Organizator

Estrada Poznańska

Dane kontaktowe

Masztalarska 8
61-767 Poznań

Sobota 27 lipca 2019 19:30
2019-07-27T19:30:00+0200
NA WOLNYM - koncert WCZASY & BLOKI
NA WOLNYM - koncert WCZASY & BLOKI Estrada Poznańska
2019-07-27 , godz. 19:30 (Sobota) Poznań Plac Kolegiacki

Opis wydarzenia:

g. 19:30 Bloki
 
Poznański duet elektroniczny, tworzony przez wokalistkę Paulinę Ślusarek i producenta Piotra Kowalskiego. Unikalne brzmienie zespół osiągnął dzięki wykorzystaniu współczesnych elektronicznych instrumentów analogowych w połączeniu z niezwykle melodyjnymi i poruszającymi partiami wokalnymi.
W roku 2015 muzycy zadebiutowali dobrze przyjętą epką Dance that! Artyści wystąpili na scenach takich festiwali jak Las Camp, Spring Break, Gamma czy FNM. Warto wspomnieć, że okładka wydawnictwa autorstwa Tomasza Piróga została wyróżniona spośród najlepszych polskich okładek w konkursie 30/30.
Drugi album Bloków zatytułowany Bipolar, wydany w 2018 roku dzięki wsparciu fanów nakładem własnej wytwórni Wild Yeast Records, to jeszcze bardziej analogowa i zachęcająca do tańca mieszanka stylów. Na płycie, oprócz dotychczas eksploatowanych klimatów neo soul, czy break beat, słychać również echa IDM, a brzmienia rodem z wytwórni z wojownikiem ninja w logo doprawione są delikatną nutą dubu. Bipolar prowadzi słuchacza - od łagodnego, organicznego pulsu przez taneczny obłęd do kwaśnych, rozedrganych rejestrów, by ostatecznie znów dryfować na spokojnych, trippowych falach.
 
Jesienią tego samego roku, ukazał się nowy singiel pt. Supernova, a jego mroczny hausowo-funkowy klimat wyznacza kolejną ze ścieżek, którymi podążają artyści.
 

g. 20:30 WCZASY
 
Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się ostatnio głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.

Debiutancka płyta Wczasów pt. „Zawody” podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy. Album trafił do różnych zestawień najlepszych polskich płyt 2018 roku.
Inne wydarzenia
Bilety na: NA WOLNYM - koncert CLOCK MACHINE & MITOCHONDRIUM
Koncert
NA WOLNYM - koncert CLOCK MACHINE & MI...
Poznań - 26 lipca 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.