Organizator

Klub Blue Note

Blue Note Jazz Club Kościuszki 79 61-891 Poznań

Dane kontaktowe

Kościuszki 79
61-891 Poznań
Telefon: 61 851 04 08

Czwartek 12 grudnia 2019 20:00
2019-12-12T20:00:00+0100
Kolęda jest kobietą
Kolęda jest kobietą Klub Blue Note
2019-12-12 , godz. 20:00 (Czwartek) Poznań Blue Note Jazz Club

Opis wydarzenia:

Polskie kolędy i pastorałki w wyjątkowym wykonaniu! Nietypowy, oryginalny skład, ciekawe aranżacje oraz szlachetne brzmienie.

Po powierzchni świątecznej codzienności pływa wiele obrazów, które niemal wrosły w nas, choć naszymi nie są. Artystki chcą sięgnąć głębiej, do korzeni, aby przywrócić tym wyjątkowym świętom ich nastrój i magię. Stworzyć przestrzeń, w której stają się one czasem powrotu do polskiej tradycji, do dzieciństwa, miejscem spotkań z drugim człowiekiem. Taka wspólna podróż może odbyć się tylko do obszarów, które wszyscy dobrze znamy, które są dla nas niezmiennie szczególne, czyli do polskiej kolędy i pastorałki.

Kasia Pakowska – muzyk, autorka tekstów, pieśniarka i pedagog. Na scenie występuje z autorskim zespołem Charles Pakowsky, w którym komponuje, gra na klawiszach, bębnach obręczowych i theremini, śpiewa oraz pisze teksty. Od lat jest entuzjastką śpiewu tradycyjnego, czemu daje wyraz w zespole Kosy. Założycielka Gabinetu Głosu, w którym pracuje jako nauczyciel emisji głosu i terapeuta. Jako pieśniarka-pedagog prowadzi warsztaty z improwizacji i kompozycji „Pieśni w Kręgu” oraz warsztaty pieśni dla kobiet „Ta, która płynie”. Jest absolwentką klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz wydziału wokalnego na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w PWSZ w Nysie.

Współpracowała przy takich projektach jak międzynarodowy festiwal Eklektik Session, Orkiestra Świata Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Laboratorium Witaminy A w Teatrze Muzycznym Capitol, kilka lat śpiewała w jazzowym kwartecie wokalnym The Sound Office w kraju i za granicą, współpracowała z Wojciechem Pilichowskim, wraz z autorskim zespołem Flying Moses supportowała koncert Sinead O'Connor w Polsce. Z Terrym Clark-Wardem nagrała płytę „I can sing in English”, która stała się bestsellerem.

Joanna Dudkowska – basistka, kompozytorka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracująca z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z: Felicjanem Andrzejczakiem, Robertem Chojnackim, Nikim Buzz’em, Izabelą Trojanowską i Urszulą. Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej m.in. podczas Sopot Top of the Top, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole,  Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge 2015 w Memphis w stanie Tennessee, Bass&Beat Festival czy Rawa Blues Festival. Można ja również zobaczyć w programach telewizyjnych (w charakterze basistki): „Jaka to melodia” czy ”Szansa na sukces”. Przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu „Twój Blues”. Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Nikim Buzz’em i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie „Basista”. Jej twórczość została zauważona przez światowy serwis „BassTheWorld”, „Bass Players United” czy niemiecki  magazyn dla basistów „Bass Quarterly”. Jej najnowszy teledysk „Preludium” ma ponad milion wyświetleń. Brała udział w telewizyjnych nagraniach do „Jaka to melodia” z Felicjanem Andrzejczakiem i Urszulą oraz do „Szansa na sukces” razem z Urszulą.

