Organizator

Teatr Wielki w Łodzi

Dane kontaktowe

Plac Dąbrowskiego
90-249 Łódź

Poniedziałek 10 czerwca 2019 18:30
2019-06-10T18:30:00+0200
NIE TYLKO OPERA - HARMONIA DŹWIĘKU I NASTROJU
NIE TYLKO OPERA - HARMONIA DŹWIĘKU I NASTROJU Teatr Wielki w Łodzi
2019-06-10 , godz. 18:30 (Poniedziałek) Łódź Teatr Wielki w Łodzi Sala Kameralna

Opis wydarzenia:

10 czerwca 2019
HARMONIA DŹWIĘKU I NASTROJU
z cyklu NIE TYLKO OPERA
Tym razem kierujemy do Państwa zaproszenie na muzyczne spotkanie z najmniejszą formą wokalną, jaką jest pieśń; najmniejszą – co nie oznacza, że ubogą w efekty melodyczne, skromną w inwencję kompozytorską i prostą w wymowie interpretacyjnej.  Różnorodność  repertuaru pieśniarskiego jest tak bogata, że i słuchacz i często sam wykonawca zaskoczeni są efektami, jakie niesie ze sobą warstwa literacka i muzyczna utworów, zwłaszcza tych, które wychodzą spod rąk twórców utalentowanych i wrażliwych. Wiele z tych kompozycji powstałych w różnych epokach i pod wpływem odmiennych  kultur staje się muzycznymi przebojami, wokalnymi perełkami, które  także dzięki swej ponadczasowości  cieszą ucho słuchacza i sprawiają, że wykonawcy chętnie je wprowadzają do swojego repertuaru.
Maurice Ravel, Manuel de Falla, Nikołaj Rimski-Korsakow… Czyż nie wystarczające to nazwiska dla rekomendacji spotkań z muzyką i wokalistyką najwyższej próby?! A jeśli jeszcze  w naszym spotkaniu znajdują takich interpretatorów jak Patrycja Krzeszowska  (sopran) i Eneasz Kubit (akordeon), to wieczór  spędzony na Kameralnej będzie wyjątkowo udany!
Akordeon z sopranem… Nieczęste to zestawienie na recitalowej scenie; tym bardziej godne polecenia i przeżycia  „na żywo”.
Zapraszamy.

wykonawcy:
PATRYCJA KRZESZOWSKA  (sopran)
ENEASZ KUBIT  (akordeon)
ALEKSANDRA BĘBEN (prowadzenie)
Inne wydarzenia
Bilety na: W HISZPAŃSKIM RYTMIE
Koncert
W HISZPAŃSKIM RYTMIE
Bydgoszcz - 24 maja 2019 INFO
Bilety na: MŁYNARSKI SYMFONICZNIE
Koncert
MŁYNARSKI SYMFONICZNIE
Kalisz - 24 maja 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.