Koncert Szamburski/Tokar/Szpura w ramach projektu „Ukraina. Poznajmy się!”

Szamburski / Tokar / Szpura - to muzycy, których nie trzeba przedstawiać publiczności zorientowanej na jazz, muzykę niezależną czy eksperymentalną. W swoim trio opracowują autorskie kompozycje, inspirują się muzyką ludową zarówno ukraińską jak i polską. Muzycy spotykali się dotychczas kilkakrotnie przy tworzeniu międzynarodowych projektów (min. Ukrapol - polsko-ukraińska orkiestra powstała w Kijowie, projekt realizowany we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza). W autorskim trio r
Organizator

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana Wojska Polskiego 83 91-755 Łódź

Dane kontaktowe

Wojska Polskiego 83
91-755 Łódź

Niedziela 22 marca 2020 16:00
2020-03-22T16:00:00+0100
Koncert Szamburski/Tokar/Szpura w ramach projektu „Ukraina. Poznajmy się!”
Koncert Szamburski/Tokar/Szpura w ramach projektu „Ukraina. Poznajmy się!” Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
2020-03-22 , godz. 16:00 (Niedziela) Łódź Centrum Dialogu im. Marka Edelmana
ODWOłANY
UWAGA! Wydarzenie "Koncert Szamburski/Tokar/Szpura w ramach projektu „Ukraina. Poznajmy się!”" z dnia 2020-03-22 16:00 zostało odwołane!
Informacja o procedurze zwrotu została wysłana na adres e-mail podany przy zakupie.
Bilety zakupione w punktach stacjonarnych należy zwracać w miejscu ich nabycia, za okazaniem dowodu zakupu.

Opis wydarzenia:

Szamburski / Tokar / Szpura - to muzycy, których nie trzeba przedstawiać publiczności zorientowanej na jazz, muzykę niezależną czy eksperymentalną. W swoim trio opracowują autorskie kompozycje, inspirują się muzyką ludową zarówno ukraińską jak i polską. Muzycy spotykali się dotychczas kilkakrotnie przy tworzeniu międzynarodowych projektów (min. Ukrapol - polsko-ukraińska orkiestra powstała w Kijowie, projekt realizowany we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza). W autorskim trio realizują zupełnie nowy program, w którym usłyszymy zarówno kompozycje własne jak spontaniczne improwizacje oparte na wieloletnim doświadczeniu i przyjaźni tych wybitnych muzyków.
 
Mark Tokar - pochodzący z Ukrainy kontrabasista jest dziś jednym z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych muzyków jazzowych zza wschodniej granicy. Co ciekawe, swoją artystyczną drogę rozpoczął od gitary, ale już w czasach nauki w szkole muzycznej zafascynował go kontrabas. Z biegiem lat, Tokar stał się prawdziwym mistrzem i wirtuozem tego instrumentu. Uczestnik niezliczonej liczby projektów, warsztatów i międzynarodowych kooperacji. Stypendysta Ministra Kultury w programie „Gaude Polonia” oraz wieloletni dyrektor artystyczny Festiwalu Jazz Bez.
 
Paweł Szamburski – kompozytor, improwizator, klarnecista. Współzałożyciel wytwórni Lado ABC, od 20 lat działacz warszawskiej sceny niezależnej, również jako animator kultury. Muzyk związany z wieloma świetnymi formacjami muzycznymi: Bastarda, SzaZa, Cukunft, Horny Trees.  Tworzy muzykę dla filmu, kina niemego, teatru, tańca współczesnego. Najczęściej wykorzystuje klarnet, głos oraz elektronikę. Realizuje projekty solowe - min. „Ceratitis Capitata” z muzyką liturgiczną pięciu religii basenu Morza Śródziemnego. Wyróżniany nagrodami za muzykę teatralną czy filmową.
 
Paweł Szpura - perkusista, związany ze sceną warszawskiego klubu Pardon, To Tu. Członek kilku stałych projektów muzycznych: Hera, Cukunft, Wovoka. Współpracuje także z Mikołajem Trzaską i Raphaelem Rogińskim. Grał z mistrzami: Peterem Brötzmannem, Pheeroanem AkLaffem, Hamidem Drakiem, Nicole Mitchell czy Marią Răducanu, Frankiem Londonem. Styl grania Szpury zakorzeniony jest w muzyce lat 60. i 70. Jego rytmika wyłania się z rozmaitych, niekiedy bardzo odległych, tradycji muzycznych: rocka, free jazzu, muzyki arabskiej, afrykańskiej, tureckiej, żydowskiej, rumuńskiej.
 
 Wydarzenie organizowane przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana oraz Festiwal Łódź Czterech Kultur 
Inne wydarzenia
Bilety na: Kwietne Misterium - koncert orkiestry antraktowe
Koncert
Kwietne Misterium - koncert orkiestry...
Poznań - 05 kwietnia 2020 INFO
Bilety na: Six Pianos
Koncert
Six Pianos
Katowice - 16 kwietnia 2020 kup bilet od 116 zł
Bilety na: Cleo - koncert
Koncert
Cleo - koncert
Jarocin - 17 kwietnia 2020 kup bilet od 32 zł
Bilety na: KLASYKA SYMFONIKI
Koncert
KLASYKA SYMFONIKI
Jelenia Góra - 17 kwietnia 2020 kup bilet od 25 zł
Bilety na: KOLOR CAFE. PRZEBOJE WŁOSKIE I FRANCUSKIE – RECITAL MICHAŁA BAJORA
Koncert
KOLOR CAFE. PRZEBOJE WŁOSKIE I FRANCUS...
Warszawa - 17 kwietnia 2020 INFO
Bilety na: Jazz Top w Blue Note: Jeremy Pelt Quintet
Koncert
Jazz Top w Blue Note: Jeremy Pelt Quin...
Poznań - 17 kwietnia 2020 INFO
Bilety na: Raz Dwa Trzy - 30 lat jak jeden koncert
Koncert
Raz Dwa Trzy - 30 lat jak jeden koncert
Warszawa - 20 kwietnia 2020 INFO
Bilety na: SIŁA EMOCJI
Koncert
SIŁA EMOCJI
Jelenia Góra - 24 kwietnia 2020 kup bilet od 30 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.