Organizator

Teatr Wielki w Łodzi

Dane kontaktowe

Plac Dąbrowskiego
90-249 Łódź

Poniedziałek 15 Maj 2017 18:30
2017-05-15T18:30:00+0200
NIE TYLKO OPERA - B JAK BAROK I BELCANTO
NIE TYLKO OPERA - B JAK BAROK I BELCANTO Teatr Wielki w Łodzi
2017-05-15 , godz. 18:30 (Poniedziałek) Łódź Teatr Wielki w Łodzi Sala Kameralna
INFO

Opis wydarzenia:

Joanna Woś – sopran, o którym wypowiedziano już chyba wszystkie możliwe pozytywne przymiotniki. Od swojego debiutu w Teatrze Wielkim w Łodzi jest jego niekwestionowanym filarem i gwiazdą, ulubienicą publiczności. Jest niezrównaną mistrzynią bel canta, a jej tytułowe kreacje m.in. w Lukrecji Borgii, Annie Bolenie, Łucji z Lammermoor, Traviacie czy główne w Purytanach, Cyruliku sewilskim, Don Giovannim, Czarodziejskim flecie, Napoju miłosnym już zapisały się na trwałe w historii nie tylko łódzkiej opery. Swoim talentem dzieli się publicznością całej Polski, jest też ozdobą wielu znaczących teatrów operowych i estrad filharmonicznych w całej Europie.
Tym razem Joanna Woś zaprasza na Scenę Kameralną na spotkanie B JAK BAROK I BEL CANTO, w którym – jak nietrudno się domyślić – Artystka z towarzyszeniem fortepianu i sekstetu instrumentalnego zaprezentuje te utwory wokalne, w których skala głosu i jego sprawność techniczna mają znaczenie szczególne. Nie zabraknie więc popisowych i karkołomnych arii m.in. Donizettiego, Belliniego, Rossiniego, ale i wokalistyki kantatowej… Bacha.
W przypadku Joanny Woś i jej niezrównanej maestrii wokalnej o satysfakcję artystyczną i wrażenia emocjonalne mogą być Państwo spokojni. Zapraszamy.


Inne wydarzenia
Bilety na: Koncert kameralny 30.05.17 g. 19.00
Koncert
Koncert kameralny 30.05.17 g. 19.00
Warszawa - 30 Maj 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.