Organizator

DUO s.c.

Dane kontaktowe

Ul. Brzozowa 8
62-041 Puszczykowo

Niedziela 1 Październik 2017 19:00
2017-10-01T19:00:00+0200
Koncert Piotra Bukartyka
Koncert Piotra Bukartyka DUO s.c.
2017-10-01 , godz. 19:00 (Niedziela) Poznań Blue Note Jazz Club

Opis wydarzenia:

Koncert Piotra Bukartyka

DUO s.c.

1-10-2017 Poznań

Artysta z ogromnym poczuciem humoru, doskonałym refleksem, trafną puentą, genialnym poczuciem humoru i z mega pozytywną energią. Jego satyryczne postrzeganie świata jest niezwykle trafne a jego teksty to mistrzostwo świata.
Do tego niebanalne brzmienie muzyczne – wszystko stanowi  doskonałej jakości recital muzyczno – satyryczny
Jako że Piotr Bukartyk  jest również artystą kabaretowym i konferansjerem dlatego  jego występ gwarantuje świetny kontakt z publicznością.

Oto krótka charakterystyka tego niezwykłego Artysty

-    właściwie też stand-uper, tyle że sit-downer. Autor z własnym krzesłem – siada i gada. No i gra, głównie to, co sam wymyśli.
-    Oficjalnie autor – kompozytor, a tak naprawdę zwyczajny układacz piosenek, posługujący się gitarą, tenorem umiarkowanie bohaterskim, bądź sopranem koloraturowym domowej roboty.
-    Układa jedną piosenkę tygodniowo – w czwartek wieczorem. W piątek rano premiera w radiowej Trójce, w audycji Wojciecha Manna. I tak od ośmiu lat.
-    Co jakiś czas wybiera parę numerów i robi z tego płytę. Sprzedają się przyzwoicie.
-    Koncertuje solo, w duecie (druga gitarka), trio (druga gitarka plus Hammond), kwartecie (j.w. plus bas), lub z całym bandem (j.w. plus bębny). Są na to dowody w postaci dwóch płyt koncertowych – jedna ze studia im. Agnieszki Osieckiej, druga z dużej sceny festiwalu Woodstock 2012 (DVD)
-    Swoje piosenki wypożycza znajomym ( Łobaszewska, Pakosińska, Zamachowski ). Brzmią wtedy bardzo ładnie.
-   
*- Prócz tego, co powyżej, bywał redaktorem (PR pr. III), aktorem (teatr RAMPA), konferansjerem. Bogate doświadczenie życiowe - handel wędzoną rybą, wróżenie z ręki lub nogi, połykanie ognia za zaliczeniem pocztowym, czarny pas w feng shui.
Po ogromnym sukcesie ostatniego albumu "Kup Sobie Psa", Piotr Bukartyk powraca z nową płytą "O zgubnym wpływie wyższych uczuć". O swoim nowym dziele mówi tak: „Mówiąc najprościej, to, co wokół nas, żenuje mnie ostatnio i zniesmacza, dlatego zdecydowałem się na płytę o tym, co w środku. Piosenki są tu na ogół dość długie, bo nigdzie mi się nie spieszy, bo co nagle to po diable, bo to rozmowa przy kawie, a nie wiec wyborczy. O polityce zresztą napomykam tu tylko raz, by dać wyraz właśnie zniesmaczeniu. A pomyśleć, że gdy byłem mały salutowałem samolotom, kochałem defilady i chętnie machałem chorągiewką czy balonikiem. Może to naturalne, że z czasem zamykamy się w sobie? Naprawdę sporo się tam dzieje i warto się temu poprzyglądać, na przykład słuchając tej płyty.

Kup bilet na koncert Piotra Bukartyka - Bilety24

Inne wydarzenia
Bilety na: LOVE POLISH JAZZ FESTIVAL - dzień I
Koncert
LOVE POLISH JAZZ FESTIVAL - dzień I
Tomaszów Mazowiecki - 22 Wrzesień 2017 KUP BILET od 30 zł
Bilety na: Koncert inaugurujący sezon artystyczny 2017/18
Koncert
Koncert inaugurujący sezon artystyczny...
Łódź - 22 Wrzesień 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.