Koncert #318 My Disco, Big Brave | LAS - wszystkie bilety

Organizator

Galeria Miejska Arsenał

Dane kontaktowe

Stary Rynek 6
61-772 Poznań

1970-01-01T01:00:00+0100
Obecnie nie posiadamy w sprzedaży biletów na to wydarzenie.

Opis wydarzenia:


MY DISCO (AU)

„Environment” to najbardziej bezkompromisowe nagranie zespołu. Napisane podczas dwutygodniowego pobytu w Berlinie zimą 2018 roku. Zespół postanowił, że ich otoczenie będzie miało wpływ na brzmienie nowego materiału. Nagrany w miejscu, w którym pracowało Einsturzende Neubauten, Keiji Heino i Pan Sonic. Zespół zagłębił się w przestrzeń i bezpośrednie otoczenie i przygotował płytę, która stała się mrocznym i intensywnym odejściem od poprzednich wydawnictw.
Wykorzystując niekonwencjonalne instrumenty i techniki nagrywania, MY DISCO rozpoczęło proces udoskonalania ich minimalistycznego podejścia do tworzenia muzyki.
Metalowe instrumenty perkusyjne, syntezatory i efekty gitarowe stały się wyjątkową i integralną częścią nowej płyty.
Kilka miesięcy wcześniej, w Melbourne, w Australii, zespół zdecydował się ponownie współpracować z producentem i inżynierem Cornelem Wilzcekiem w jego Electric Dreams Studio.
Z kolei praca z Downwards Records wydaje się odpowiednia, ponieważ unikalne elementy "Environment" trafiają w odpowiedni sposób do słuchacza. Industrialna perkusja zastępuje standardowy zestaw, syntezatory stanowią silny dodatek do muzyki i praktycznie nierozpoznawalne linie gitarowe zamaskowane w dronie i zalane pogłosami rozgrywają się na całym albumie.

Big ‡ Brave (CA)

Ich brzmienie zdecydowanie przekracza poziom którego spodziewamy się po gitarowym trio. Napięcie i oczekiwanie poprzedza w ich muzyce każdy kolejny wybuch, uderzający po uszach z wyjątkową precyzją. Tworzą coraz bardziej wyrafinowane kompozycje, przeciwstawiające minimalistyczną formę grzmiącym przesterom, starając się przesuwać granice brzmienia eksperymentalnego rocka i równocześnie pielęgnując radość w swojej muzyce. Funkcjonując muzycznie gdzieś pomiędzy minimalizmem, a eksperymentalnym zespołem rockowym, Big Brave nie dają się podporządkować jednej obowiązującej klasyfikacji. Używając standardowych “narzędzi” takich jak śpiew, gitary elektryczne, perkusję, przesterowane piece gitarowe, Big Brave odkrywa możliwości brzmienia zespołu równocześnie dekonstruując archetypiczne wyobrażenie o strukturze i formie piosenki. Nieśpiesznie i nie zważając na popularne trendy, tworzą swoją wyjątkową, intensywną i poszukującą muzykę kierując się tym samym niezależnym duchem który charakteryzuje wielu ich Montrealskich przyjaciół.
Inne wydarzenia
Bilety na: Ekonomalia 2019 - 23.05
Koncert
Ekonomalia 2019 - 23.05
Wrocław - 23 maja 2019 INFO
Bilety na: MŁYNARSKI SYMFONICZNIE
Koncert
MŁYNARSKI SYMFONICZNIE
Kalisz - 24 maja 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.