Organizator

PW EVENTS

Dane kontaktowe

Os.Zygmunta Starego 13/24
60-684 Poznań

Wtorek 9 Maj 2017 20:00
2017-05-09T20:00:00+0200
RAY WILSON - GENESIS CLASSIC
RAY WILSON - GENESIS CLASSIC PW EVENTS
2017-05-09 , godz. 20:00 (Wtorek) Zielona Góra Filharmonia Zielonogórska
INFO

Opis wydarzenia:

RAY WILSON - GENESIS CLASSIC

Koncert 9 maja w Filharmonii Zielonogórskiej

 

Ray Wilson już 9 maja wystąpi w Filharmonii w Zielonej Górze . Były wokalista Genesis w trakcie tej części trasy odwiedzi Niemcy, Holandię, Austrię, Szwajcarię i właśnie Polskę. Artysta wystąpi w towarzystwie swojego 5 osobowego zespołu. W repertuarze obok kultowych przebojów jak np. „Mama”, „Land of Confusion”, „Congo”, „Follow you follow me” czy „Jesus he knows me” pojawiają nie prezentowane wcześniej przez Raya kompozycje legendarnego GENESIS (w tym z albumu „Calling All Stations”) jak i najnowsze solowe utwory Szkota. 


* * *
RAY WILSON - GENESIS CLASSIC
9.05 Filharmonia / Zielona Góra
wstęp 19:00, start koncertu 20:00
bilety - miejsca siedzące - 99 zł (przedsprzedaż) / 109 zł (w dniu)

FB https://www.facebook.com/events/104173893453073/
* * *

Rok 2016 był dla Wilsona bardzo owocny, na rynku pojawiły się aż dwa nowe albumy artysty -  akustyczny “Song for a friend” oraz “Makes me think of home”, którego brzmienie jest bardziej elektryczne, rockowe. Albumy spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim i pokazały dwa różne oblicza artysty. Pierwszy, dedykowany zmarłemu przyjacielowi, ukazuje niezwykłą zdolność Raya do tworzenie bardzo intymnych, poruszających utworów. Drugi jest dowodem na niezwykłą wyobraźnię i eklektyczność muzycznej wizji wokalisty, nie bojącego się eksperymentować z bogatym instrumentarium i produkcyjnym rozmachem. Podczas koncertów Raya Wilsona można usłyszeć kultowe utwory legendarnego zespołu GENESIS, pojawią się także solowe kompozycje szkota, w tym utwory grupy  Stiltskin.
Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa, dzięki swojej oryginalnej barwie głosu, przywracając grupie artystyczny charakter, bardziej kojarzony z czasami  gdy przed mikrofonem w zespole stał Peter Gabriel. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów (nr. 1 w UK). Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren, RPWL, czy Scorpions.


bilety na RAYA WILSONA - bilety online - kup bilety na Bilety24.pl

Inne wydarzenia
Bilety na: Riff Raff
Koncert
Riff Raff
Warszawa - 23 Maj 2017 KUP BILET
Bilety na: Wtorkowy Klub Jazzowy / Koncert studentów Zakładu Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu
Koncert
Wtorkowy Klub Jazzowy / Koncert studen...
Katowice - 23 Maj 2017 INFO
Bilety na: Haley Reinhart
Koncert
Haley Reinhart
Warszawa - 24 Maj 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.