pARTyzant i Storytellers - wszystkie bilety

Organizator

Miejskie Centrum Kultury

Dane kontaktowe

Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz

2018-01-19T19:00:00+0100
pARTyzant i Storytellers Miejskie Centrum Kultury
2018-01-19, godz. 19:00 (Piątek) Bydgoszcz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy - Kino Orzeł

Opis wydarzenia:

Koncert promujący nowy album pARTyzanta "Kenopsja". Fani zespołu wiedzą, że każdy występ zaskakuje i jest niepowtarzalny. 
 
pARTyzant :
 
Rodzinny duet ojca i syna, który jako pierwszy rockowy zespół zagrał w prestiżowej sali koncertowej „Vahdat Hall“ w Islamskiej Republice Iranu dwukrotnie ją zapełniając (28 i 29.IV 2017).
„Całkowicie własne, indywidualne słyszenie dźwięków i przekładanie ich na możliwości przede wszystkim gitary i perkusji. To nie jest zwykłe granie, to są projekcje i instalacje dźwiękowe. Jest jazzowanie i metalowanie... czyli – malowanie nastroju. Poezja dźwięku i Teatr.” 
Takimi słowami występ pARTyzanta opisuje Ingeborg Nałęcka Ring. 
Duet porusza się płynnie pomiędzy różnymi stylistykami, nie brakuje mocnych rockowych riffów, bluesowych smaczków, humoru i zabawy przeplatanych z zadumą. Ważnym, nieodzownym elementem koncertów jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja. 
Na repertuar składają się głównie kompozycje własne przeplatane od czasu do czasu oryginalnymi interpretacjami znanych tematów.
 
Zespół tworzą : 
 
Krzysztof Toczko (gitary, wokal):
 
Początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza grupie DŻEM, z którą współpracuje do dziś a w latach 1991-1994 stale jej towarzyszył grając na akordeonie, harmonijce ustnej i gitarze (muzyk gości na sześciu wydawnictwach zespołu). Gitarzysta do perfekcji opanował trudną i widowiskową technikę tappingu oburęcznego, która umożliwia mu niezależne granie na dwóch gitarach jednocześnie. 
Ową wirtuozerię doceniło już blisko 7 milionów widzów śledzących kanał YouTube artysty (https://www.youtube.com/user/partyzgit). 
 
Rekomendacje :
 
- „Gość, którego koniecznie trzeba posłuchać“ (JOE SATRIANI)
- „Człowiek, który ma dwa mózgi“ (BOBBY CEDRO – główny inżynier w firmie DUNLOP, twórca kultowej CRY BABY)
- „Niezwykle oryginalny wirtuoz gitary“ (DON LEMON – redaktor CNN)
- „Cooperfield gitary“ (ZBIGNIEW HOŁDYS)
 
Mikołaj Toczko (perkusja):
 
Od dziecka związany ze „światem muzycznym“. Biegle miesza style od metalu, po jazz. Mimo młodego wieku występował m.in. u boku takich artystów jak Maryla Rodowicz, Jennifer Batten (Michael Jackson), Jurek Styczyński (Dżem), Krzysztof Wałecki (Oddział Zamknięty, Vintage), Marek Modrzejewski (Zdrowa Woda, Indivi-duo) czy Andrzej Nowak (TSA, Złe Psy).
 
Prasa o muzyku :
 
„…jawi się jako utalentowany i trafiający w punkt perkusista z ogromnym potencjałem, wszechstronnością i możliwościami” (WOJTEK MARGULA „Magazyn Gitarzysta”).
 
 
FB: https://www.facebook.com/pARTyzant.NEWS 
YT: https://www.youtube.com/user/partyzgit
 
Inne wydarzenia
Bilety na: KENSINGTON
Koncert
KENSINGTON
Wrocław - 15 Kwiecień 2018 KUP BILET od 99 zł
Bilety na: NOSPR kameralnie
Koncert
NOSPR kameralnie
Katowice - 18 Styczeń 2018 KUP BILET od 10 zł
Bilety na: Pola Rise
Koncert
Pola Rise
Warszawa - 18 Styczeń 2018 KUP BILET
Bilety na: Grzegorz Turnau:
Koncert
Grzegorz Turnau: "L - LIVE" koncert ur...
Kraków - 19 Styczeń 2018 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.