Organizator

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Dane kontaktowe

Krakowska 24
45-075 Opole

Piątek 8 Grudzień 2017 19:00
2017-12-08T19:00:00+0100
Koncert symfoniczny: Przyszłość orkiestra! P.Neumann / J.Waszczeniuk
Koncert symfoniczny: Przyszłość orkiestra! P.Neumann / J.Waszczeniuk Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
2017-12-08 , godz. 19:00 (Piątek) Opole Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
INFO

Opis wydarzenia:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej 
Przemysław Neumann – dyrygent 
Jakub Waszczeniuk – trąbka 
 
Program:
Feliks Mendelssohn-Bartholdy – Uwertura koncertowa h-moll op. 26 Hebrydy 
Joseph Haydn – Koncert na trąbkę i orkiestrę Es-dur
Ludwig van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92
 
Na Opolszczyźnie od siedemdziesięciu lat działają ośrodki szkolnictwa muzycznego. Filharmonia Opolska dwa miesiące temu weszła odważnym krokiem w 66. sezon artystyczny. Kim są artyści zasiadający w Orkiestrze? Czy istnieje między tymi instytucjami jakaś korelacja?
W szkołach muzycznych kształcić mogą się dzieci począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż do końca liceum. Obecny system ich funkcjonowania wciąż nie jest jednak dopasowany do panujących w zawodowych realiach warunków: młodzi instrumentaliści grają przede wszystkim solo, zajęcia z orkiestry bywają jedynie urozmaiceniem szkolnej codzienności. Przeprowadzony (dzięki dofinansowaniu MKiDN) w ostatnich miesiącach projekt edukacyjny Przyszłość... orkiestra! to próba przewartościowania tych aspektów nauki.
Uczestnicy projektu – uczniowie szkół muzycznych Opola i Nysy – sumiennie pracowali podczas warsztatów prowadzonych przez Filharmoników Opolskich oraz artystów czołowych polskich orkiestr (m.in.: Filharmonii Narodowej, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Sinfonii Varsovii czy NFM Filharmonii Wrocławskiej), przygotowując fantastyczny, symfoniczny repertuar.
W pierwszych dniach grudnia mieli okazję uczestniczyć w autentycznym procesie powstawania koncertu filharmonicznego zawodowej orkiestry. Każdy z młodych instrumentalistów zasiadł
w pulpicie z jednym z Filharmoników Opolskich i mógł podpatrywać go przy codziennej pracy, uczyć się właściwych dla tego zawodu zachowań i nawyków oraz doświadczyć wspólnego interpretowania arcydzieł muzyki klasycznej przez orkiestrę i dyrygenta.
8 grudnia to ich wielki dzień: wystąpią jako pełnoprawni członkowie zespołu podczas finałowego koncertu. Kto wie – może zaszczepiona w młodych muzykach prawdziwa pasja grania orkiestrowego zaowocuje ich dążeniem do tego, by w przyszłości zasilić szeregi Opolskich Filharmoników?
 
Inne wydarzenia
Bilety na: Betlejem w Gdyni
Koncert
Betlejem w Gdyni
Gdynia - 14 Styczeń 2018 KUP BILET od 40 zł
Bilety na: KENSINGTON
Koncert
KENSINGTON
Wrocław - 15 Kwiecień 2018 KUP BILET od 79 zł
Bilety na: Operetka „Biesiada Wigilijna”
Koncert
Operetka „Biesiada Wigilijna”
Szamotuły - 13 Grudzień 2017 INFO
Bilety na: STABAT MATER
Koncert
STABAT MATER
Bydgoszcz - 13 Grudzień 2017 KUP BILET od 20 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.