Organizator

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Dane kontaktowe

Zadumana 11A
02-206 Warszawa

Sobota 5 października 2019 19:00
2019-10-05T19:00:00+0200
Vivaldissimo - Krzysztof Meisinger, Poland baROCK
Vivaldissimo - Krzysztof Meisinger, Poland baROCK Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
2019-10-05, godz. 19:00 (Sobota) Lusławice Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Opis wydarzenia:

Vivaldissimo
Krzysztof Meisinger & Poland baROCK

Program:
Antonio Vivaldi – Koncert D-dur RV 93
Luigi Boccherini – Introdukcja i Fandango
Karel Kohaut – Koncert E-dur
***
Francisco Tarrega – Recuerdos de la Alhambra
Johann Sigismund Weiss – Koncert d-moll
Isaac Albeniz – Asturias

Skład:
Krzysztof Meisinger – gitara
Orkiestra Barokowa Poland baROCK

Skrzypce barokowe - Katarzyna Cendlak i Marta Michalak
Viola - Kacper Szpot
Wiolonczela barokowa - Stanisław Stanicki
Violone - Marcin Bajon
Gitara barokowa - Maciej Kończak
Klawesyn - Natalia Hyżak
Teorba - Henryk Kasperczak

Projekt „Vivaldissimo” to najpiękniejsze lutniowe koncerty barokowe, przepojone fantastyczną energią oraz niepowtarzalnym urokiem. Wykonawcą projektu „Vivaldissimo” jest Krzysztof Meisinger – zdaniem krytyki jeden z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych naszych czasów oraz założona przez niego w 2018 roku orkiestra barokowa Poland baROCK. Program ukazuje przekrój lutniowych koncertów barokowych – od Vivaldiego do Kohauta – oraz najsłynniejsze miniatury barokowe w nowych aranżacjach – m.in. Aria na strunie G J.S. Bacha.
Krzysztof Meisinger wykonywał podobny program na wielu scenach m.in. w Filharmonii Berlińskiej w 2014 roku. Koncert ten zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Teraz następuje nowa i odświeżona odsłona tego programu realizowana wspólnie z założoną przez niego orkiestrą barokową w skład której wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy specjalizujący się w wykonywaniu muzyki dawnej, oraz młodzi wykonawcy, mający pasję i emanujący miłością do muzyki. Smaku całości dodaje fakt, iż jest to pierwsza takowa kooperacja w historii – gitara klasyczna występująca wspólnie z ortodoksyjnym zespołem muzyki dawnej. Koncerty w 2019 będą jednocześnie promocją płyty „Vivaldissimo” – płyty, którą krytyka zapowiada jako sensacyjną. Na koncertach występuje także Anna Iberszer – wybitna tancerka flamenco i znana aktorka.
Krzysztof Meisinger & Poland baROCK to wyjątkowy, piękny i (jak sugeruje nazwa orkiestry) energetyczny program który zapewni słuchaczom niezapomniane wrażenia.

Krzysztof Meisinger - światowa krytyka uznaje go za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero, czy Piotra Anderszewskiego. Występuje w najbardziej prestiżowych salach na całym świecie – od Tokyo do Los Angeles i Buenos Aires (m.in. Filharmonia Berlińska, Theatre de Chatelet w Paryżu, Tokyo International Forum, Niigata Concert Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Theatre du Palais Royal w Paryżu, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Hatch Recital Hallw Rochester, Raitt Recital Hall w Malibu, czy Grossmunster w Zurichu) z takimi gwiazdami jak Sumi Jo, Philharmonia Quartet Berlin, Academy of St Martin in the Fields czy Filharmonia Praska. Debiut Meisingera w Filharmonii Berlińskiej w czerwcu 2014 r. zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Jego płyta „Melodia Sentimental" nagrana w słynnym londyńskim Abbey Road Studio, uzyskała entuzjastyczne recenzje w światowej prasie muzycznej. Z podobnym uznaniem spotykały się także wszystkie kolejne płyty artysty.


Inne wydarzenia
Bilety na: JA Z PODRÓŻY
Koncert
JA Z PODRÓŻY
Jelenia Góra - 19 września 2019 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Yuuki - koncert odwołany
Koncert
Yuuki - koncert odwołany
Poznań - 19 września 2019 INFO
Bilety na: MUZYKA NASZYCH CZASÓW
Koncert
MUZYKA NASZYCH CZASÓW
Jelenia Góra - 20 września 2019 kup bilet od 10 zł
Bilety na: Polska muzyka filmowa
Koncert
Polska muzyka filmowa
Gdańsk - 20 września 2019 INFO
Bilety na: Straszny Dwór
Koncert
Straszny Dwór
Płock - 20 września 2019 kup bilet od 40 zł
Bilety na: Pielgrzym
Koncert
Pielgrzym
Otrębusy - 21 września 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.