Organizator

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Dane kontaktowe

Krakowska 24
45-075 Opole

Niedziela 19 Listopad 2017 18:00
2017-11-19T18:00:00+0100
Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni: John Lennon i Freddie Mercury
Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni: John Lennon i Freddie Mercury Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
2017-11-19 , godz. 18:00 (Niedziela) Opole Klub Muzyczny
INFO

Opis wydarzenia:

NA DWA GŁOSY – PIOSENKI „WIELKICH NIEOBECNYCH”
Występują: Maria Małkiewicz, Michał Warmuzek, Jacek Mełnicki
Kontynuując trzyletnią tradycję prezentowanego w Filharmonii Opolskiej cyklu koncertów „Na Dwa Głosy”, proponujemy w 2017 r. kolejny cykl koncertów, zatytułowany „Na Dwa Głosy – Piosenki Wielkich Nieobecnych”.
Na cykl koncertów w wykonaniu ośmiu duetów wokalnych, wywodzących się z prowadzonego od 1991 r. przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki, a obecnie występujących na polskich scenach teatralnych i musicalowych (wrocławski teatr „Capitol”, warszawska „Roma”, krakowskie „Variete”), złożą się tym razem utwory pochodzące z repertuaru nieżyjących już wielkich artystów piosenki.
Podczas koncertów zostaną zaprezentowane zarówno polskie, jak i światowe, ponadczasowe przeboje, skomponowane, napisane lub wykonywane przez „Wielkich Nieobecnych”: m.in. utwory Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Michaela Jacksona, Whitney Houston, Amy Winehouse, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jeremiego Przybory, we współczesnych, często zaskakujących artystycznie, aranżacjach.
Chcielibyśmy także podtrzymać lubiany i doceniony przez naszą publiczność zwyczaj wykonywania podczas każdego z koncertów tzw. „repertuaru obowiązkowego”, który zawsze stanowi pewną muzyczną niespodziankę i polega na spontanicznej prezentacji przez wokalistów trzech utworów, wybranych przez kierownika muzycznego każdego z koncertów, Jacka Mełnickiego z jego akompaniamentem na fortepianie akustycznym. W pozostałym repertuarze we wszystkich koncertach wokalistom towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści.
Zgodnie z dotychczasową tradycją, cykl zakończyłby grudniowy, galowy koncert świąteczny z udziałem wszystkich artystów biorących udział w comiesięcznych koncertach.
 
Inne wydarzenia
Bilety na: HEY FAYRANT TOUR // Szczecin
Koncert
HEY FAYRANT TOUR // Szczecin
Szczecin - 25 Listopad 2017 INFO
Bilety na: Michał Bajor „Od Kofty do Korcza”
Koncert
Michał Bajor „Od Kofty do Korcza”
Poznań - 27 Listopad 2017 INFO
Bilety na: HEY FAYRANT TOUR // Wrocław - dodatkowy koncert
Koncert
HEY FAYRANT TOUR // Wrocław - dodatkow...
Wrocław - 12 Grudzień 2017 INFO
Bilety na: Happysad
Koncert
Happysad
Łódź - 24 Listopad 2017 KUP BILET od 60 zł
Bilety na: Maryla Rodowicz Diva Tour Białystok - gościnnie DODA
Koncert
Maryla Rodowicz Diva Tour Białystok -...
Białystok - 24 Listopad 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.