Organizator

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach

Dane kontaktowe

Plac Wojciecha Kilara 1
40-202 Katowice

Piątek 18 maja 2018 19:30
2018-05-18T19:30:00+0200
LEIF OVE ANDSNES / FESTIWAL KATOWICE KULTURA NATURA
LEIF OVE ANDSNES / FESTIWAL KATOWICE KULTURA NATURA Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach
2018-05-18 , godz. 19:30 (Piątek) Katowice Sala Koncertowa NOSPR
INFO

Opis wydarzenia:

WYKONAWCY
Leif Ove Andsnes fortepian
 

PROGRAM

Carl Nielsen - Chaconne op. 32 
Jean Sibelius -
Björken op. 75 nr 4 
Impromptu op. 97 nr 5 
Rondino op. 68 nr 2 
Der Hirt op. 58 nr 4 
Romance Des-dur op. 24 nr 9 
Ludwig van Beethoven - Sonata fortepianowa d-moll op. 31 nr 2 Burza

***

Franz Schubert - Zwei Scherzi D 593
Jörg Widmann - Idyll and Abyss 
Franz Schubert - Drei Klavierstücke D 946 
 
Dzięki swej imponującej technice i wnikliwym interpretacjom Leif Ove Andsnes zyskał uznanie na całym świecie. Występuje w największych salach koncertowych, z towarzyszeniem wiodących światowych orkiestr. Oddany także muzyce kameralnej, jest dyrektorem-założycielem norweskiego Rosendal Chamber Music Festival.
Uhonorowany najwyższym odznaczeniem Królestwa Norwegii, Królewskim Norweskim Orderem Świętego Olafa, oraz prestiżową nagrodą Peera Gynta. Od ubiegłego roku doktor honoris causa nowojorskiej Juilliard School of Music oraz konserwatorium w Bergen. Jest także laureatem Gilmore Artist Award oraz nagrody Royal Philharmonic Society w kategorii instrumentalista. W roku 2013 magazyn Gramophone wprowadził go do swojej galerii sław – Hall of Fame, a w roku 2005 magazyn Vanity Fair w uznaniu dla jego licznych osiągnięć wymienił Andsnesa wśród „Najlepszych z najlepszych”. Jego najnowszy album z mało znanymi fortepianowymi perełkami Sibeliusa nazwany został na łamach francuskiego magazynu Diapason „tryumfem spokoju, naturalności i czaru”, Le Monde zaś określa go jako „zniewalający”.
Leif Ove Andsnes urodził się w roku 1970 w Karmøy, w Norwegii. Studiował w konserwatorium muzycznym w Bergen pod kierunkiem znanego czeskiego profesora Jiríego Hlinki. Nieocenionych wskazówek udzielał mu też belgijski pedagog, nauczyciel gry na fortepianie, Jacques de Tiège, który, podobnie jak Hlinka, wywarł znaczący wpływ na jego styl i filozofię gry. Obecnie Andsnes jest doradcą artystycznym w akademii pianistycznej prof. Jiríego Hlinki w Bergen, gdzie co roku prowadzi dla studentów kurs mistrzowski. Mieszka w Bergen. W czerwcu 2010 roku został po raz pierwszy dumnym ojcem, a wydarzenie to wspomina jako jedno z najważniejszych swych życiowych dokonań. Kolejnym powodem do radości były narodziny bliźniąt w maju 2013 roku.
Mr. Andsnes appears by arrangement Enticott Music Management in association with IMG Artists.
Mr. Andsnes records exclusively for SONY Classical.


http://kulturanatura.eu/
Inne wydarzenia
Bilety na: FISH
Koncert
FISH
Poznań - 15 października 2018 kup bilet od 120 zł
Bilety na: KORTEZ
Koncert
KORTEZ
Szczecin - 21 maja 2018 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.