Mirt, Wilhelm Bras, Tutti Harp | selecta: Agata Kneć

Tomek Mirt to designer i producent, który od ponad 20 lat działa na polu muzyki, eksperymentując z elementami ambientu, awangardy, lo-fi i techno. Skomponował muzykę do „Ślepnąc od świateł”. Elektroniczną tkankę miesza z nagraniami terenowymi i przetworzonymi akustycznymi instrumentami. Współtworzył liczne inicjatywy w obrębie sceny muzyki niezależnej – oficyny wydawnicze, czasopisma, warsztaty oraz tworzył oprawę graficzną dla innych artystów.W ramach oficyny Saamleng zajmuje się
Organizator

Galeria Miejska Arsenał

Pawilon - Nowa Gazownia Ewangelicka 1 61-857 Poznań

Dane kontaktowe

Stary Rynek 6
61-772 Poznań

Piątek 27 marca 2020 19:00
2020-03-27T19:00:00+0100
Mirt, Wilhelm Bras, Tutti Harp | selecta: Agata Kneć
Mirt, Wilhelm Bras, Tutti Harp | selecta: Agata Kneć Galeria Miejska Arsenał
2020-03-27 , godz. 19:00 (Piątek) Poznań Pawilon - Nowa Gazownia
ODWOłANY
UWAGA! Wydarzenie "Mirt, Wilhelm Bras, Tutti Harp | selecta: Agata Kneć" z dnia 2020-03-27 19:00 zostało odwołane!
Informacja o procedurze zwrotu została wysłana na adres e-mail podany przy zakupie.
Bilety zakupione w punktach stacjonarnych należy zwracać w miejscu ich nabycia, za okazaniem dowodu zakupu.

Opis wydarzenia:


Tomek Mirt to designer i producent, który od ponad 20 lat działa na polu muzyki, eksperymentując z elementami ambientu, awangardy, lo-fi i techno. Skomponował muzykę do „Ślepnąc od świateł”. Elektroniczną tkankę miesza z nagraniami terenowymi i przetworzonymi akustycznymi instrumentami. Współtworzył liczne inicjatywy w obrębie sceny muzyki niezależnej – oficyny wydawnicze, czasopisma, warsztaty oraz tworzył oprawę graficzną dla innych artystów.


W ramach oficyny Saamleng zajmuje się propagowaniem i wydawaniem nagrań terenowych. Jest także współtwórcą firmy XAOC Devices będącej jednym z czołowych, europejskich producentów systemów modularnych. Prowadzi warsztaty z pracy z syntezatorami modularnymi oraz tworzenia nagrań terenowych.


 


https://mirt.bandcamp.com/


 


Za projektem Tutti Harp stoi Maksymilian Wiśniewski, którego muzyka łączy ze sobą senny, rozmyty ambient przeplatający się z szorstkimi dronowymi fakturami czasem połamanymi beatam jaki i dubowym klimatem. Zadebiutował w gorzowskiej filharmonii supportując projekt Błażeja Króla „król”. Ma na koncie 7 wydawnictw w Polsce jak i w Szwecji oraz wydawał swój materiał w kilku kompilacjach. Współtworzy również projekt Próżnia, skupiający się na graniu emo/techno. Przez ostatnie dwa lata wszystkie utwory są całkowitą improwizacją na systemie modularnym lub taśmach magnetofonowych.


 


https://soundcloud.com/user-388213106


 


Wilhelm Bras to projekt Pawła Kulczyńskiego, miłośnika brzmień ekstremalnych, autora koncertów plenerowych, instalacji dźwiękowych i analogowych instrumentów. Flirtuje z niszową kulturą klubową, noisem i ckliwymi melodiami. W rytmiczne struktury wplata chaos, pejzaże generatywne i skrzące, analogowe wizgi, balansując przy tym chwytliwymi riffami i słodkimi arpeggiami. Koncerty Wilhelma Brasa cechuje wysoki stopień improwizacji, ostateczny efekt wynika z okoliczności danego wykonania. Może to być berlińska piwnica w szybkich tempach, bądź niemal kameralne


wycieczki elektroakustyczne. W ciągu ostatnich trzech lat zagrał ponad 100 koncertów na 3 kontynentach, na międzynarodowych festiwalach i w małych klubach. W 2018 wyszła płyta winylowa „Living Truthfully Under Imaginary Circumstances” inaugurująca wydawnictwo muzyczne artysty – „Attitudes”.


 


https://wilhelmbras.com


 


Selecta: Agata Kneć - twórczyni, organizatorka oraz kuratorka cyklu FORMA. DJ-ejka, producentka muzyczna, autorka audycji radiowych i muzyki do słuchowisk. Artystka audio wizualna, tworząca na płaszczyźnie instalacji, sound artu oraz wideo. Autorka projektu https: //a a a, w którym ambient oraz noise przeplata z field recordingiem, budując dźwiękową narrację. Studentka Intermediów na UAP.

 
Inne wydarzenia
Bilety na: KARAŚ/ROGUCKI
Koncert
KARAŚ/ROGUCKI
Łódź - 02 kwietnia 2020 kup bilet od 60 zł
Bilety na: ERA JAZZU - ANDREA MOTIS
Koncert
ERA JAZZU - ANDREA MOTIS
Poznań - 04 kwietnia 2020 INFO
Bilety na: Kwietne Misterium - koncert orkiestry antraktowe
Koncert
Kwietne Misterium - koncert orkiestry...
Poznań - 05 kwietnia 2020 INFO
Bilety na: Róże Europy
Koncert
Róże Europy
Szamotuły - 05 kwietnia 2020 kup bilet od 38 zł
Bilety na: Six Pianos
Koncert
Six Pianos
Katowice - 16 kwietnia 2020 kup bilet od 116 zł
Bilety na: Cleo - koncert
Koncert
Cleo - koncert
Jarocin - 17 kwietnia 2020 kup bilet od 32 zł
Bilety na: KLASYKA SYMFONIKI
Koncert
KLASYKA SYMFONIKI
Jelenia Góra - 17 kwietnia 2020 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Jazz Top w Blue Note: Jeremy Pelt Quintet
Koncert
Jazz Top w Blue Note: Jeremy Pelt Quin...
Poznań - 17 kwietnia 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.