Organizator

Polskie Radio SA

Dane kontaktowe

al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa

Środa 27 Wrzesień 2017 18:00
2017-09-27T18:00:00+0200
Nula Stankiewicz -
Nula Stankiewicz - "Byle nie o miłości". Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej Polskie Radio SA
2017-09-27 , godz. 18:00 (Środa) Warszawa Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej

Opis wydarzenia:

 
Organizator: Radio dla Ciebie

Wykonawcy:
Nula Stankiewicz - śpiew
Janusz Strobel - gitara klasyczna
Włodzimierz Nahorny - fortepian
Mariusz "Fazi" Mielczarek - saksofon, flet, klarnet
Paweł Pańta - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja

 
W związku z cyklem koncertów Radia dla Ciebie „Bliżej gwiazd” przygotowane zostało dla Państwa wspaniałe wydarzenie. To koncert piosenek Agnieszki Osieckiej, który stworzyła Nula Stankiewicz wraz z Januszem Stroblem.
Tytuł tego recitalu jest dość przewrotny. „Byle nie o miłości” - to jednocześnie tytuł jednej z piosenek Agnieszki Osieckiej (i Adama Sławińskiego), która rozpoczyna koncert. Tymczasem wszystkie piosenki w koncercie traktują właśnie o miłości.
„Byle nie o miłości” to koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki i dla tych, którzy są ciekawi nowych interpretacji. To recital, w którym nie brakuje znanych przebojów, ale są także piosenki mało popularne. Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności.
"Byle nie o miłości" - to więcej niż koncert. 
 
Nula Stankiewicz (wcześniej występująca jako Anna Stankiewicz) to artystka znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka kilku konkursów poezji śpiewanej, ale szybko odkryła, że konkursy nie są zadawalającą ją formą. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu niemal lat, na stałe współpracuje z Januszem Stroblem.  W 2013r. wspólnie stworzyli dwupłytowy album „Strobel Kofta Wołek” (21 piosenek do słów Jonasza Kofty i Jana Wołka z muzyką Janusza Strobla, śpiewane przez Nulę Stankiewicz), który rozszedł się niemal natychmiast. Obecnie artyści wznawiają nakład, a jednocześnie pracują nad kolejnymi płytami. Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności, w połączeniu z jazzowymi aranżacjami muzyków, z którymi współpracuje. Ta kompilacja to znak firmowy artystki. Obecnie dla Nuli piosenki piszą Jan Wołek, Magda Czapińska.
Inne wydarzenia
Bilety na: Myrra Rós & Kuba Duda
Koncert
Myrra Rós & Kuba Duda
Tychy - 25 Wrzesień 2017 KUP BILET
Bilety na: 40-lecie Zespołu Pod Budą
Koncert
40-lecie Zespołu Pod Budą
Szczecin - 25 Wrzesień 2017 INFO
Bilety na: Timber Timbre
Koncert
Timber Timbre
Warszawa - 25 Wrzesień 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.