Organizator

Teatr Wielki w Łodzi

Dane kontaktowe

Plac Dąbrowskiego
90-249 Łódź

Wtorek 24 Październik 2017 18:30
2017-10-24T18:30:00+0200
VIVA NABUCCO
VIVA NABUCCO Teatr Wielki w Łodzi
2017-10-24 , godz. 18:30 (Wtorek) Łódź Teatr Wielki

Opis wydarzenia:

I to podwójne Urodzinowe…  175 lat temu w mediolańskiej La Scali zabrzmiały po raz pierwszy dźwięki uwertury do Nabuchodonozora – opery, która nie tylko od razu zdobyła serca włoskiej publiczności, ale także sprowokowała do patriotycznych i wolnościowych działań nie tylko operowych fanów. 30 zaś lat temu w 1987 – opera ta zachwyciła łódzką publiczność i choć nie odnotowano wtedy żadnych niepokojących nastrojów, to Nabucco  stał się na długie lata hitem repertuarowym naszego Teatru, a słynna pieśń Va pensiero nucona była i jest nie tylko przy poważnych okazjach.
Wszyscy  łódzcy wykonawcy głównych partii (a było ich kilkunastu) m.in. tymi właśnie rolami zdobywali uznanie krytyków muzycznych, sympatie widzów i wielką popularność, a pierwsza w Łodzi wykonawczyni partii Abigaille – niezapomniana Joanna Cortés – uhonorowana została Srebrnym pierścieniem – nagrodą za najlepszą rolę teatralną w sezonie 1987/88.
Znakomitymi kontynuatorami tego sukcesu są dzisiejsi  wykonawcy głównych partii: Zenon Kowalski (Nabucco) i Monika Cichocka  (Abigaille), którzy mają za sobą dziesiątki spektakli Nabucca, w każdym jednak są bezkonkurencyjni i wokalnie, i aktorsko!  No i jeszcze te niepowtarzalne Verdiowskie chóry… Zatem VIVA NABUCCO, ale tylko z Państwa udziałem!
Inne wydarzenia
Bilety na: Ich Troje
Koncert
Ich Troje
Poznań - 11 Listopad 2017 KUP BILET od 79 zł
Bilety na: HEY FAYRANT TOUR // Poznań
Koncert
HEY FAYRANT TOUR // Poznań
Poznań - 02 Grudzień 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.