Organizator

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Dane kontaktowe

Zadumana 11A
02-206 Warszawa

Sobota 31 sierpnia 2019 17:00
2019-08-31T17:00:00+0200
Tristan i Izolda - Orkiestra Filharmonii im. Leoša Janáčka w Ostrawie
Tristan i Izolda - Orkiestra Filharmonii im. Leoša Janáčka w Ostrawie Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
2019-08-31, godz. 17:00 (Sobota) Lusławice Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Opis wydarzenia:

W ramach 7.Festiwalu EMANACJE wystąpią:

Janáček Philharmonic Orchestra Ostrava
Robert Reimer – dyrygent

Roy Cornelius Smith – Tristan
Juyeon Song – Izolda
Tamara Gallo – Brangäne
Brian Davis – Kurwenal
John Paul Huckle – Król Marek
Alexander Kaimbacher – Melot

Chór męski Opery w Ostrawie
Jurij Galatenko – chórmistrz


W programie:
Richard Wagner – Tristan i Izolda – wykonanie koncertowe
 
Orkiestra Filharmonii im. Leoša Janáčka
To światowej klasy czeska orkiestra symfoniczna z siedzibą w Ostrawie. Licząca około setki najbardziej utalentowanych muzyków orkiestra słynie z niezwykle miękkiej barwy instrumentów smyczkowych oraz zwartej sekcji instrumentów dętych blaszanych. Od 2014 roku funkcję dyrektora artystycznego pełni Heiko Mathias Förster. Filharmonia Janáčka z siedzibą w Ostrawie jest jedną z czołowych orkiestr symfonicznych w Czechach. Wysoki poziom artystyczny zespołu jest doceniany zarówno przez miejscową publiczność, jak i międzynarodowych recenzentów. Tradycja muzyczna Filharmonii Janáčka sięga pierwszej połowy XX wieku, kiedy z orkiestrą wystąpili Paul Hindemith, Siergiej Proko ev i Igor Strawinski. O cjalnie założona w 1954 r. szybko stała się jednym z czołowych czeskich zespołów symfonicznych, a pierwsza międzynarodowa trasa odbyła się cztery lata później. Od tego czasu wielu znanych na całym świecie dyrygentów i solistów doceniło orkiestrę. W ciągu ostatnich pięciu lat orkiestra występowała w 12 różnych krajach na 3 kontynentach m.in w Nowym Jorku, Paryżu, Wiedniu, Berlinie, Pekinie, Seulu i Monachium. Dyrygenci którzy prowadzili zespół to Vassily Sinaisky, Michaił Jurowski, Antoni Wit, Krzysztof Penderecki, Christian Arming, Jakub Hrůša i Łukasz Borowic.

Robert Reimer
Urodził się w Luksemburgu. Swoją karierę zaczynał w Kolonii i Düsseldor e gdzie prowadził kilka przedstawień operowych i baletowych. Następnie pracował jako asystent takich dyrygentów jak C. Eschenbach, S. Cambreling, M. Albrecht, J. Belohlavek, M. Boder, M. Schönwandt, R. Frühbeck de Burgos i D. Callegari Występował w prestiżowych salach operowych Paryża, Kopenhagi, Barcelony, Genewy, Antwerpii, Brukseli i Lipska. Jego największą pasją jest łączenie ludzi i dzielenie się miłością do muzyki i sztuki. Doskonale odnajduje się w różnych repertuarach, od baroku po muzykę współczesną, od baletu po operę, od koncertów klasycznych po projekty współczesne. Jako dyrygent regularnie nagrywa płyty CD oraz koncerty TV, które są emitowane w europejskich telewizjach. Jako dyrygent symfoniczny pracował z wieloma ważnymi orkiestrami, takimi jak Duńska Narodowa Symfonia, Leipzig Gewandhausorchester, RSO Frankfurt, Luxemburg Philharmonic, Philharmonic Orchestra Strasbourg, Royal Danish Orchestra, Basel Sinfonietta, Niemiecka Filharmonia Radiowa, Orkiestra Tonkünstlerorchester Niederösterreich, Copenhagen Philharmonic Orchestra.

