Organizator

Mosiński Ośrodek Kultury

Dane kontaktowe

Dworcowa 4
62-050 Mosina

Niedziela 7 kwietnia 2019 19:00
2019-04-07T19:00:00+0200
Martyna Jakubowicz z zespołem /Mietek Jurecki/
Martyna Jakubowicz z zespołem /Mietek Jurecki/ Mosiński Ośrodek Kultury
2019-04-07 , godz. 19:00 (Niedziela) Mosina Mosiński Ośrodek Kultury
INFO

Opis wydarzenia:

MARTYNA JAKUBOWICZ
Martyna Jakubowicz to jedyna w swoim rodzaju wokalistka i songwriterka, obdarzona charyzmą i charakterystycznym głosem, który sprawia, że jej ballady, łączące wpływy folku, bluesa i rocka, należą do najbardziej rozpoznawalnych pośród kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś  publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.
 
Choć jej klimatyczne ballady znakomicie brzmią w kameralnych, zamkniętych salach, energiczne utwory z zacięciem rockowym sprawiają, że  równie dobrze radzi sobie na plenerowych imprezach i festiwalach (Pop Session, Rock Arena, Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues i wiele innych) http://www.youtube.com/watch?v=rWB3xc4kEek
 
Na swoim koncie ma aż piętnaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone” i „Guitar Player”)  i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk” w 1995 i 2011 r).
 
W marcu 2016 roku, do sklepów trafił najnowy album Artystki – „Prosta Piosenka”. Jest to pierwsza od sześciu lat płyta autorska. Materiał został zrealizowany z udziałem min. Wojciecha Waglewskiego, Korteza i Jana Smoczyńskiego.  Single z tej płyty „Mój czas ucieka” i „Wielka Słabość” , osiągnęły wysokie notowania na Liscie Przebojów Programu Trzeciego.
 
 Album „Prosta Piosenka” został doceniony zarówno przez media, jak i branżę muzyczną. Artystka otrzymała nagrodę Programu Trzeciego Polskiego Radia – Mateusz 2016 i nagrodę Fryderyk 2017 za „Album Roku w kategorii: Muzyka Korzeni” .
 
 18.05.2018 do sklepów trafił album „Zwykły Włóczęga”, zawierający piosenki Boba Dylana, który otrzymał  literacką nagrodę Nobla w 2016. Dylan jest autorem i kompozytorem ponad 500 piosenek. Jego ogromny  wpływ na światową muzykę rozrywkową jest niezaprzeczalny.
 
 "Zwykły włóczęga" to 10 piosenek w 10 różnych, niekiedy zaskakujących aranżacjach.
 
 Martyna Jakubowicz mówi o płycie: „To moje drugie podejście do piosenek Dylana. Nie sądziłam, że jeszcze się to wydarzy. Propozycja przyszła  sama. Nie miałam w planie takiej płyty. Nagroda Nobla dla Dylana nie była dla mnie zaskoczeniem, ale też nie ona była powodem  tej sesji nagraniowej - po prostu lubię jego piosenki.
 
W komentarzu do płyty Martyna Jakubowicz napisze tak:
 
Od momentu wyjazdu Roberta Allena Zimmermana z miasteczka Hibbing w stanie Minnesota minęło już wiele lat, jednak Bob Dylan nadal gra swoją trasę bez końca.
 
Wierzy, że Buddy Holly tchnął w niego całą dusze na koncercie dzień, czy dwa przed śmiercią.Wierzy, że sny są prawdziwe, że dzieją się naprawdę. Wierzy, że śpiewanie o rzeczach ważnych dla ludzi i tym samym dla niego, jest źródłem sensu.
 
Nie chce, aby słowa były kołkami na których wiesza się nuty. Chce, aby ze słów piosenki można było nauczyć się żyć i żeby ludzie poczuli swoje własne emocje.
 
Nie da się go zdefiniować, bo jest człowiekiem kameleonem. Zresztą definicja nie jest tu potrzebna, bo i po co.
 
Wielu ludzi widzi w nim proroka, ja widzę w nim człowieka. Czy jego piosenki, to literatura?
 
Nie sądzę, żeby zaprzątał sobie głowę odpowiedzią na to pytanie.  Cieszy go, że jego piosenki znalazły miejsce w sercach wielu ludzi na  całym świecie.
 
Moje serce też mu dziękuje i jest mu bardzo wdzięczne.
 
W nagraniu płyty uczestniczyli Dariusz Bafeltowski grający na gitarach i innych instrumentach strunowych, Mieczysław Jurecki /bas/,Tomasz Zeliszewski/perkusja/- sekcja rytmiczna znana ze współpracy z zespołem"Budka Suflera
Mietek Jurecki 
"Nigdy nie robiłem notatek dotyczących wielkiej ilości sesji nagraniowych w których brałem udział, setek piosenek, które a grałem i tysięcy koncertów które zagrałem w różnych częściach świata. Nie przywiązywałem do tego wagi i obecnie niemożliwe jest odtworzenie wielu artystycznych wydarzeń których byłem współtwórcą. Część mojej muzycznej historii postaram się uzupełnić, ale ważniejsza jest dla mnie twórcza teraźniejszość i przyszłość" - artysta o sobie.
Wybitny polski gitarzysta basowy. Przez wiele lat grał i nagrywał z legendarną grupą Budką Suflera. Jest autorem solowej płyty 12 sprawiedliwych, w nagraniu której uczestniczyli czołowi polscy gitarzyści: Jan Borysewicz, Dariusz Kozakiewicz, Jacek Królik, Jacek Krzaklewski, Krzysztof Misiak, Marek Raduli, Grzegorz Skawiński. Ta płyta została przez magazyn „Gitara i bas” uhonorowana tytułem Wydawnictwo Roku, a Jurecki – tytułem najlepszego polskiego gitarzysty basowego.
Współpracuje z Wojtkiem Pilichowskim i Krzysztofem Ścierańskim oraz współtworzy z Jackiem Królikiem i Ryszardem Sygitowiczem zespół Giganci Gitary.Jest też pomysłodawcą konkursu „Solo życia” – wyłaniającego młodych i zdolnych instrumentalistów.
Od 2017 roku Mietek Jurecki - kultowy polski basista - występuje w składzie zespołu Martyny Jakubowicz.
Inne wydarzenia
Bilety na: AUKSO
Koncert
AUKSO
Katowice - 20 kwietnia 2019 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Nasz Komeda
Koncert
Nasz Komeda
Poznań - 23 kwietnia 2019 kup bilet od 41 zł
Bilety na: WIWAT MONIUSZKO
Koncert
WIWAT MONIUSZKO
Jelenia Góra - 24 kwietnia 2019 kup bilet od 10 zł
Bilety na: Waldemar Malicki urodzinowo...  -  XIV Urodziny Mazowieckiego Teatru Muzycznego
Koncert
Waldemar Malicki urodzinowo... - XIV...
Warszawa - 24 kwietnia 2019 INFO
Bilety na: Vlad De Briansky
Koncert
Vlad De Briansky
Poznań - 24 kwietnia 2019 kup bilet od 46 zł
Bilety na: Osiecka po męsku
Koncert
Osiecka po męsku
Łódź - 25 kwietnia 2019 kup bilet od 14 zł
Bilety na: TGD Wielka Moc
Koncert
TGD Wielka Moc
Poznań - 25 kwietnia 2019 kup bilet od 79 zł
Bilety na: COMA
Koncert
COMA
Łódź - 25 kwietnia 2019 kup bilet od 55 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.