Koncert #329 BADA, Nordra | LAS

 BADA (SE)  Szwedzki kolektyw noisowo, psychodeliczno rockowy nie stroniący od wolnej improwizacji. Dźwięki BADA pochodzą ze skrajnie różnych kierunków: dronowe krajobrazy, dysonanse organów piszczałkowych, plemienne rytmy, mgliste, mroczne gitary i głęboki, zniekształcony bas. To z tych różnorodnych źródeł proces kreatywności nieustannie ewoluuje. Tylko kilka śladów BADA jest dostępnych w internecie, dlatego jedynym sposobem na dotarcie do ich muzyki jest doświadczenie jej na ż
Organizator

Galeria Miejska Arsenał

Pawilon - Nowa Gazownia Ewangelicka 1 61-857 Poznań

Dane kontaktowe

Stary Rynek 6
61-772 Poznań

Wtorek 14 kwietnia 2020 20:00
2020-04-14T20:00:00+0200
Koncert #329 BADA, Nordra | LAS
Koncert #329 BADA, Nordra | LAS Galeria Miejska Arsenał
2020-04-14 , godz. 20:00 (Wtorek) Poznań Pawilon - Nowa Gazownia
ODWOłANY
UWAGA! Wydarzenie "Koncert #329 BADA, Nordra | LAS" z dnia 2020-04-14 20:00 zostało odwołane!
Informacja o procedurze zwrotu została wysłana na adres e-mail podany przy zakupie.
Bilety zakupione w punktach stacjonarnych należy zwracać w miejscu ich nabycia, za okazaniem dowodu zakupu.

Opis wydarzenia:

 
BADA (SE) 
 
Szwedzki kolektyw noisowo, psychodeliczno rockowy nie stroniący od wolnej improwizacji.
 
Dźwięki BADA pochodzą ze skrajnie różnych kierunków: dronowe krajobrazy, dysonanse organów piszczałkowych, plemienne rytmy, mgliste, mroczne gitary i głęboki, zniekształcony bas. 
To z tych różnorodnych źródeł proces kreatywności nieustannie ewoluuje.
 
Tylko kilka śladów BADA jest dostępnych w internecie, dlatego jedynym sposobem na dotarcie do ich muzyki jest doświadczenie jej na żywo gdzie głośność instrumentów będzie na tyle wysoka, aby dźwięki rezonowały w waszych ciałach - akt, który łączy niezbędną więź między muzyką a światami fizycznymi.
 
BADA jest złowrogim stworzeniem Anny Von Hausswolff, Hannesa Nilssona, Davida Sabela, Filipa Neymana i Gianluca Grasselli. Zaprezentują swój nowy album podczas tegorocznej trasy koncertowej .
 
Anna spędziła większość czasu od wydania swoich ostatnich albumów „The Miraculous” i „Dead Magic”, podróżując po świecie i grając specjalne pokazy w bardzo wyjątkowych okolicznościach: m.in. Lincoln Cathedral lub Montreux Jazz Festival, otwarcie dla Nicka Cave'a & Bad Seeds, wspólne trasy koncertowe ze Swans i Sunn O))), a także własne trasy koncertowe, w tym po Chinach. 
Udziela się również w Royal Swedish Opera House, wystąpiła podczas bankietu nagrody Nobla, oraz w utworze Koad Yanna Tiersena.
 
 
Nordra (US)
 
Ostre brzmienie gitary, pokosy zwiewnych dęciaków, uderzenia sub-basu, stukot zniekształconych instrumentów perkusyjnych, gorączkowe senne kołysanki - trudno jest rozpoznać, jakie dźwięki słyszymy podczas tytułowego debiutu Nordry, biorąc pod uwagę dziwny i niekonwencjonalny kontekst ich kombinacji. Koncepcyjne podejście Moniki Khot (również basistki zespołu Daughters) staje się niezwykle jasne podczas występów na żywo, gdzie zgrabnie wykonane rytmy MPC stanowią statyczny fundament jej dynamicznych kompozycji zbudowanych z gitary, trąbki kieszonkowej, syntezatora analogowego, elektroniki i wokali.  W czterech halucynacyjnych utworach albumu staje się zupełnie jasne, że Khot jest muzycznym mózgiem, zdolnym do poruszania się po wielu zmianach stylistycznych i tonalnych, jednocześnie zwinnie przełączając się między bardzo rozbieżnymi instrumentami w trakcie jednej piosenki, zachowując zarazem wyjątkową i spójną wizję.
 
Inne wydarzenia
Bilety na: KARAŚ/ROGUCKI
Koncert
KARAŚ/ROGUCKI
Łódź - 02 kwietnia 2020 kup bilet od 60 zł
Bilety na: ERA JAZZU - ANDREA MOTIS
Koncert
ERA JAZZU - ANDREA MOTIS
Poznań - 04 kwietnia 2020 INFO
Bilety na: Kwietne Misterium - koncert orkiestry antraktowe
Koncert
Kwietne Misterium - koncert orkiestry...
Poznań - 05 kwietnia 2020 INFO
Bilety na: Róże Europy
Koncert
Róże Europy
Szamotuły - 05 kwietnia 2020 kup bilet od 38 zł
Bilety na: Six Pianos
Koncert
Six Pianos
Katowice - 16 kwietnia 2020 kup bilet od 116 zł
Bilety na: Cleo - koncert
Koncert
Cleo - koncert
Jarocin - 17 kwietnia 2020 kup bilet od 32 zł
Bilety na: KLASYKA SYMFONIKI
Koncert
KLASYKA SYMFONIKI
Jelenia Góra - 17 kwietnia 2020 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Jazz Top w Blue Note: Jeremy Pelt Quintet
Koncert
Jazz Top w Blue Note: Jeremy Pelt Quin...
Poznań - 17 kwietnia 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.