Organizator

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Dane kontaktowe

Krakowska 24
45-075 Opole

Niedziela 26 Marzec 2017 18:00
2017-03-26T18:00:00+0200
WIECZÓR Z MUSICALEM - Holly musical!
WIECZÓR Z MUSICALEM - Holly musical! Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
2017-03-26 , godz. 18:00 (Niedziela) Opole Klub Muzyczny
INFO

Opis wydarzenia:

Wieczór z musicalem to seria koncertów stanowiąca przegląd najpiękniejszych, najciekawszych i najdoskonalszych musicali, jakie kiedykolwiek powstały. Podczas spotkań ukazujemy rozwój tego gatunku, poczynając od tytułów takich jak West Side Story, My Fair Lady, Hello Dolly!, Dźwięki Muzyki, poprzez spektakle, które od ponad 30 lat zachwycają widzów na całym świecie: Upiór w Operze, Koty, Nędznicy, Miss Saigon, a kończąc na najnowszych liczących się na Broadwayu czy West Endzie pozycjach, które zmieniły warstwę muzyczną współczesnego musicalu: Wicked,If/Then, Next to Normal. Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek oraz tytułów, które dopiero co wybrzmiały na zachodnich scenach.
 
WIECZÓR CZWARTY - „Holly musical!”
Za oknami – mamy nadzieję – niedługo na dobre rozgości się wiosna. Nim nadejdą w pełni słoneczne dni, resztę chłodnych wieczorów poświęcić można nadrabianiu filmowych zaległości.  Możemy podpowiedzieć, co warto zapisać na listę filmów do obejrzenia! W marcowym koncercie z cyklu „Wieczór z Musicalem” zaproponujemy Państwu repertuar związany właśnie ze srebrnym ekranem. Będą  to utwory zarówno z filmowych musicali, jak i dzieł scenicznych opartych na filmach. W ciągu minionej dekady trend  przenoszenia na scenę hollywoodzkich produkcji przyniósł wspaniałe efekty. W koncercie usłyszą Państwo utwory m. in.  z musicali „Shrek”, „Bonnie&Clyde”, „Złap mnie, jeśli potrafisz”, „Once”, „Moulin Rouge”, „Ghost” czy „Love Story”. Przypomnimy kultowy już dla świata musicalu serial „SMASH”, a jeśli pierwszego września ktoś nie zdążył na pociąg do Hogwartu… to też coś poradzimy! Zabłyśnie też perełka z najnowszego musicalowego hitu - „La La Land”.  W koncercie wystąpią Kaja Mianowana, Anastazja Simińska i Marcin Franc. Przy fortepianie Adam Sychowski.
 
Kaja Mianowana
W czerwcu 2016 r., ukończywszy studia w klasie śpiewu solowego prof. Krystyny Jaźwińskiej – Dobosz, uzyskała dyplom magistra sztuki. Tytuł muzyka instrumentalisty (klasa fletu poprzecznego w szkole muzycznej II stopnia) otrzymała w czerwcu 2010 r. Już w wieku 14 lat wygrała swój pierwszy festiwal jako solistka. Od tego czasu zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Przełomem w jej karierze okazał się casting do musicalu "Upiór w operze” Andrew Lloyda Webbera w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie w wieku 17 lat otrzymała główną rolę kobiecą – Christine Daaé. Kaja stała się jednocześnie jedną z najmłodszych na świecie odtwórczyń tej roli. Zadebiutowała na scenie teatralnej jako kot Promyczek w musicalu „Koty”, jeszcze w trakcie trwania prób do premiery „Upiora”. W 2010 r. zagrała główną rolę, Cosette w musicalu "Les Miserables" Claude-Michela Schönberga w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. We wrześniu 2012 r. ponownie wcieliła się w rolę Christine, tym razem w musicalu „Phantom” Maury'ego Yestona i Arthura Kopita w Teatrze Muzycznym w Lublinie, swoim rodzinnym mieście. W 2013 r. zagrała w trzeciej musicalowej wersji „Upiora” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie oprócz roli Christine wcieliła się również w postać tancerki, Meg Giry. W listopadzie 2014 r. zagrała Lukrecję w spektaklu "Machiavelli" w reżyserii Tomasza Obary w Teatrze Muzycznym w Lublinie, a w sierpniu 2015 r. Jennifer Cavilleri podczas polskiej prapremiery musicalu "Love Story" w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Obecnie gra w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie kreuje rolę Fleur de Lys w musicalu „Notre Dame de Paris”.
 
