Organizator

Polskie Radio SA

Dane kontaktowe

al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa

Piątek 16 Czerwiec 2017 19:30
2017-06-16T19:30:00+0200
Światowa Scena Jazzu. EABS - Repetitions
Światowa Scena Jazzu. EABS - Repetitions Polskie Radio SA
2017-06-16 , godz. 19:30 (Piątek) Warszawa Studio Koncertowe Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego
INFO

Opis wydarzenia:

Światowa Scena Jazzu

EABS - Repetitions

 

 

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego radia i Findacja Jazzarium

Wykonawcy:
EABS :
Marek Pędziwiatr - instrumenty klawiszowe, wokal
Marcin Rak - perkusja
Vojto Monteur - gitara elektryczna
Paweł Stachowiak  - gitara basowa, moog
Spisek Jednego  - gramofony
Olaf Węgier  - saksofon
Jakub Kurek - trąbka


EABS jest swego rodzaju movementem. Ideą. Rekonstrukcją dekonstrukcji. Uosabia w sobie również hołd dla twórczości muzycznych legend takich jak: Ahmad Jamal, Gil Scott Heron, Sun Ra czy David Axelrod. Jednak miłość do tradycji nie przesłania członkom zespołu czerpanie inspiracji ze współczesnych ikon, nie tylko wywodzących się z jazzu, soulu czy funku, ale też hip-hopu stąd w można doszukać się dużo wypływu J Dilla, który również pozostawił po sobie dość spore spadkobierstwo muzyczne.

Zanim band wykrystalizował się w dzisiejszym kształcie, przez pięć lat zrzeszał większą ilość improwizujących muzyków. Do każdej sesji w nieistniejącym już wrocławskim klubie Puzzle dołączali spontanicznie instrumentaliści, dowiadujący się o tym wydarzeniu przypadkowo. Kilku z nich dołączyło do składu na stałe. Proces klarowania się zespołu można posłuchać na darmowym mikstejpie "Puzzle" (Astigmatic Records, 2016).

Projekt został uznany za Wrocławskie Artystyczne Odkrycie 2013 roku, zdobywając prestiżową nagrodę WARTO – przyznawaną przez Gazetę Wyborczą. Do wspólnego grania podłączali się też renomowani muzycy, którzy z instrumentami zasiadali na widowni wracając ze swoich koncertów. Tak było m.in. z Dave’m Liebmanem (grającym z Elvinem Jonesem czy Milesem Davisem). Do jammowania byli zapraszani też zasłużeni raperzy oraz wokaliści z polskiej i światowej sceny. Na EABS do tej pory pojawili się Natalia Lubrano, Abradab, Venio, Te-Tris, Waldemar Kasta, Mika Urbaniak, Jesse Boykins III (US), Tawiah (UK), Raashan Ahmad (US) oraz Paulina i Natalia Przybysz (ex Sistars), Jeru The Damaja (US), Coultrain + Ben Lamar (US) M.E.D. (US). Obecnie zespół pracuje nad debiutanckim albumem studyjnym pt. "Repetitions".

Po niezwykle udanym projekcie EABS - “Memorial To Miles”, gdzie zespół zabrał słuchaczy w podróż przez 40 lat twórczości Milesa Davisa, odświeżając utwory z okresu 1959-1991, przyszedł czas na “rewizję Komedy”. Kompozycje Krzysztofa Komedy od zawsze grały w sercach muzyków z Electro-Acoustic Beat Sessions. Pianista - Marek Pędziwiatr zdobywał nawet nagrody i wyróżnienia z kompozycji jazzowej na V Konkursie Kompozytorskim im. Komedy. Od dwóch lat zespół przygotowuje debiutancki album "Repetitions" będący dalekimi reinterpretacjami muzyki filmowej tego legendarnego polskiego jazzmana. Muzycy na warsztat wezmą kompozycje z filmów: “Bariera”, “Perły i Dukaty”, czy “Pingwin”. W wersji koncertowej nie zabraknie jazzowych klasyków z repertuaru mistrza - takich jak “Svantetic”, "Cherry" lub "Etiudy Baletowe", jak również mniej znanych nagrań do animacji (“Wiklinowy Kosz”) i filmów krótkometrażowych ("Kraksa"). Zespół zreinterpretuje również krótkie szkice Krzysztofa Komedy, które nigdy nie doczekały się skończonych, dłuższych form... Kolejny raz pełen przekrój. Wszystko po to, żeby jak zwykle podejść do tematu niestandardowo. W typowym dla EABS stylu.
 

 

 bilety na EABS - bilety online - kup bilety na Bilety24.pl

Inne wydarzenia
Bilety na: Żubrowisko 2017: Coma, 4 Szmery i inni
Koncert
Żubrowisko 2017: Coma, 4 Szmery i inni
Łąka k. Pszczyny - 24 Czerwiec 2017 KUP BILET
Bilety na: ROCK NOC 2017
Koncert
ROCK NOC 2017
Wągrowiec - 24 Czerwiec 2017 KUP BILET od 30 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.