Organizator

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego

Dane kontaktowe

Świętosławska 7
61-840 Poznań

Sobota 24 Czerwiec 2017 20:00
2017-06-24T20:00:00+0200
Valérie Milot & Antoine Bareil (cykl Bezsenność)
Valérie Milot & Antoine Bareil (cykl Bezsenność) Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego
2017-06-24 , godz. 20:00 (Sobota) Poznań Fort Poznań
INFO

Opis wydarzenia:

Valérie Milot & Antoine Bareil (cykl Bezsenność)

 

Tuż po magicznej Nocy Kupały, 24 czerwca br. wystąpi w Poznaniu kanadyjski duet harfowo-skrzypcowy – Valérie Milot i Antoine Bareil. Będzie to pierwszy koncert tej wyjątkowej pary artystów w Polsce i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które odbędzie się w malowniczych wnętrzach Fortu VI. Valérie Milot słynie z niezwykłego instynktu muzycznego oraz świetnych interpretacji utworów, zarówno tych należących do kanonu literatury harfowej, jak i ciekawych transkrypcji muzyki popularnej na harfę. W 2008 roku została pierwszą od niemal 100 lat harfistką, którą nagrodzono prestiżową nagrodą Prix d'Europe. Cechuje ją nieskazitelna technika oraz własny styl gry, które wbrew stereotypowym opiniom na temat delikatności i romantyczności instrumentu pozwalają artystce przedstawić harfę, jako instrument wielobarwny i bogaty wyrazowo. Valérie Milot jest solistką w orkiestrze kameralnej Violons du Roy. Antoine Bareil to wszechstronny skrzypek-kameralista, ale także utalentowany kompozytor (m.in. muzyki filmowej) i aranżer. Ukończywszy Konserwatorium Muzyczne w Trois-Rivières oraz studia na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu, koncertował z wieloma orkiestrami w Kanadzie, USA i Europie. Na co dzień członek kwartetu Quartango, pierwszy skrzypek Laval Symphonic Orchestra.

To pierwsza spośród trzech letnich propozycji koncertowych Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego z Poznania. Koncert odbędzie się w ramach nowego mini-cyklu pt. „Bezsenność”, którego wspólnym mianownikiem w tym roku są skrzypce oraz nietypowe lokalizacje koncertowe. Fort VI to jeden z osiemnastu fortów wchodzących w skład Twierdzy Poznań. Znajduje się na Podolanach, przy ulicy Lutyckiej 115 i został zdobyty szturmem podczas bitwy o Poznań, 6 lutego 1945 r.. Tym razem, by dostać się do wnętrz Fortu VI, wystarczy kupić bilet na koncert!

Po koncercie (ok. godz. 22:00) istnieje możliwość zwiedzania fortu z przewodnikiem. Zainteresowanych prosimy o zakup biletu na koncert w cenie 50zł.

Dojazd do Fortu VI drogą forteczną (przedłużenie ul. Dojazd) i drogą rokadową (ul. Lutycka, ul. Lechicka).

W programie m.in. Camille Saint-Saëns, Manuel de Falla I Thomas Rajna.

 

bilety na Valérie Milot & Antoine Bareil - bilety online - kup bilety na Bilety24.pl

Inne wydarzenia
Bilety na: 40-lecie Zespołu Pod Budą
Koncert
40-lecie Zespołu Pod Budą
Wrocław - 24 Wrzesień 2017 INFO
Bilety na: WTORKOWY KLUB JAZZOWY /  Peter Bernstein Trio
Koncert
WTORKOWY KLUB JAZZOWY / Peter Bernste...
Katowice - 27 Czerwiec 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.