menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Tristan i Izolda - Orkiestra Filharmonii im. Leoša Janáčka w Ostrawie

W ramach 7.Festiwalu EMANACJE wystąpią:

Janáček Philharmonic Orchestra Ostrava
Robert Reimer – dyrygent

Roy Cornelius Smith – Tristan
Juyeon Song – Izolda
Tamara Gallo – Brangäne
Brian Davis – Kurwenal
John Paul Huckle – Król Marek
Alexander Kaimbacher – Melot

Chór męski Opery w Ostrawie
Jurij Galatenko – chórmistrz


W programie:
Richard Wagner – Tristan i Izolda – wykonanie koncertowe
 
Orkiestra Filharmonii im. Leoša Janáčka
To światowej klasy czeska orkiestra symfoniczna z siedzibą w Ostrawie. Licząca około setki najbardziej utalentowanych muzyków orkiestra słynie z niezwykle miękkiej barwy instrumentów smyczkowych oraz zwartej sekcji instrumentów dętych blaszanych. Od 2014 roku funkcję dyrektora artystycznego pełni Heiko Mathias Förster. Filharmonia Janáčka z siedzibą w Ostrawie jest jedną z czołowych orkiestr symfonicznych w Czechach. Wysoki poziom artystyczny zespołu jest doceniany zarówno przez miejscową publiczność, jak i międzynarodowych recenzentów. Tradycja muzyczna Filharmonii Janáčka sięga pierwszej połowy XX wieku, kiedy z orkiestrą wystąpili Paul Hindemith, Siergiej Proko ev i Igor Strawinski. O cjalnie założona w 1954 r. szybko stała się jednym z czołowych czeskich zespołów symfonicznych, a pierwsza międzynarodowa trasa odbyła się cztery lata później. Od tego czasu wielu znanych na całym świecie dyrygentów i solistów doceniło orkiestrę. W ciągu ostatnich pięciu lat orkiestra występowała w 12 różnych krajach na 3 kontynentach m.in w Nowym Jorku, Paryżu, Wiedniu, Berlinie, Pekinie, Seulu i Monachium. Dyrygenci którzy prowadzili zespół to Vassily Sinaisky, Michaił Jurowski, Antoni Wit, Krzysztof Penderecki, Christian Arming, Jakub Hrůša i Łukasz Borowic.

Robert Reimer
Urodził się w Luksemburgu. Swoją karierę zaczynał w Kolonii i Düsseldor e gdzie prowadził kilka przedstawień operowych i baletowych. Następnie pracował jako asystent takich dyrygentów jak C. Eschenbach, S. Cambreling, M. Albrecht, J. Belohlavek, M. Boder, M. Schönwandt, R. Frühbeck de Burgos i D. Callegari Występował w prestiżowych salach operowych Paryża, Kopenhagi, Barcelony, Genewy, Antwerpii, Brukseli i Lipska. Jego największą pasją jest łączenie ludzi i dzielenie się miłością do muzyki i sztuki. Doskonale odnajduje się w różnych repertuarach, od baroku po muzykę współczesną, od baletu po operę, od koncertów klasycznych po projekty współczesne. Jako dyrygent regularnie nagrywa płyty CD oraz koncerty TV, które są emitowane w europejskich telewizjach. Jako dyrygent symfoniczny pracował z wieloma ważnymi orkiestrami, takimi jak Duńska Narodowa Symfonia, Leipzig Gewandhausorchester, RSO Frankfurt, Luxemburg Philharmonic, Philharmonic Orchestra Strasbourg, Royal Danish Orchestra, Basel Sinfonietta, Niemiecka Filharmonia Radiowa, Orkiestra Tonkünstlerorchester Niederösterreich, Copenhagen Philharmonic Orchestra.

Juyeon Song
Śpiewaczka operowa, sopranistka, okrzyknięta „wspaniałą gwiazdą”. Uwielbiana przez publiczność i krytykę. Wielokrotnie nagradzana. Jej występ jako Abigail w operze „Nabucco” okazał się wielkim sukcesem, mimo jednej próby generalnej przed debiutem. Wystąpiła w „Aidzie” i została uznana przez krytyków „najbardziej wiarygodną Aidą”. Juyeon Song wygenerowała rekordową sprzedaż biletów, gdy wystąpiła w tej roli w Berkeley Opera w Kalifornii. Jej występy są niezwykle emocjonalne, pełne pasji i muzykalności, za co najbardziej kocha ją publiczność. Występowała między innymi w Apollo Arts, Rousse State Opera, Belgrad National Opera House, oraz z Bohuslav Martinu Philharmonic Orchestra w Czechach, Hungarian Artist Orchestra, Busan Philharmonic Orchestra. Intensywnie rozwija swój głos w ramach fundacji Helden Tenor Claude Heater.

