Muzyczne Opowieści - "Beethoven po Naszemu"

Znane tematy beethovenowskie w odważnej reinterpretacji i dialogu dwóch artystów .Kacper Krupa i Jakub Królikowski w swoich utworach/improwizacjach odwołują się zarówno do twórczości wybitnych kompozytorów, jak i do szeroko rozumianej tradycji europejskiej kultury muzycznej.  Saksofonista Kacper Krupa od początku swojej pracy i kariery muzycznej poszukiwał nowych środków wyrazu, oryginalnych barw i zróżnicowanego sposobu wydobywania dźwięku. Widać to w jego kompozycjach i improwizacjac
Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Przestrzenie Zamkowe CKZ Święty Marcin 80/82 61-809 Poznań

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

Środa 16 września 2020 19:30
2020-09-16T19:30:00+0200
 Muzyczne Opowieści -
Muzyczne Opowieści - "Beethoven po Naszemu" Centrum Kultury ZAMEK
2020-09-16 , godz. 19:30 (Środa) Poznań Przestrzenie Zamkowe CKZ
INFO

Opis wydarzenia:

Znane tematy beethovenowskie w odważnej reinterpretacji i dialogu dwóch artystów .
Kacper Krupa i Jakub Królikowski w swoich utworach/improwizacjach odwołują się zarówno do twórczości wybitnych kompozytorów, jak i do szeroko rozumianej tradycji europejskiej kultury muzycznej.
 
 
Saksofonista Kacper Krupa od początku swojej pracy i kariery muzycznej poszukiwał nowych środków wyrazu, oryginalnych barw i zróżnicowanego sposobu wydobywania dźwięku. Widać to w jego kompozycjach i improwizacjach.
Występował na wielu festiwalach muzycznych ( Jazz Jamboree, OFF Festival, Lublin Jazz Festiwal, Męskie Granie, Animator ),  był również aktywny w wielu grupach muzycznych ( Anomalia, Skalpel, Big Band, Kwaśny Deszcz, Siema Ziemia, Plondra).
 
Pianista Jakub Królikowski  współpracuje z muzykami i artystami z całej Europy. Studiował kompozycję i fortepian jazzowy w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jego muzyka daje słuchaczowi wiele przyjemności estetycznych, ale równocześnie pobudza do refleksji metafizycznej. Inspirują go naturalne formy i bogactwo wiedzy naszych starożytnych przodków. Jakub Królikowski został laureatem na Konkursie Młodych Kompozytorów im. Marka Stachowskiego pod patronatem Krzysztofa Pendereckiego w 2018 roku. W tym samym roku otrzymał również stypendium Miasta Poznania za pracę kompozytorską, działalność koncertową i promocję muzyki kompozytorów poznańskich. W 2019 roku wziął udział w rezydencji artystycznej w Bratysławie, gdzie komponował muzykę do filmów słowackich twórców.
 
 
 
Projekt „Konserwacja reprezentacyjnych wnętrz zachodniej części dawnego zamku cesarskiego w Poznaniu i ich adaptacja celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego” zrealizowany został dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, priorytet  VIII „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”.
Inne wydarzenia
Bilety na: Koncert Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI.
Koncert
Koncert Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI....
Poznań - 19 września 2020 INFO
Bilety na: ZAGUBIONE SKARBY – Joanna Okoń / Anna Wróbel / Elena Zhukova
Koncert
ZAGUBIONE SKARBY – Joanna Okoń / Anna...
Kazimierz Dolny nad Wisłą - 19 września 2020 kup bilet od 35 zł
Bilety na: Ola Jas: Jasna Tour
Koncert
Ola Jas: Jasna Tour
Poznań - 21 września 2020 kup bilet od 51 zł
Bilety na: BELLA ITALIA !
Koncert
BELLA ITALIA !
Jelenia Góra - 24 września 2020 kup bilet od 30 zł
Bilety na: PŁOCKIE TALENTY
Koncert
PŁOCKIE TALENTY
Płock - 24 września 2020 kup bilet od 22 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.