Organizator

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Dane kontaktowe

Piłsudskiego 60
58-500 Jelenia Góra

Piątek 1 lutego 2019 19:00
2019-02-01T19:00:00+0100
ORKIESTRA KAWALERA DE SAINT-GEORGE
ORKIESTRA KAWALERA DE SAINT-GEORGE Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
2019-02-01 , godz. 19:00 (Piątek) Jelenia Góra Sala Koncertowa im. Stefana Strahla

Opis wydarzenia:

Radosław Droń – dyrygent
Jacek Marcinów – opieka artystyczna
Marta Osmańska – mezzosopran
Milena Pioruńska – skrzypce
Orkiestra Kameralna Kawalera de Saint-George
***
Wolfgang Amadeus Mozart – Aria Va pure ad altri in braccio z  opery La finta giardiniera KV 196
Christoph Willibald Gluck – Aria Che faro senza Euridice z opery Orfeusz i Eurydyka
Jospeh Haydn – Symfonia nr 50 C-dur
Joseph Haydn – Koncert skrzypcowy nr 1 C-dur
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 6 F-dur
Joseph Boulogne / Chevalier de Saint George – Sinfonia do opery Anonimowy kochanek


Orkiestra Kawalera de Saint-George powstała jako efekt zamówienia przez Stowarzyszenie "Le Concert de Monsieur de Saint-George" w Paryżu koncertów na przełomie 2017 i 2018. Zespół składa się z uczniów ostatnich lat muzycznych szkół średnich, strudentów pierwszych lat akademii muzycznych oraz absolwentów średnich szkół muzycznych, nie kontynuujących profesjonalnej edukacji muzycznej. Od początku podkreślany był zarówno edukacyjny jak i artystyczny aspekt przedsięwzięcia.  Filarem repertuaru orkiestry mają być utwory epoki klasycyzmu. Koncerty w Paryżu i Île-de-France zaowocowały zaproszeniem do wykonania kolejnych koncertów w Paryżu oraz wydaniem płyty zarejestrowanej na żywo podczas światowego debiutu orkiestry. Członkami orkiestry podczas debiutanckiego tournee byli uczniowie średnich szkół muzycznych Wrocławia i Jeleniej Góry, studenci akademii muzycznych Wrocławia, Poznania, Katowic, Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz absolwenci średnich szkół muzycznych, studiujący aktualnie na Uniwersytecie Wrocławskim, wrocławskim Uniwesytecie Ekonomicznym oraz Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Kierownikiem artystycznym orkiestry jest mgr Jacek Marcinów, dyrygentem mgr Radosław Droń (aktualnie dyrygent- rezydent Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz dyrygent Szkolnej Orkiestry Symfonicznej PSM w Jeleniej Górze).
W programach Orkiestry Kawalera de Saint-George znajdują się zawsze dzieła Josepha Bologne, którym towarzyszą kompozycje mistrzów epoki klasycyzmu.

Radosław Droń – dyrygent Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze w klasie skrzypiec mgr. Jacka Marcinowa oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego na wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki w klasie dyrygentury prof. Marka Pijarowskiego. Za wysokie wyniki w nauce rokrocznie nagradzany stypendium Rektora Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności kapelmistrzowskie doskonalił podczas kursów dyrygenckich prowadzonych przez Gabriela Chmurę i Tadeusza Strugałę. Wraz ze skrzypkiem Jackiem Marcinowem jest założycielem młodzieżowej Orkiestry Kameralnej Kawalera de Saint-George, z którą na przełomie roku 2017/2018 odbył tournée po Francji. Współpracował m.in. z maestro Jerzym Maksymiukiem, Markiem Pijarowskim, Kai Bummanem, Adamem Klockiem, Mariuszem Smolijem, Janem Miłoszem Zarzyckim. W sezonie 2017/2018 pełnił funkcję dyrygenta-rezydenta oraz asystenta I dyrygenta maestro Bartosza Żurakowskiego w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu natomiast w obecnym
sezonie artystycznym po raz drugi został wybrany w programie Instytutu Muzyki i Tańca - „Dyrygent- rezydent” współpracując z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Milena Pioruńska ma 13 lat. Kształci się w klasie skrzypiec prof. Konrada Dragana w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy oraz podczas kursów muzycznych w klasie mistrzowskiej prof. Stefana Tarary. Pomimo młodego wieku Milena ma na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny – koncertuje od 6-go roku życia, a jako solistka wystąpiła w ponad 100 koncertach. Równolegle odnosi spektakularne sukcesy konkursowe. Do wybranych należą: GrandPrix VII-go Młodzieżowego Konkursu na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego, Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego “Vivaldi 337” oraz III. Ogólnopolskiego Konkursu “Bajeczna Miniatura”, 1 Nagroda Specjalna 28.International “Flame” Competition w Paryżu oraz 1 miejsce i Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu N.Paganiniego  XV. Międzynarodowego Konkursu “Młody Paganini”. Za swoje wybitne osiągnięcia artystyczne Milena otrzymuje Stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia, Legnicy, Fundacji Edukacji Miedzynarodowej. Należy również do grona stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz
Dzieci.

Marta Osmańska jest studentką V roku w klasie śpiewu prof. Barbary Ewy Werner na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie dr Małgorzaty Wieland. Jest laureatką wielu konkursów krajowych jak i zagranicznych, min.: II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, I miejsce na międzynarodowym konkursie Malchower Kirchenpreis, III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Stankowskiej w Olsztynie, wyróżnienie na XI Ogólnopolskim Konkursie lokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu. Jest również zdobywczynią I miejsca w eliminacjach okręgowych oraz finalistką etapu ogólnopolskiego Olimpiady  Artystycznej w sekcji historii muzyki.

Inne wydarzenia
Bilety na: ,,Kąpiel w dźwiękach mis i gongów
Koncert
,,Kąpiel w dźwiękach mis i gongów" - k...
Poznań - 23 stycznia 2019 INFO
Bilety na: Waldemar Malicki.
Koncert
Waldemar Malicki.
Płock - 24 stycznia 2019 INFO
Bilety na: KOBIETA ZMIENNĄ JEST… KONCERT SYMFONICZNY
Koncert
KOBIETA ZMIENNĄ JEST… KONCERT SYMFONIC...
Gorzów Wielkopolski - 25 stycznia 2019 kup bilet
Bilety na: AMERICAN POPS  Wschód – Zachód, czyli z Broadway’u do Hollywood
Koncert
AMERICAN POPS Wschód – Zachód, czyli...
Bydgoszcz - 25 stycznia 2019 INFO
Bilety na: Koncert z cyklu
Koncert
Koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze...
Warszawa - 25 stycznia 2019 INFO
Bilety na: SIŁA DŹWIĘKÓW
Koncert
SIŁA DŹWIĘKÓW
Jelenia Góra - 25 stycznia 2019 kup bilet od 30 zł
Bilety na: Koncert Karnawałowy 25.01.19
Koncert
Koncert Karnawałowy 25.01.19
Łódź - 25 stycznia 2019 INFO
Bilety na: Koncert symfoniczny 25.01.2019 g. 19:30
Koncert
Koncert symfoniczny 25.01.2019 g. 19:30
Warszawa - 25 stycznia 2019 INFO
Bilety na: Valses de Vienne- Walce Wiedeńskie koncert noworoczny
Koncert
Valses de Vienne- Walce Wiedeńskie kon...
Otrębusy - 26 stycznia 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.