Roy Cornelius Smith
Amerykański śpiewak operowy, wykładowca w American Conservatory of Music w Hammond w Indianie oraz na University of Tennessee. Należy do grona najlepszych tenorów swojego pokolenia dzięki wyjątkowemu kolorowi głosu, a także fascynującym dramatycznym interpretacjom ról, w które się wciela. Występował w wiodących rolach w wielu teatrach operowych i festiwalach, w tym na Salzburg Festival, Spoleto Festival, w Metropolitan Opera, Vienna Volksoper, Deutsche Oper Berlin, New York City Opera i Lyric Opera of Chicago. Występował także jako solista z Chicago Symphony Orchestra, New York Philharmonic, Orchestra del Teatro Carlo Felice, Orchestre Métropolitain du Grand Montréal oraz Vienna Radio Symphony Orchestra. Jego międzynarodowy debiut miał miejsce w 1998 roku w prestiżowej Salzburger Festspiele, gdzie zaśpiewał Fatty’ego, księgowego, w „Rozkwicie i upadku miasta Mahagonny” Kurta Weilla.

Tamara Gallo
Absolwentka San Francisco Conservatory i University of Tennessee. Studiowała aktorstwo w Academy Drama School w Londynie i Actor’s Conservatory Theatre w San Francisco oraz Emmy South Coast Repertory Theatre w Południowej Kalifornii. Studiowała również improwizację aktorską w słynnym Teatrze Groundlings w Los Angeles. Chwalona za swoją wokalną suwerenność i subtelne aktorstwo. „Jej liryczne fragmenty wokalne są równie przekonujące i ożywcze, jak zalotne pasaże koloraturowe” - tak pisała o niej krytyka. Mistrzyni muzyki współczesnej. Zaśpiewała w światowej premierze „Don Juana” Erika Højsgarda, unijnej premierze opery „Tania” Anthony’ego Davisa, światowej premierze „Requiem für Picoletto” Dietera Kaufmanna i światowej prapremierze „Georgia Bottoms” kompozytora Gregory Vajdy. Występowała na koncertach z Salzburg Mozart Ensemble, Slovak Sinfonietta, Knoxville Symphony, Kingsport Symphony Orchestra oraz jako solistka w „Mesjaszu” Haendla w Davies Symphony Hall w San Francisco.

Brian Davis
Śpiewak operowy, baryton,  nalista przesłuchań w Metropolitan Opera, uczęszczał do Bowling Green College of Music i Boston Conservatory of Music. Występował w głównych rolach operowych w Nowym Jorku, Chicago, Miami, Dallas, Montrealu, Hamburgu, Pittsburghu, Detroit, Hanowerze, Cincinnati, Salt Lake City, Braunschweig, Louisville, Fort Worth, Wolf Trap, Sarasota, Lake George, Central City, Syracuse, Chautauqua i Hong Kong Arts Center. Koncertuje głównie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Występował m.in jako Granier w operze „Diabły z Loudun” Krzysztofa Pendereckiego.

Alexander Kaimbacher
Tenor, wybrany najlepszym śpiewakiem operowym roku 2016 według krytyków muzycznych Die Welt. Jego repertuar operowy jest rozległy i waha się od lirycznych ról Mozarta po role tenorowe Wagnera (Steuermann, Vogelsang, Loge, Mime) i Richarda Straussa (Tanzmeister, Jüngling, Brighella, Valzacchi). Jest także specjalistą w dziedzinie muzyki współczesnej i nowej. Występował w Europie i poza nią, w teatrach i festiwalach takich jak Vienna Volksoper, Graz Opera, Staatstheater Meiningen, Opera w Zurychu, Teatro Regio di Torino, Teatro San Carlo di Napoli, Teatro dell ‚Opera di Roma, Teatro Massimo di Palermo, La Scala di Milano, Teatro del Maggio Musicale Fiorentino, Salzburg Festival, Grafenegg Festival, Klangbogen Wien, Wiener Festwochen i Carinthischer Sommer.

John Paul Huckle
Anglo-amerykański bas John Paul Huckle urodził się w Pittsburghu w Pensylwanii. Ukończył studia w Boston University Opera Institute oraz na Uniwersytecie Indiana pod kierunkiem Roberta Harrisona, Timothy’ego Noble i legendarnego Giorgio Tozziego. Występował w Royal Opera House, Teatro Comunale Luciano Pavarotti, San Carlo Theatre w Neapolu, a także na Longborough Opera Festival w Wielkiej Brytanii. W sezonie 2010-2011 podpisał kontrakt z Deutsche Oper Berlin, gdzie śpiewał w takich operach jak „Turandot”, „Dialogi Karmelitanek”, „Cyganeria”, „Tosca”. W ramach stypendium, za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie organizowanym przez Opera Foundation z Nowego Jorku, pracował w Teatro Regio di Torino przy produkcjach „Borys Godunov”, „Madame Butter y” i „Parsifal”. W sezonie 2015-2016 John Paul był członkiem zespołu Opery Wrocławskiej, z którą współpracował przy takich operach jak „Eugeniusz Oniegin”, „Makbet” czy „Tosca”.

