Organizator

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza

Dane kontaktowe

pl. Defilad 1
00-901 Warszawa

Piątek 14 grudnia 2018 20:00
2018-12-14T20:00:00+0100
KONCERT ŚWIĄTECZNY Joanna Woś&Stanisław Soyka
KONCERT ŚWIĄTECZNY Joanna Woś&Stanisław Soyka Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
2018-12-14 , godz. 20:00 (Piątek) Warszawa Teatr Studio - Duża Scena im. Józefa Szajny

Opis wydarzenia:

KONCERT ŚWIĄTECZNY   Joanna Woś & Stanisław Soyka
Wyjątkowe połączenie klasycznego głosu Joanny Woś z niepowtarzalnym Stanisławem Soyką. W programie największe przeboje Artystów oraz kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe.
 
Joanna Woś - Nazywana królową włoskiego bel canta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Jadwigi Pietraszkiewicz. Laureatka najważniejszych konkursów wokalnych w Polsce; zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Bilbao. Debiutowała partią tytułową w Łucji z Lammermooru Donizettiego w Teatrze Wielkim w Łodzi, gdzie została potem solistką. W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej zaśpiewała w przedstawieniach premierowych w partiach: Magdy w La Rondine (2003), Królowej Nocy w Czarodziejskim fecie (2006) oraz tytułowych w Łucji z Lammermooru (2008), Lukrecji Borgii (2009), Orfeuszu i Eurydyce (2009) i Traviacie (2010). Posiada również bogaty repertuar koncertowy,

W 2008 roku dla Polskiego Radia nagrała z Kevinem Kennerem recital arii z osiemnastu oper Księcia Józefa Michała Poniatowskiego, a w 2009 roku z Markiem Drewnowskim Pieśni Chopina. W 2010 roku wykonała III Symfonię Henryka Mikołaja Góreckiego z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną w Royal Albert Hall w Londynie. Rok później w Teatrze Wielkim w Poznaniu w sposób mistrzowski i wyjątkowy wykreowała postać Marii Stuart w operze Donizettiego oraz wystąpiła w roli Gildy (Rigoletto) w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Podczas Festiwalu w Saint Moritz (Szwajcaria) wystąpiła w roli Anny Boleyn w operze Donizettiego, zbierając entuzjastyczne recenzje.

W 2012 roku w Operze Krakowskiej zaśpiewała partię Adiny w premierze Napoju miłosnego Donizzetiego (reż. Henryk Baranowski). W Teatrze Wielkim w Łodzi ponownie wcieliła się w tytułową rolę w operze Anna Boleyn, wzięła udział w premierze Traviaty (2013), wystąpiła w Cyganerii Pucciniego w partii Musetty (2013) oraz w Don Giovannim w partii Donny Anny (2015). Za rolę Anny Boleyn otrzymała Złotą Maskę (najlepsza rola wokalno-dramatyczna sezonu 2012/2013). W kwietniu 2016 wystąpiła w premierowym monodramie La voix humaine w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. W tym roku dokonała również nagrań solowych płyt CD z ariami m.in.: J. S. Bacha, W. A. Mozarta oraz ariami J. M. K. Poniatowskiego. W roku 2017 ukazała się kolejna płyta Wsłuchani we Wszechświat H. M. Góreckiego.
Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor. Od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i … nie tylko.
Inne wydarzenia
Bilety na: Muniek i Przyjaciele
Koncert
Muniek i Przyjaciele
Warszawa - 10 listopada 2018 kup bilet od 94 zł
Bilety na: POLSKA MUZYKA XXI WIEKU
Koncert
POLSKA MUZYKA XXI WIEKU
Bydgoszcz - 21 października 2018 kup bilet od 20 zł
Bilety na: Con Fuoco | CZAS DLA NAS
Koncert
Con Fuoco | CZAS DLA NAS
Toruń - 21 października 2018 INFO
Bilety na: Na Cygańską nutę
Koncert
Na Cygańską nutę
Łódź - 22 października 2018 kup bilet od 75 zł
Bilety na: Obrazy dźwiękami malowane
Koncert
Obrazy dźwiękami malowane
Warszawa - 22 października 2018 kup bilet od 2 zł
Bilety na: 40-lecie Zespołu Pod Budą
Koncert
40-lecie Zespołu Pod Budą
Kraków - 22 października 2018 INFO
Bilety na: Eva Navrot
Koncert
Eva Navrot
Poznań - 22 października 2018 kup bilet od 20 zł
Bilety na: Mela Koteluk Migawka
Koncert
Mela Koteluk Migawka
Poznań - 22 października 2018 kup bilet od 99 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.