Organizator

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Dane kontaktowe

ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk

Czwartek 19 kwietnia 2018 19:00
2018-04-19T19:00:00+0200
Koncert Symfoniczny- Maestria Talentu- Daniel Stabrawa
Koncert Symfoniczny- Maestria Talentu- Daniel Stabrawa Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
2018-04-19 , godz. 19:00 (Czwartek) Gdańsk Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
INFO

Opis wydarzenia:

Daniel Stabrawa – dyrygent, skrzypce
Orkiestra PFB
Konrad Mielnik – prowadzenie
Program:
W. A. Mozart I Koncert B-dur KV 207 na skrzypce i orkiestrę
M. Karłowicz Serenada na orkiestrę smyczkową, op. 2
F. Schubert IV symfonia c-moll (D 417) "Tragiczna"
Tego wieczoru będą mieć Państwo niepowtarzalną okazję usłyszeć artystę wszechstronnego, laureata międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. im. Nicolo Paganiniego w Genui. Daniel Stabrawa, bo o nim mowa, od 1986 r. jest pierwszym koncertmistrzem i solistą Filharmoników Berlińskich. Może poszczycić się również byciem prymariuszem kwartetu smyczkowego Philharmonia Quartet Berlin, my zaś możemy poszczycić się tym, że Maestro Daniel Stabrawa wystąpi na naszej scenie.
 
Daniel Stabrawa – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (w klasie skrzypiec prof. Zbigniewa Szlezera), laureat międzynarodowych konkursów muzycznych (m.in. im. Nicolo Paganiniego w Genui), muzyczną karierę zaczynał jako koncertmistrz Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. Od 1983 roku gra ze słynnymi Filharmonikami Berlińskimi, a od 1986 roku jest ich pierwszym koncertmistrzem oraz solistą. Grał
z nimi m.in. I Koncert skrzypcowy Sergiusza Prokofiewa, Koncert skrzypcowy Kurta Weilla, III Koncert skrzypcowy Jenő Hubaya, Muzykę na skrzypce i orkiestrę Rudiego Stephana oraz sensacyjnie przyjęty, a po raz pierwszy wykonany w Filharmonii Berlińskiej w czerwcu 1994 roku pod batutą Marissa Jansonsa, I Koncert skrzypcowy Karola Szymanowskiego, którego twórczość Daniel Stabrawa propaguje na estradach całego świata jako solista i kameralista. W lutym tego roku wykonał z Sir Simonem Rattle II Koncert skrzypcowy op. 61 Karola Szymanowskiego. Występując w największych salach koncertowych Europy, artysta wielokrotnie prowadził od pulpitu Orkiestrę Kameralną Filharmoników Berlińskich, a wraz z Nigelem Kennedy’m, jako drugi solista, wykonywał „Koncert na dwoje skrzypiec” d-moll Johanna Sebastiana Bacha. Artyści nagrali również wspólnie koncerty skrzypcowe Bacha dla wytwórni EMI, a płyta ta okazała się jednym z najwyżej ocenionych nagrań Roku Bachowskiego. Daniel Stabrawa jest także prymariuszem kwartetu smyczkowego Philharmonia Quartet Berlin, który w zawrotnym tempie zdobył międzynarodowe uznanie i renomę, występując w najbardziej prestiżowych salach koncertowych – od Japonii po Stany Zjednoczone. Krytycy zaliczają go do światowej elity tego typu zespołów, a jeden z amerykańskich recenzentów napisał wręcz, iż wyznacza on światowy standard artystyczny kwartetów. Zespół nagrał wiele płyt, spośród których najlepsze zostały wyróżnione znaczącymi nagrodami, w tym dwukrotnie prestiżową nagrodą krytyków niemieckich – Echo Klassik. Daniel Stabrawa występuje regularnie jako solista – z różnymi orkiestrami, od Skandynawii po Amerykę Południową – a także z recitalami w czołowych ośrodkach muzycznych świata. Od 20 lat zajmuje się także działalnością dyrygencką. Był między innymi dyrygentem-szefem orkiestry kameralnej Capella Bydgostiensis, z którą koncertował m.in. w Szwajcarii oraz nagrał kilka płyt (dla CD Accord i Cavalli-Records).
Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
Inne wydarzenia
Bilety na: FISH
Koncert
FISH
Poznań - 15 października 2018 kup bilet od 120 zł
Bilety na: Lucy Rose
Koncert
Lucy Rose
Warszawa - 24 kwietnia 2018 kup bilet
Bilety na: Środa młodych / Koncert studentów klasy instrumentów etnicznych Akademii Muzycznej w Krakowie
Koncert
Środa młodych / Koncert studentów klas...
Katowice - 25 kwietnia 2018 INFO
Bilety na: Pan-European Philharmonia - koncert symfoniczny z wykorzystaniem aplikacji  Onstage
Koncert
Pan-European Philharmonia - koncert sy...
Warszawa - 25 kwietnia 2018 INFO
Bilety na: MARTA
Koncert
MARTA
Poznań - 25 kwietnia 2018 kup bilet od 20 zł
Bilety na: WIWAT MONIUSZKO 2018
Koncert
WIWAT MONIUSZKO 2018
Jelenia Góra - 26 kwietnia 2018 kup bilet od 10 zł
Bilety na: Koncert relaksacyjny w Grocie Solnej GALOS na misy i gongi
Koncert
Koncert relaksacyjny w Grocie Solnej G...
Poznań - 26 kwietnia 2018 INFO
Bilety na: Macklemore
Koncert
Macklemore
Warszawa - 26 kwietnia 2018 kup bilet
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.