Stanisław Soyka Kwartet / Przemysław Strączek Trio feat. Marcin Kaletka

UWAGA!!!!W programie koncertu zaszła zmiana. Mietek Szcześniak, który miał wystąpić tego dnia poinformował nas, że jest na kwarantannie i nie będzie mógł przyjechać do Gliwic.  W zamian zapraszam na koncert Stanisława Soyki, który wystąpi w swoim kwartecie.Bilety zakupione na koncert Mietek Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio zachowują ważność na koncert Stanisław Soyka Quartet. Osoby, które jednak będą chciały zwrócić zakupione bilety prosimy o kontakt na adres czwartek@sjc.pl 
Organizator

Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

MOK Gliwice - Scena Bojków Parkowa 5 44-141 Gliwice

Dane kontaktowe

Jana Siemińskiego 22
44-100 Gliwice

Czwartek 22 października 2020 19:00
2020-10-22T19:00:00+0200
Stanisław Soyka Kwartet / Przemysław Strączek Trio feat. Marcin Kaletka
Stanisław Soyka Kwartet / Przemysław Strączek Trio feat. Marcin Kaletka Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club
2020-10-22 , godz. 19:00 (Czwartek) Gliwice MOK Gliwice - Scena Bojków
INFO

Opis wydarzenia:

UWAGA!!!!
W programie koncertu zaszła zmiana. Mietek Szcześniak, który miał wystąpić tego dnia poinformował nas, że jest na kwarantannie i nie będzie mógł przyjechać do Gliwic.  W zamian zapraszam na koncert Stanisława Soyki, który wystąpi w swoim kwartecie.

Bilety zakupione na koncert Mietek Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio zachowują ważność na koncert Stanisław Soyka Quartet. Osoby, które jednak będą chciały zwrócić zakupione bilety prosimy o kontakt na adres czwartek@sjc.pl
 
Stanisław Soyka Kwartet - godz. 20.30

Stanisława Soyki nie trzeba specjalnie przedstawiać, a już na pewno nie w Gliwicach. Zawsze z dala od rockowego establishmentu, śpiewa proste piosenki o miłości, tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka też przed wielkimi problemami współczesności. Urastający do rangi hymnu utwór "Tolerancja", śpiewano zarówno w wielkich halach koncertowych, jak w domowym zaciszu, by uleczyć chandrę. A Stanisława Soyki droga do kariery była długa i nie zawsze usłana różami. Nie należał do grona pupili komunistycznego impresariatu, co skomentował odwiedzający Polskę w latach 80-tych legendarny Willis Conover, nazywając Soykę "najlepiej strzeżonym sekretem polskiej muzyki". Wokalista jazzowy i piosenkarz, skrzypek, pianista, gitarzysta i kompozytor, poeta.

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” (nominowanego do nagrody FRYDERYK 2020), pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” Wisławy Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Czesłąwa Miłosza, „Świat” Leopolda Staffa, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

Tym razem wystąpi z zespołem SOYKA KWARTET. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze akustycznej, Marcin Lamch na kontrabasie, syn Kuba na perkusji. SOYKA KWARTET stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Bilet jest jednocześnie wejściówką na koncert Przemysław Strączek Trio feat. Marcin Kaletka - godz. 19.00.
 
Koncert był piertownie planowany z udziałem Andego Shepparda, gwiazdą brytyskiej sceny jazzowej. Niestety, ze względu na odwoływanie lotów i przenoszenie ich na inne terminy Andy Sheppard nie zdoła dotrzeć do Polski na koncert. Ale mamy doskonała zmianę ... pokoleniową. Wystąpi Marcin Kaletka.

Będzie to także jedyny koncert. Zaplanowane wcześniej koncerty w Warszawie i Poznaniu ze względu na sytuację "zółtych stref" zostały odwołane lub przeniesione na rok przyszły. Koncert w Gliwicach będzie jedynym i będzie prezentował muzykę z najnowszej płyty Strączka Fig Tree.

W Gliwicach oczywiście zaprasza Śląski Jazz Club, w ramach czwartkowe cyklu.

Płyta "Fig Tree" to szósty album gitarzysty Przemysława Strączka. Muzyka zawarta na płycie charakteryzują się współczesnym podejściem do brzmienia kwartetu z wykorzystaniem kolorystyki instrumentalnej, sonorystyki. W utworach można znaleźć odniesienie do różnych dokonań muzyki jazzowej, w tym także polskiej szkoły jazzowej, od jazzu modalnego poprzez free jazz i współczesnej harmonii. Elementy tych gatunków przefiltrowywane są przez osobę autora oddając jego postrzeganie dzisiejszej muzyki przez pryzmat gitary jako instrumentu akompaniującego i solowego.

Warto dodać, że płyta została zarejestrowana w Polsce w Maq studio, natomiast miksem i masteringiem zajął się światowej sławy inżynier dźwięku Katsuhiko Naito w studiu Avatar w Nowym Jorku, który jest znany ze współpracy m.in. z Al Di Meolą, Johnem Scofieldem, Marią Schneider czy Lee Konitzem.
Ale to o albumie, a my zapraszamy na koncert.


Koncert realizowany w ramach jubileuszu urodzin Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club.


Miejsce:
MOK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice
 
Bilety: WYPRZEDANE
 
Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.*

*Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i chorobą COVID19 oraz z potencjalnymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych, Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club) zastrzega sobie prawo zmian w repertuaru, miejsca i sposobu realizacji koncertu, do odwołania wydarzenia włącznie


Organizator i pomysłodawca: Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”.

Artyści:


Inne wydarzenia
Bilety na: Michał Wiśniewski Akustycznie Część 2 - ZAWSZE NAPRZÓD - NIGDY WSTECZ
Koncert
Michał Wiśniewski Akustycznie Część 2...
Poznań - 22 października 2020 INFO
Bilety na: Stanisław Soyka Kwartet / Przemysław Strączek Trio feat. Marcin Kaletka
Koncert
Stanisław Soyka Kwartet / Przemysław S...
Gliwice - 22 października 2020 INFO
Bilety na: 24. Wielkanocny Festiwal LvB  22.10.2020 g. 19:30
Koncert
24. Wielkanocny Festiwal LvB 22.10.20...
Warszawa - 22 października 2020 INFO
Bilety na: ATMASFERA EXCLUSIVE - DŻEM
Koncert
ATMASFERA EXCLUSIVE - DŻEM
Warszawa - 23 października 2020 INFO
Bilety na: KONTRABAS I... NIEDŹWIEDŹ
Koncert
KONTRABAS I... NIEDŹWIEDŹ
Poznań - 23 października 2020 INFO
Bilety na: ROK BEETHOVENA
Koncert
ROK BEETHOVENA
Bydgoszcz - 23 października 2020 kup bilet od 30 zł
Bilety na: Beethoven... Dziś
Koncert
Beethoven... Dziś
Płock - 23 października 2020 kup bilet od 10 zł
Bilety na: Makowicz / Możdżer / zmiana daty koncertu
Koncert
Makowicz / Możdżer / zmiana daty konce...
Katowice - 23 października 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.