Aleksandra Awtuszewska – wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, stypendystka włoskiej Academia Musicale Chigiana. Przez 10 lat pracowała w orkiestrze Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie poszerzała swoje umiejętności, a także technikę gry pod wodzą najlepszych dyrygentów Polskich i zagranicznych. Razem z kwartetem smyczkowym koncertowała w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Współpracowała z orkiestrami:
Aleksandra Maliszewskiego, Sinfoniettą Polonia, Le Quatro Stagioni oraz z artystami: Celiną Muzą, kompozytorem Piotrem Klimkiem. Brała udział w „Must be the music” razem z zespołem Dominiki Barabas. Od roku 2018 koncentruje się na grze w małych zespołach, projektach solowych. Poszerza swój warsztat pracy grając również na wiolonczeli elektrycznej, stosuje looper i multiefekt gitarowy do eksperymentowania z dźwiękiem.
Występuje w zespole Darek Tarczewski Ensemble, który towarzyszy zespołowi Tre Voci z koncertami na najważniejszych scenach w kraju. Od roku bierze udział w projekcie Kolęda jest Kobietą u boku Joanny Dudkowskiej i Kasi Pakowskiej. Współtworzy projekt GlowStringDuo – łączący muzykę poważną z elektroniką. Ważną działalnością a zarazem pasją jest pedagogika. Z sukcesami kształci młodych adeptów sztuki gry wiolonczelowej w ZSM w Poznaniu, gdzie uczy dzieci i młodzież od 6 do 19 roku życia.

Małgorzata Koperska – perkusistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. W latach 2013-14 studiowała również w Universität Der Kunste w Berlinie. Laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition. Obecnie perkusistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Ukończyła wiele kursów mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych artystów, jak: Wieland Welzel, David Jackson, Tony Bedewi, Nigel Thomas, Prof. Katarzyna Myćka, Prof. Marta Klimasara, Prof. David Friedman, Prof. John Beck, Se-Mi Hwang. Małgorzata współpracuje z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, między innymi z: Berliner Symhoniker, Brandenburger Symphoniker, Philharmonisches Kammerorchester Berlin, Neue Lausitzer Philharmonie, Thuringen Philharmonie Gotha, Pan-European Philharmonia, Baltic Sea Youth Philharmonic, Sinfonia Iuventus, I, Culture Youth Orchestra, Filharmonia Gorzowska, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie. Występowała na estradzie z zespołami i artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, byli to: System of a Down, Andrea Bocelli, Kuba Badach, Marek Napiórkowski, Krzysztof Herdzin, Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska, Ania Dąbrowska, Kasia Cerekwicka, Piotr Cugowski, Audiofeels.

Kasia Pakowska – wokal, Joanna Dudkowska – gitara basowa, Aleksandra Awtuszewska – wiolonczela, Małgorzata Koperska – perkusjonalia
Inne wydarzenia
Bilety na: Warsztaty Muzyczne - Mikołaj i Śnieżynka  w filharmonii
Koncert
Warsztaty Muzyczne - Mikołaj i Śnieżyn...
Gdańsk - 07 grudnia 2019 INFO
Bilety na: Mikołajkowa Symfonika Familijna
Koncert
Mikołajkowa Symfonika Familijna
Toruń - 07 grudnia 2019 INFO
Bilety na: Queen Symfonicznie
Koncert
Queen Symfonicznie
Gdańsk - 07 grudnia 2019 INFO
Bilety na: Kwiat Jabłoni - koncert akustyczny
Koncert
Kwiat Jabłoni - koncert akustyczny
Poznań - 07 grudnia 2019 INFO
Bilety na: KUBA BADACH tribute to Andrzej Zaucha
Koncert
KUBA BADACH tribute to Andrzej Zaucha
Suchy Las - 07 grudnia 2019 INFO
Bilety na: QUEEN SYMFONICZNIE
Koncert
QUEEN SYMFONICZNIE
Gdańsk - 07 grudnia 2019 INFO
Bilety na: Wędrówki po pięciolinii
Koncert
Wędrówki po pięciolinii
Płock - 08 grudnia 2019 INFO
Bilety na: Poranny koncert dla dzieci 8.12.2019 g.11:00
Koncert
Poranny koncert dla dzieci 8.12.2019 g...
Warszawa - 08 grudnia 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.