Juyeon Song
Śpiewaczka operowa, sopranistka, okrzyknięta „wspaniałą gwiazdą”. Uwielbiana przez publiczność i krytykę. Wielokrotnie nagradzana. Jej występ jako Abigail w operze „Nabucco” okazał się wielkim sukcesem, mimo jednej próby generalnej przed debiutem. Wystąpiła w „Aidzie” i została uznana przez krytyków „najbardziej wiarygodną Aidą”. Juyeon Song wygenerowała rekordową sprzedaż biletów, gdy wystąpiła w tej roli w Berkeley Opera w Kalifornii. Jej występy są niezwykle emocjonalne, pełne pasji i muzykalności, za co najbardziej kocha ją publiczność. Występowała między innymi w Apollo Arts, Rousse State Opera, Belgrad National Opera House, oraz z Bohuslav Martinu Philharmonic Orchestra w Czechach, Hungarian Artist Orchestra, Busan Philharmonic Orchestra. Intensywnie rozwija swój głos w ramach fundacji Helden Tenor Claude Heater.

Roy Cornelius Smith
Amerykański śpiewak operowy, wykładowca w American Conservatory of Music w Hammond w Indianie oraz na University of Tennessee. Należy do grona najlepszych tenorów swojego pokolenia dzięki wyjątkowemu kolorowi głosu, a także fascynującym dramatycznym interpretacjom ról, w które się wciela. Występował w wiodących rolach w wielu teatrach operowych i festiwalach, w tym na Salzburg Festival, Spoleto Festival, w Metropolitan Opera, Vienna Volksoper, Deutsche Oper Berlin, New York City Opera i Lyric Opera of Chicago. Występował także jako solista z Chicago Symphony Orchestra, New York Philharmonic, Orchestra del Teatro Carlo Felice, Orchestre Métropolitain du Grand Montréal oraz Vienna Radio Symphony Orchestra. Jego międzynarodowy debiut miał miejsce w 1998 roku w prestiżowej Salzburger Festspiele, gdzie zaśpiewał Fatty’ego, księgowego, w „Rozkwicie i upadku miasta Mahagonny” Kurta Weilla.

Tamara Gallo
Absolwentka San Francisco Conservatory i University of Tennessee. Studiowała aktorstwo w Academy Drama School w Londynie i Actor’s Conservatory Theatre w San Francisco oraz Emmy South Coast Repertory Theatre w Południowej Kalifornii. Studiowała również improwizację aktorską w słynnym Teatrze Groundlings w Los Angeles. Chwalona za swoją wokalną suwerenność i subtelne aktorstwo. „Jej liryczne fragmenty wokalne są równie przekonujące i ożywcze, jak zalotne pasaże koloraturowe” - tak pisała o niej krytyka. Mistrzyni muzyki współczesnej. Zaśpiewała w światowej premierze „Don Juana” Erika Højsgarda, unijnej premierze opery „Tania” Anthony’ego Davisa, światowej premierze „Requiem für Picoletto” Dietera Kaufmanna i światowej prapremierze „Georgia Bottoms” kompozytora Gregory Vajdy. Występowała na koncertach z Salzburg Mozart Ensemble, Slovak Sinfonietta, Knoxville Symphony, Kingsport Symphony Orchestra oraz jako solistka w „Mesjaszu” Haendla w Davies Symphony Hall w San Francisco.

Brian Davis
Śpiewak operowy, baryton,  nalista przesłuchań w Metropolitan Opera, uczęszczał do Bowling Green College of Music i Boston Conservatory of Music. Występował w głównych rolach operowych w Nowym Jorku, Chicago, Miami, Dallas, Montrealu, Hamburgu, Pittsburghu, Detroit, Hanowerze, Cincinnati, Salt Lake City, Braunschweig, Louisville, Fort Worth, Wolf Trap, Sarasota, Lake George, Central City, Syracuse, Chautauqua i Hong Kong Arts Center. Koncertuje głównie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Występował m.in jako Granier w operze „Diabły z Loudun” Krzysztofa Pendereckiego.

Alexander Kaimbacher
Tenor, wybrany najlepszym śpiewakiem operowym roku 2016 według krytyków muzycznych Die Welt. Jego repertuar operowy jest rozległy i waha się od lirycznych ról Mozarta po role tenorowe Wagnera (Steuermann, Vogelsang, Loge, Mime) i Richarda Straussa (Tanzmeister, Jüngling, Brighella, Valzacchi). Jest także specjalistą w dziedzinie muzyki współczesnej i nowej. Występował w Europie i poza nią, w teatrach i festiwalach takich jak Vienna Volksoper, Graz Opera, Staatstheater Meiningen, Opera w Zurychu, Teatro Regio di Torino, Teatro San Carlo di Napoli, Teatro dell ‚Opera di Roma, Teatro Massimo di Palermo, La Scala di Milano, Teatro del Maggio Musicale Fiorentino, Salzburg Festival, Grafenegg Festival, Klangbogen Wien, Wiener Festwochen i Carinthischer Sommer.

