Noites Brasileiras

Koncert z okazji setnej rocznicy nawiązania relacji polsko-brazylijskich! Przygotujcie się na brazylijską poezję i muzykę w najlepszym wykonaniu!Wystąpi Gabriela Kozyra, wokalistka specjalizująca się w muzyce brazylijskiej. Ukończyła kierunek wokalistyki jazzowej na Królewskim Konserwatorium w Hadze. Następnie otrzymała stypendium na studia w Rio de Janeiro, gdzie miała okazję uczyć się pod okiem największych mistrzów muzyki choro oraz samby, jak: Amelia Rabello, Teresa Cristina, Celia Va
Organizator

Klub Blue Note

Blue Note Jazz Club Kościuszki 79 61-891 Poznań

Dane kontaktowe

Kościuszki 79
61-891 Poznań
Telefon: 61 851 04 08

Niedziela 24 maja 2020 20:00
2020-05-24T20:00:00+0200
Noites Brasileiras
Noites Brasileiras Klub Blue Note
2020-05-24 , godz. 20:00 (Niedziela) Poznań Blue Note Jazz Club

Opis wydarzenia:

Koncert z okazji setnej rocznicy nawiązania relacji polsko-brazylijskich! Przygotujcie się na brazylijską poezję i muzykę w najlepszym wykonaniu!

Wystąpi Gabriela Kozyra, wokalistka specjalizująca się w muzyce brazylijskiej. Ukończyła kierunek wokalistyki jazzowej na Królewskim Konserwatorium w Hadze. Następnie otrzymała stypendium na studia w Rio de Janeiro, gdzie miała okazję uczyć się pod okiem największych mistrzów muzyki choro oraz samby, jak: Amelia Rabello, Teresa Cristina, Celia Vaz, Nelson Faria czy Francis Hime. Występowała w Europie oraz Brazylii na festiwalach, takich, jak: London Jazz Festival czy North Sea Festival, a także w renomowanych klubach jazzowych, jak: Het Concertgebouw w Amsterdamie, Jazz in the Crypt w Londynie czy Modern Sound w Rio de Janeiro. Gabriela podczas trasy koncertowej promować będzie debiutancki album „Noites Brasileiras”.

„Cóż za dojrzała praca! Pomysł nagrania tylko niepublikowanych piosenek, zaproszenie muzyków i aranżerów najwyższej klasy oraz śmiałe zanurzenie się w utworach o zawiłych melodiach i rytmach pełnych swingu świadczy o najwyższej jakości! Znakomite utwory nowych, a także znaczących kompozytorów, zostały potraktowane tak jak powinny, a zaśpiewane z niezwykłą precyzją i miłością. Chciałabym, żeby Brazylijczycy zobaczyli Brazylię taką, jaką spostrzegła ją Gabriela!” – Mônica Salmaso

Luis Barcelos – uważany za jednego z głównych brazylijskich mandolinistów. Debiutował na scenie Rio de Janeiro na zaproszenie wielkiego gitarzysty Marco Pereiry w 2005 roku. Współpracował z takimi muzykami, jak: Yamandu Costa, Herminio Bello de Carvalho, Pery Ribeiro, Roberta Sa, Dona Ivone Lara, Pedro Miranda, Zelia Duncan i Aurea Martins.

Walter Lopes – jest jednym z nielicznych gitarzystów, który podtrzymuje tradycyjny sposób gry na gitarze Samy Carioca. Walter opracował swój wyjątkowy, intymny i delikatny sposób grania brazylijskich rytmów. Jego akompaniament jest zawsze ściśle powiązany z melodiami, rytmem, charakterem i atmosferą piosenek. Szanuje tradycję, a jednak nieustannie poszukuje nowych rozwiązań.

Wander Pio – brazylijski perkusista i kompozytor. Założyciel zespołu Fuba Orchestra. Współpracował z takimi muzykami, jak: Teresa Cristina, Ricardo Herz, Francis Hime, Nazare Pereira, Henrique Cazes, Armandinho, Emma Salokoski, Groupe Java, Didier Lockwood i Serena Fisseau.

Gabriela Kozyra – wokal, Luis Barcelos – mandolina, Walter Lopes – gitara, Wander Pio – perkusjonalia
Inne wydarzenia
Bilety na: KARAŚ/ROGUCKI
Koncert
KARAŚ/ROGUCKI
Łódź - 02 kwietnia 2020 kup bilet od 60 zł
Bilety na: ERA JAZZU - ANDREA MOTIS
Koncert
ERA JAZZU - ANDREA MOTIS
Poznań - 04 kwietnia 2020 INFO
Bilety na: Kwietne Misterium - koncert orkiestry antraktowe
Koncert
Kwietne Misterium - koncert orkiestry...
Poznań - 05 kwietnia 2020 INFO
Bilety na: Róże Europy
Koncert
Róże Europy
Szamotuły - 05 kwietnia 2020 kup bilet od 38 zł
Bilety na: Six Pianos
Koncert
Six Pianos
Katowice - 16 kwietnia 2020 kup bilet od 116 zł
Bilety na: Cleo - koncert
Koncert
Cleo - koncert
Jarocin - 17 kwietnia 2020 kup bilet od 32 zł
Bilety na: KLASYKA SYMFONIKI
Koncert
KLASYKA SYMFONIKI
Jelenia Góra - 17 kwietnia 2020 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Jazz Top w Blue Note: Jeremy Pelt Quintet
Koncert
Jazz Top w Blue Note: Jeremy Pelt Quin...
Poznań - 17 kwietnia 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.