Anastazja Simińska
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydział wokalno­ aktorski, specjalność musical
(2015r., dyplom z wyróżnieniem). Ukończyła również I i II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej
w rodzinnym Kaliszu, w klasach: śpiewu, rytmiki oraz fortepianu. Laureatka najważniejszych
festiwali w Polsce oraz za granicą m.in. 3 miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Piosenek Anny
German w Moskwie, 2 miejsca na Międzynarodowym Festiwalu ,,MY XXI" w Bułgarii, 2 miejsca
na 50.Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Nagrody Specjalnej Polskiego Instytutu Sztuki
Filmowej na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu oraz półfinalistka Przeglądu
Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współpracowała z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem na
Plaży w Sopocie, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Śródmiejskim Teatrem Muzycznym oraz Teatrem
Komedia ­ musical ZORRO. Obecnie gra w nagradzanym w całej Polsce musicalu ,,Rodzina
Addamsów" jako Wednesday Addams w Gliwickim Teatrze Muzycznym, w ,,FAME" jako Carmen
Diaz w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie, oraz u boku Beaty Kawki w
spektaklu ,,Abonament na szczęście" w Teatrze Miejskim w Lesznie. W 2016r. Została
wyróżniona specjalnym rozdziałem w książce Jana Poprawy ,,Piosenka, rocznik kulturalny",
wydanej przez Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie znalazła się obok takich nazwisk jak:
Andrus, Celińska, Stępniak­Wilk, czy Czyżykiewicz. Aktywnie koncertuje po całej Polsce, również
jako solistka Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Od 2016r. kierownik wokalny Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie, gdzie
przygotowuje premierę musicalu ,,Footloose".
 
 
Marcin Franc
Z wyróżnieniem ukończył wydział Wokalno-Aktorski (specjalność Musical) Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. dr Andrzeja Nanowskiego. Obecnie student II roku Aktorstwa Dramatycznego w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od października 2014 roku wciela się w tytułową postać Jezusa w spektaklu „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Muzycznym w Łodzi. W 2015 zagrał główną rolę Olivera Barretta IV w musicalu „Love Story” w Nowym Teatrze w Słupsku. W tym samym roku wcielił się w jedną z głównych ról – Nick Piazza w musicalu „Fame” wystawianym w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2014 roku związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym gdzie gra w spektaklach „Rodzina Addamsów” – Lucas Beineke oraz „Dźwięki Muzyki” – Rolf Gruber. Kreując rolę Che, wystąpił w koncertowym wydaniu musicalu „Evita” w Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie zagrał również w spektaklu „Godspell” jako Lamar. W Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wcielił się w rolę Appopolusa w musicalu „Wonderful Town”. W latach 2011-2013 występował gościnnie w Teatrze Miejskim w Gdyni, jako Polinejkes w spektaklu „Antygona”. Oprócz pracy w teatrach koncertował również z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. Laureat wielu festiwali wokalnych, przeglądów piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej.
Inne wydarzenia
Bilety na: Voo Voo
Koncert
Voo Voo
Łódź - 30 Marzec 2017 KUP BILET od 45 zł
Bilety na: Agnieszka Chylińska - Forever Child Tour
Koncert
Agnieszka Chylińska - Forever Child To...
Warszawa - 31 Marzec 2017 INFO
Bilety na: Anna Maria Jopek MINIONE // Wrocław
Koncert
Anna Maria Jopek MINIONE // Wrocław
Wrocław - 02 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: Anna Maria Jopek MINIONE // Katowice
Koncert
Anna Maria Jopek MINIONE // Katowice
Katowice - 08 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: ANIA DĄBROWSKA // Poznań - WYPRZEDANY
Koncert
ANIA DĄBROWSKA // Poznań - WYPRZEDANY
Poznań - 08 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: Jozef van Wissem
Koncert
Jozef van Wissem
Kraków - 30 Marzec 2017 KUP BILET
Bilety na: Dżem Akustycznie
Koncert
Dżem Akustycznie
Kraków - 30 Marzec 2017 KUP BILET
Bilety na: TEDE - KEPTN
Koncert
TEDE - KEPTN
Warszawa - 30 Marzec 2017 KUP BILET
Bilety na: NeuOberschlesien
Koncert
NeuOberschlesien
Łódź - 30 Marzec 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.