Jurij Galatenko i Chór męski Opery w Ostrawie
Studiował muzykę chóralną, symfoniczną i dyrygenturę w National Academy of Music w Kijowie, a prywatnie uczył się u Ilya Musin’a w Petersburgu. Podczas studiów dostał się do  nału Konkursu Dyrygenckiego Ukrainy. W latach 1995-1997 był gościnnym dyrygentem Państwowej Filharmonii w Černigovie. Później pracował jako główny dyrygent Filharmonicznej Orkiestry Kameralnej w Rivnie, a także wykładał w Kiev Conservatiore. Od 1999 r. jest głównym chórmistrzem Narodowego Teatru Morawsko-Śląskiego w Ostrawie. Ostatnie sukcesy tego zespołu obejmują występy „Cardillaca” Paula Hindemitha, „The Rake’s Progress” Igora Strawińskiego i „Lohengrina” Richarda Wagnera. Pod kierunkiem Galatenki chór Ostrava Opera Men’s Choir stał się jednym z najlepszych zespołów wokalnych w Czechach.

Ceny biletów: 20 zł - normalny 10 zł - ulgowy* * Osoby uprawnione do wejścia na wydarzenie na podstawie biletów ulgowych: uczniowie, studenci do 26 roku życia, renciści, emeryci, osoby z niepełnosprawnościami.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.


Lusławice

31.08.2019 , g. 17:00 (sobota)

 
info

Bilety na termin:
31.08.2019 , g. 17:00 (sobota)

W ramach 7.Festiwalu EMANACJE wystąpią: Janáček Philharmonic Orchestra Ostrava Robert Reimer – dyrygent Roy Cornelius Smith – Tristan Juyeon Song – Izolda Tamara Gallo – Brangäne Brian Davis – Kurwenal John Paul Huckle – Król Marek Alexander Kaimbacher – Melot Chór męski Opery w Ostrawie Jurij Galatenko – chórmistrz W programie: Richard Wagner – Tristan i Izolda – wykonanie koncertowe   Orkiestra Filharmonii im. Leoša Janáčka To światowej klasy czeska orkiestra symfoniczna z siedzibą w Ostrawie. Licząca około setki najbardziej utalentowanych muzyków orkiestra słynie z niezwykle miękkiej barwy instrumentów smyczkowych oraz zwartej sekcji instrumentów dętych blaszanych. Od 2014 roku funkcję dyrektora artystycznego pełni Heiko Mathias Förster....
info
info

Inne wydarzenia organizatora

ZAPACH WIOSNY W LUSŁAWICACH – ZWIEDZANIE

20.04.2024, Lusławice
WYCIECZKA

ZAPACH WIOSNY W LUSŁAWICACH – ZWIEDZANIE

20.04.2024, Lusławice
od 17,00 pln
kup bilet

ZAPACH WIOSNY W LUSŁAWICACH – ZWIEDZANIE

21.04.2024, Lusławice
WYCIECZKA

ZAPACH WIOSNY W LUSŁAWICACH – ZWIEDZANIE

21.04.2024, Lusławice
od 17,00 pln
kup bilet

Chór i Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie

26.04.2024, Lusławice
KONCERT

Chór i Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie

26.04.2024, Lusławice
od 10,00 pln
kup bilet

ZAPACH WIOSNY W LUSŁAWICACH – ZWIEDZANIE

27.04.2024, Lusławice
WYCIECZKA

ZAPACH WIOSNY W LUSŁAWICACH – ZWIEDZANIE

27.04.2024, Lusławice
od 17,00 pln
kup bilet

ZAPACH WIOSNY W LUSŁAWICACH – ZWIEDZANIE

28.04.2024, Lusławice
WYCIECZKA

ZAPACH WIOSNY W LUSŁAWICACH – ZWIEDZANIE

28.04.2024, Lusławice
od 17,00 pln
kup bilet

ZAPACH WIOSNY W LUSŁAWICACH – ZWIEDZANIE

01.05.2024, Lusławice
WYCIECZKA

ZAPACH WIOSNY W LUSŁAWICACH – ZWIEDZANIE

01.05.2024, Lusławice
od 17,00 pln
kup bilet

Festiwal DE NATURA SONORIS. LUSŁAWICE – DWÓR – Olga Pasiecznik

01.05.2024, Lusławice
KONCERT

Festiwal DE NATURA SONORIS. LUSŁAWICE – DWÓR – Olga Pasiecznik

01.05.2024, Lusławice
od 30,00 pln
kup bilet

ZAPACH WIOSNY W LUSŁAWICACH – ZWIEDZANIE

02.05.2024, Lusławice
WYCIECZKA

ZAPACH WIOSNY W LUSŁAWICACH – ZWIEDZANIE

02.05.2024, Lusławice
od 17,00 pln
kup bilet

Festiwal DE NATURA SONORIS. LUSŁAWICE – DWÓR – Szymanowski Quartet

02.05.2024, Lusławice
KONCERT

Festiwal DE NATURA SONORIS. LUSŁAWICE – DWÓR – Szymanowski Quartet

02.05.2024, Lusławice
od 30,00 pln
kup bilet