Organizator

Teatr Wielki w Łodzi

Dane kontaktowe

Plac Dąbrowskiego
90-249 Łódź

Poniedziałek 14 stycznia 2019 18:30
2019-01-14T18:30:00+0100
WIECZÓR Z...   HALINA ROMANOWSKA I JERZY JADCZAK
WIECZÓR Z... HALINA ROMANOWSKA I JERZY JADCZAK Teatr Wielki w Łodzi
2019-01-14 , godz. 18:30 (Poniedziałek) Łódź Teatr Wielki w Łodzi Sala Kameralna

Opis wydarzenia:

Wieczór z… 14 stycznia 2019 g. 18.30
HALINA ROMANOWSKA * JERZY JADCZAK
MISTRZOWIE WIELKIEJ SCENY
 
Legendarna postać polskiego życia kulturalnego XX wieku – Jerzy Waldorff – zwykł mawiać, że tak jak np. szewc bywa artystą, tak i wśród wykonujących zawody artystyczne Artyści się zdarzają. Nie zagłębiając się w myśli twórcy pociągów operowych do Łodzi, kariery sceniczne Haliny Romanowskiej i Jerzego Jadczaka nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że bohaterowie styczniowego spotkania do wielkich Artystów opery należą.
 
Oboje Moniuszką otwierali w 1967 roku Teatr Wielki w Łodzi – Ona jako Hanna w „Strasznym dworze”, On – Janusz w „Halce”, oboje też pozostali wierni tej scenie, choć atrakcyjnych i intratnych propozycji artystycznych nie brakowało. Każde pojawienie się tych artystów na scenie elektryzowało publiczność i wprawiało ją w zachwyt, bo i H. Romanowska i J. Jadczak mieli właśnie to „coś”, co czyniło ich Artystami wg Waldorffa – nie tylko piękne głosy i możliwości techniczne śpiewu, ale też wyjątkowe osobowości, wielką wrażliwość artystyczną i talent aktorski. Dziesiątki ról – jakże różnych od siebie, setki spektakli w realizacjach tuzów nie tylko polskiej reżyserii i pod batutą mistrzów dyrygentury oraz towarzyszący im niezmiennie przez całą karierę aplauz widzów i zachwyt krytyków uczyniły z Haliny Romanowskiej i Jerzego Jadczaka niekwestionowane legendy łódzkiej i polskiej opery, a legendę tego formatu (!) mogą stworzyć jedynie prawdziwi mistrzowie wielkiej sceny.
To wielka przyjemność i zaszczyt móc „dotknąć” takiej legendy…
Inne wydarzenia
Bilety na: WILKI
Koncert
WILKI
Poznań - 12 grudnia 2018 kup bilet DO -50%
Bilety na: WILKI
Koncert
WILKI
Łódź - 13 grudnia 2018 kup bilet DO -50%
Bilety na: Substytut?
Koncert
Substytut?
Poznań - 13 grudnia 2018 kup bilet od 20 zł
Bilety na: DR MISIO
Koncert
DR MISIO
Łódź - 13 grudnia 2018 kup bilet od 45 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.