John Paul Huckle
Anglo-amerykański bas John Paul Huckle urodził się w Pittsburghu w Pensylwanii. Ukończył studia w Boston University Opera Institute oraz na Uniwersytecie Indiana pod kierunkiem Roberta Harrisona, Timothy’ego Noble i legendarnego Giorgio Tozziego. Występował w Royal Opera House, Teatro Comunale Luciano Pavarotti, San Carlo Theatre w Neapolu, a także na Longborough Opera Festival w Wielkiej Brytanii. W sezonie 2010-2011 podpisał kontrakt z Deutsche Oper Berlin, gdzie śpiewał w takich operach jak „Turandot”, „Dialogi Karmelitanek”, „Cyganeria”, „Tosca”. W ramach stypendium, za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie organizowanym przez Opera Foundation z Nowego Jorku, pracował w Teatro Regio di Torino przy produkcjach „Borys Godunov”, „Madame Butter y” i „Parsifal”. W sezonie 2015-2016 John Paul był członkiem zespołu Opery Wrocławskiej, z którą współpracował przy takich operach jak „Eugeniusz Oniegin”, „Makbet” czy „Tosca”.

Jurij Galatenko i Chór męski Opery w Ostrawie
Studiował muzykę chóralną, symfoniczną i dyrygenturę w National Academy of Music w Kijowie, a prywatnie uczył się u Ilya Musin’a w Petersburgu. Podczas studiów dostał się do  nału Konkursu Dyrygenckiego Ukrainy. W latach 1995-1997 był gościnnym dyrygentem Państwowej Filharmonii w Černigovie. Później pracował jako główny dyrygent Filharmonicznej Orkiestry Kameralnej w Rivnie, a także wykładał w Kiev Conservatiore. Od 1999 r. jest głównym chórmistrzem Narodowego Teatru Morawsko-Śląskiego w Ostrawie. Ostatnie sukcesy tego zespołu obejmują występy „Cardillaca” Paula Hindemitha, „The Rake’s Progress” Igora Strawińskiego i „Lohengrina” Richarda Wagnera. Pod kierunkiem Galatenki chór Ostrava Opera Men’s Choir stał się jednym z najlepszych zespołów wokalnych w Czechach.

Ceny biletów: 20 zł - normalny 10 zł - ulgowy* * Osoby uprawnione do wejścia na wydarzenie na podstawie biletów ulgowych: uczniowie, studenci do 26 roku życia, renciści, emeryci, osoby z niepełnosprawnościami.
Inne wydarzenia
Bilety na: LETNIA FILHARMONIA - W STRONĘ SŁOŃCA
Koncert
LETNIA FILHARMONIA - W STRONĘ SŁOŃCA
Jelenia Góra - 23 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE
Koncert
WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE
Bydgoszcz - 23 sierpnia 2019 kup bilet
Bilety na: Trzebnica FLUO PARTY
Koncert
Trzebnica FLUO PARTY
Trzebnica - 23 sierpnia 2019 kup bilet od 27 zł
Bilety na: Kwadrofonik i Adam Strug „Requiem ludowe” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Kwadrofonik i Adam Strug „Requiem ludo...
Leszno - 26 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Lukas Geniušas - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Lukas Geniušas - KONCERT - BAROK PLUS...
Leszno - 26 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Anton Batagov „Selected Letters of Sergei Rachmaninoff” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Anton Batagov „Selected Letters of Ser...
Leszno - 28 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: HOLLYWOODZKI WIECZÓR
Koncert
HOLLYWOODZKI WIECZÓR
Jelenia Góra - 30 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Big Bass Bomb 2019
Koncert
Big Bass Bomb 2019
Wągrowiec - 30 sierpnia 2019 kup bilet od 5 zł
Bilety na: Z LETNIM POWIEWEM
Koncert
Z LETNIM POWIEWEM
Bydgoszcz - 30 sierpnia 2019 kup bilet od 20 zł
Bilety na: Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura „Zaśpiewać Brechta” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura „Zaś...
Leszno - 30 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: FINAŁ KP - HARFY PAPUSZY
Koncert
FINAŁ KP - HARFY PAPUSZY
Łódź - 31 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Julia Sawicka, Michał Sławecki, Nikola Kołodziejczyk Projekt „Haendel XXI” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Julia Sawicka, Michał Sławecki, Nikola...
Leszno - 01 września 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.