Organizator

Klub Blue Note

Blue Note Jazz Club Kościuszki 79 61-891 Poznań

Dane kontaktowe

Kościuszki 79
61-891 Poznań
Telefon: 61 851 04 08

Środa 18 grudnia 2019 20:00
2019-12-18T20:00:00+0100
Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note vol. 19: bloki oraz N4me It Sound
Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note vol. 19: bloki oraz N4me It Sound Klub Blue Note
2019-12-18 , godz. 20:00 (Środa) Poznań Blue Note Jazz Club

Opis wydarzenia:

Podczas dziewiętnastej audycji, Mariusz Kwaśniewski będzie gościć zespoły bloki oraz N4me It Sound! Rozmowy z artystami będą przeplatać się z ich występami.

bloki  to poznański duet grający muzykę elektroniczną. Zespół tworzą wokalistka Paulina i producent Piotr, a brzmienie inspirowane jest stylistyką lat 90. i 00. Zespół osiągnął unikalne brzmienie dzięki wykorzystaniu współczesnych elektronicznych instrumentów analogowych w połączeniu z niezwykle melodyjnymi i poruszającymi partiami wokalnymi.

W roku 2015 muzycy zadebiutowali dobrze przyjętą ep-ką „Dance that!” Artyści wystąpili na scenach takich festiwali jak Las Camp, Spring Break, Gamma czy Plaster. Okładka wydawnictwa autorstwa Tomasza Piróga została wyróżniona spośród najlepszych polskich okładek w konkursie 30/30.

Nowy album Bloków zatytułowany „Bipolar”, wydany dzięki wsparciu fanów nakładem własnej wytwórni Wild Yeast Records, to jeszcze bardziej analogowa i zachęcająca do tańca mieszanka stylów. Na płycie, oprócz dotychczas eksploatowanych klimatów neo soul, czy break beat, słychać również echa IDM, a brzmienia rodem z wytwórni z wojownikiem ninja w logo doprawione są delikatną nutą dubu. „Bipolar” prowadzi słuchacza – od łagodnego, organicznego pulsu przez taneczny obłęd do kwaśnych, rozedrganych rejestrów, by ostatecznie znów dryfować na spokojnych, trippowych falach.

N4me It Sound to zderzenie dwóch osobowości, które wybuchają coraz to nowszymi przedsięwzięciami. Obydwoje wnoszą w projekt bagaże swoich artystycznych doświadczeń. W zdecydowany sposób manifestują światu swoje zaangażowanie w muzykę i szeroko pojęte środowisko, nie tylko w ujęciu ekologicznym i społecznym. Zwiedzając kraj szerzą pozytywną energię i zachęcają do uniesienia się na muzycznej fali, okraszonej starannie wypracowanym przekazem.

Carmel – na muzycznej scenie od 2013 roku. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w chórach gospel, zespole grającym muzykę folkową polską i tą inspirowaną kulturą zachodniej Afryki. Solową karierę rozpoczęła przy wsparciu G-Hot Sound, a później rozwijała skrzydła z zespołem The Zebras. Zagrała na wielu festiwalach (Woodstock, Reggaeland,etc.), wydała autorską ep-kę oraz płytę.

Awiom – na muzycznej scenie od 2003 roku. Swoje pierwsze imprezy zaczął grać w Łodzi. Od 2005 roku wraz z Kleebem tworzą Sound – Jam Vibez, do dziś razem z Daddym Bozo zjechali z imprezami i festiwalami Polskę, grali też w Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji. Jego muzyczny dorobek to dwa mixtape’y, winylowy maxi singiel oraz wydawnictwa w sieci.
Inne wydarzenia
Bilety na: Koncert symfoniczny (dyr. Michał Klauza)
Koncert
Koncert symfoniczny (dyr. Michał Klauz...
Warszawa - 11 grudnia 2019 INFO
Bilety na: Glenn Miller Orchestra
Koncert
Glenn Miller Orchestra
Gdańsk - 12 grudnia 2019 INFO
Bilety na: 25 LAT MARCIN WASILEWSKI TRIO
Koncert
25 LAT MARCIN WASILEWSKI TRIO
Poznań - 12 grudnia 2019 INFO
Bilety na: NOSPR kameralnie
Koncert
NOSPR kameralnie
Katowice - 12 grudnia 2019 kup bilet od 15 zł
Bilety na: SCHUBERTIADA
Koncert
SCHUBERTIADA
Poznań - 13 grudnia 2019 kup bilet od 23 zł
Bilety na: [A] GALA OPEROWA, ARIE I DUETY Z OPER MONIUSZKI
Koncert
[A] GALA OPEROWA, ARIE I DUETY Z OPER...
Białystok - 13 grudnia 2019 INFO
Bilety na: JEDYNE TAKIE TRIO KONCERT KAMERALNY
Koncert
JEDYNE TAKIE TRIO KONCERT KAMERALNY
Gorzów Wielkopolski - 13 grudnia 2019 kup bilet od 25 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.