Organizator

Polskie Radio SA

Dane kontaktowe

al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa

Czwartek 30 Listopad 2017 19:00
2017-11-30T19:00:00+0100
Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Andrzeja
Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Andrzeja "Emolla" Kowalczyka Polskie Radio SA
2017-11-30 , godz. 19:00 (Czwartek) Warszawa Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
INFO

Opis wydarzenia:

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia oraz Tyska Scena Muzyczna Sp.z.o.o 

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Artysty będzie okazją nie tylko do licznych wspomnień i podsumowań  minionych dokonań, ale także do zapowiedzi nowego albumu ZEMOLLEM pt. „Zanim…”


Wykonawcy:
Andrzej "Emoll" Kowalczyk - fortepian, gitara, gitara klasyczna, śpiew
Jacek "Markus" Markuszewski - perkusja
Mirosław Wójcik - perkusja
Mietek Jurecki - gitara basowa
Andrzej "Pierwiastek" Potęga - gitara basowa
Dariusz Krasnodębski - gitara basowa, śpiew
Rafał Rogulski - gitara, gitara solowa
Robert Stolarek - gitara
Mariusz Orzechowski - śpiew
Marcin Rzońca - śpiew
Marcin Partyka  - instrumenty klawiszowe
Daniel Konatowicz - gitara, śpiew
Remigiusz Szuman - gitara, gitara klasyczna
Jerzy Styczyński - gitara solowa
Piotr Baron - saksofon solo
Monika Muc, Sebastian Feliciak - saksofony
Cezar - śpiew
Sylwia Zasempa, Ula Fryska, Viola Latus - chórki

Gościnnie: Ewa Błaszczyk, Mirosław Czyżykiewicz,  Marek Piekarczyk, Wojciech Pilichowski , Krzysztof „Jary”Jaryczewski

 

Andrzej „Emoll” Kowalczyk – muzyk, autor tekstów, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, członek Związków Twórczych ZAKR i ZAiKS. Czasem scenarzysta, reżyser, dziennikarz, nawet  aktor (m.in. "Skazany na bluesa" reż. Jan Kidawa-Błoński, "Kocham Cię jak Irlandię" reż. Aleksander Dębski). Artysta sceny niezależnej, którego pociągają różnorodne formy muzyczne, od utworów chóralnych przez piosenkę autorską do rocka symfonicznego. Debiutował w 1986 jako autor, kompozytor własnych utworów i jednocześnie po raz pierwszy jako wykonawca Spotkań Autorów i Kompozytorów  w Myśliborzu. Laureat i uczestnik festiwali, m.in.: Złota Dziesiątka OMPP 1989, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w 1990-91. Twórca kilkunastu autorskich albumów. Współtwórca (kompozytor, autor tekstów, muzyk) licznych produkcji płytowych w kraju i za granicą. Producent i reżyser dźwięku płyt innych wykonawców. Kompozytor i wykonawca  muzyki wykorzystywanej przez Telewizje, Teatry i Film.
Współpracował z wieloma osobowościami muzycznymi sceny polskiej i zagranicznej m.in. z Johnem Porterem, Krzysztofem „Jary” Jaryczewskim, Ryszardem Riedlem, Jerzym Filarem, Markiem Piekarczykiem, Jarkiem Wajkiem, Pawłem Kukizem, Wandą Kwietniewską, Arturem Gadowskim, Joanną Trzepiecińską, Mietkiem Jureckim, Andrzejem „Kobra” Kraińskim, Zbigniewem Zamachowskim, Krystyną Prońko, Ewą Błaszczyk, Maciejem Zembatym. Koncertował w kraju i zagranicą m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Czechach, Szwajcarii, Izraelu, na Litwie, Ukrainie, we Włoszech.

Andrzej „Emoll” Kowalczyk jest pomysłodawcą budowy „Domu Muzyki” i Przewodniczącym Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi „Dom Muzyki” (www.dom-muzyki.pl ). Zaangażowany w wiele ogólnopolskich akcji charytatywnych: „Prowadzę jestem trzeźwy”, akcje antynarkotykowe Monaru, działania Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo”. W latach 1999-2015 był dyrektorem artystycznym Festiwalu im. Ryszarda Riedla – „Ku przestrodze”.

 
Marek Wiernik o nowej płycie Andrzeja "Emolla" Kowalczyka :

Andrzej Emoll Kowalczyk -  zadziwia nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni. Jest artystą wyjątkowo wrażliwym, kompozytorem, muzykiem i śpiewającym poetą. Jego wyobraźnia muzyczna praktycznie nie zna granic. Wielka to zaleta wykonawcy "rozrywkowego",  ale w przypadku Emolla jednocześnie przekleństwo. On był zawsze słabym twórcą pod względem komercyjnym. Wymyślanie krótkich i przebojowych utworów nie było ulubionym zajęciem Andrzeja. Podniecała go muzyka filmowa, z pasją oddawał się ilustracjom muzycznym do teatrzyków i teatrów. Podświadomie, wręcz obsesyjnie dążył do tworzenia większych form, quasi teatralnych. Dopiął swego dwadzieścia  lat temu, odkrywając przed światem suitę, złożoną z songów zróżnicowanych stylistycznie i brzmieniowo. To niekonwencjonalne dzieło o tytule "To mi przypomina drogę…" przygotował z pomocą przyjaciół, m.in. Johna Portera, Krzysztofa "Jarego" Jaryczewskiego oraz chóru Lelum Polelum. Kolejną suitę - "Trans...formacje" stworzył pod szyldem projektu Oddział Otwarty na początku XXI w. mając wsparcie czołówki artystów rockowych. Nowy (…) album E-molla - "Zanim..." firmuje kierowana przez niego supergrupa Zemollem, a wśród wykonawców znajdziemy na płycie m.in.: Joannę Trzepiecińską, Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosława Czyżykiewicza, Artura Gadowskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Krystynę Prońko, Marka Piekarczyka, Ryszarda Sygitowicza i wielu innych bardzo zacnych artystów. Suita "Zanim..." to muzyczny spektakl, wypełniony teatralnymi efektami, wspaniale zagrany i zaśpiewany, uderzający bogatym i  przestrzennym brzmieniem. Jest poetycko, mocno rockowo, ale i klasycznie. Robi wrażenie.
Inne wydarzenia
Bilety na: Betlejem w Gdyni
Koncert
Betlejem w Gdyni
Gdynia - 14 Styczeń 2018 KUP BILET od 40 zł
Bilety na: KENSINGTON
Koncert
KENSINGTON
Wrocław - 15 Kwiecień 2018 KUP BILET od 79 zł
Bilety na: Acid Drinkers
Koncert
Acid Drinkers
Toruń - 14 Grudzień 2017 KUP BILET
Bilety na: Koncert relaksacyjny na misy i gongi w Grocie Solnej GALOS
Koncert
Koncert relaksacyjny na misy i gongi w...
Poznań - 14 Grudzień 2017 INFO
Bilety na: NOSPR kameralnie
Koncert
NOSPR kameralnie
Katowice - 14 Grudzień 2017 KUP BILET od 10 zł
Bilety na: Daria Zawiałow - Warszawa
Koncert
Daria Zawiałow - Warszawa
Warszawa - 14 Grudzień 2017 KUP BILET
Bilety na: SARSA - Pióropusze Tour
Koncert
SARSA - Pióropusze Tour
Wrocław - 14 Grudzień 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.