Organizator

Polskie Radio SA

Dane kontaktowe

al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa

Wtorek 19 czerwca 2018 19:00
2018-06-19T19:00:00+0200
Toti Soler. 50 lat na scenie. Koncert gitarowy
Toti Soler. 50 lat na scenie. Koncert gitarowy Polskie Radio SA

Opis wydarzenia:

Organizator: Instytut Cervantesa i Polskie Radio SA

Wykonawcy:
Toti Soler - śpiew, gitara

W programie:
Temat | Tema,  Lydda,  Alexandre Galí,  Léo Ferré,  Pasterz | El Guardià De Ramats,  Sílvia,  Wieczna Młodość | Eterna Joventut,  Àlex,  Bezgwiezdna Noc | Nit Sense Estrelles,  Krzyk | El Crit,  Wszystkie Sny Świata | Todos Os Sonhos Do Mundo,  Sardana Flamenca,  Winnica Laia | Vinya LaiaKoncert Totiego Solera to niepowtarzalna możliwość spojrzenia na pięćdziesiąt lat twórczości hiszpańskiego gitarzysty, tak współczesnego i uniwersalnego, a zarazem tak bardzo śródziemnomorskiego w wyrazie. Podczas występu, artysta zaprezentuje właściwy sobie styl, z charakterystyczną fuzją technik gitarowych oraz gatunków muzycznych, od muzyki klasycznej przez jazz, flamenco, po brzmienia południowoamerykańskie, czy też orientalne...
Warszawski występ artysty to porywająca podróż przez wysmakowany świat gitary i śpiewu, zawarty w najlepszych tematach Totiego Solera, który podczas swojej  wieloletniej kariery kompnował, grał i służył jako głos licznym poetom.
 

Toti Soler - urodził się w 1949 roku w Vilassar de Dalt (Barcelona), w 1965 rozpoczął naukę na wyższej uczelni muzycznej, Conservatorio Superior de Música de Barcelona, które od 1969 kontynuował w londyńskim Spanish Guitar Centre. To klasyczne wykształcenie, choć artysta nie poprzestanie na nim, będzie już zawsze zauważalne w jego twórczości. W połowie lat 60. wraz ruchem popowo-folkowym, nazwisko Totiego Solera pojawia się w świadomości szerszej publiczności, a w miarę rozwoju rocka i psychodelii, staje się ono jednym z wielkich nazwisk gitary elektrycznej rocka iberyjskiego. Urzeczony kunsztem cygańskiego flamenco, najczystszego w formie, w 1972 roku, artysta udaje się do Andaluzji, gdzie uczy się u Diego del Gastor, legendarnego gitarzysty flamenco. Wówczas staje się jednym z pierwszych muzyków w kraju, praktykujących bez przerwy  ̶  i z absolutną trafnością  ̶  gatunek fushion, czego owocem będzie olbrzymi dorobek artystyczny. Podczas swojej - trwającej już ponad 50 lat - kariery Toti Soler wydał 35 płyt, na których łączył nowoczesność z tradycją. Jego muzyka czasami przywołuje Bacha, a kiedy indziej brzmi jazzowo, czy też sięga do andaluzyjskich korzeni flamenco. Uznanie artysty na scenie międzynarodowej potwierdzają występy z muzykami takimi jak Leó Ferré, czy Taj Mahal.
Inne wydarzenia
Bilety na: King Crimson - Kraków
Koncert
King Crimson - Kraków
Kraków - 18 czerwca 2018 kup bilet
Bilety na: Środa młodych
Koncert
Środa młodych
Katowice - 20 czerwca 2018 INFO
Bilety na: T/Aboret
Koncert
T/Aboret
Poznań - 20 czerwca 2018 kup bilet od 30 zł
Bilety na: Koncert PSM
Koncert
Koncert PSM
Jelenia Góra - 21 czerwca 2018 kup bilet od 10 zł
Bilety na: SONBIRD
Koncert
SONBIRD
Wrocław - 21 czerwca 2018 kup bilet od 25 zł
Bilety na: JAROMÍR NOHAVICA / FILHARMONIA IM. LEOŠA JANÁČKA W OSTRAWIE
Koncert
JAROMÍR NOHAVICA / FILHARMONIA IM. LEO...
Katowice - 21 czerwca 2018 INFO
Bilety na: GALA OPEROWO-OPERETKOWA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU 2017/2018
Koncert
GALA OPEROWO-OPERETKOWA NA ZAKOŃCZENIE...
Gorzów Wielkopolski - 22 czerwca 2018 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.