menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
00:00 Czas na złożenie zamówienia. Rezerwacja biletów
następuje po kliknięciu przycisku kupuję i płącę.

Bilety na: PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA - warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-9 lat) godz.11:00-13:00

Lusławice, Lusławice 250

28.10.2021, g. 11:00 (czwartek)

cena - od 15,00 pln

Zakończenie sprzedaży online: 28.10.2021, g. 11:00

11:00-11:20 zajęcia na Ekspozycji połączone z aktywnym czytaniem bajki o Kompozytorze
11:20-11:45 warsztaty kreatywne 
11:45-12:00 zwiedzanie sali koncertowej
12:00-13:00 spacer po parku Krzysztofa Pendereckiego z przewodnikiem

Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-9 lat)

Warsztaty PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA oparte są na baśniowej opowieści osnutej na biografii Krzysztofa Pendereckiego. Poprzez aktywne czytanie, dzieci uczestniczące w warsztatach poznają historię życia kompozytora opowiedzianą językiem baśniowym. Niezwykle ważnym elementem warsztatów jest towarzysząca działaniom muzyka Krzysztofa Pendereckiego, co jest dodatkową atrakcją i stwarza aurę niezwykłości.

Bajkowa formuła z pewnością zaciekawi najmłodszych, zainspiruje nauczycieli i pozwoli na niekonwencjonalne obcowanie z muzyką współczesną. Dzieci najszybciej poznają świat przez naukę i zabawę. Wprowadzając dziecko w świat muzyki poważnej trzeba pamiętać, że jest to również świat abstrakcji. Nawet najpiękniejsze przykłady muzyczne dobrane do wieku i poziomu najmłodszych, jak samo słuchanie muzyki, nie zainteresuje je tak, jak muzyka skorelowana z innymi artystycznymi działaniami. Personifikacja pojęć muzycznych pomaga w ich zapamiętaniu, znaczeniu i zrozumieniu roli, jaką odgrywają. Dotyczy to również muzyki. Jej słuchanie pozwala rozwinąć u młodych odbiorców emocje i poczucie estetyki. Poprzez jej odbiór stają się uczestnikami kultury. Ważnym aspektem proponowanych zajęć jest dodatkowo zaszczepianie w najmłodszych odbiorach zasad poprawnego zachowania w przestrzeniach sal koncertowych, wystaw, galerii, muzeów.

PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA to warsztaty edukacyjne tworzące przestrzeń bezpośredniego obcowania z twórczością jednego z najwybitniejszych kompozytorów na świecie. To pretekst do wspólnej zabawy, a zarazem odkrywania magicznego świata dźwięków. Z pewnością będzie to jedna z najciekawszych i najbardziej interesujących lekcji w całej edukacji muzycznej.

Projekt realizowany w ramach zwiedzania Ekspozycji multimedialnej „KRZYSZTOF PENDERECKI – DZIEDZICTWO POLSKIEJ MUZYKI XX I XXI WIEKU”.
Warsztaty odbywają się w czwartki od 11.00 do 12.30
Grupy od 15 do 50 uczestników

Bilety:
Wstęp: 15 zł/os. (jeden opiekun na 10 uczestników wstęp bezpłatny)

Realizacja warsztatów:
Renata Żabicka - instruktor warsztatów
Jadwiga Kania - kurator ekspozycji

Bilety nienumerowane

bilet
Normalny
Sekcja 1
DOSTĘPNE: 2 szt.
15,00 pln

Podsumowanie

Opcje dodatkowe

Wybierz grafikę:

Podgląd biletu:

Podgląd biletu:

aaaaaa

Dodaj tekst do swoich biletów :

Wybrane bilety

Wybrane bilety sektor szczegóły biletu usuń
razem
0 bilety
0.00 PLN
po rabacie
0.00 PLN

Dane do realizacji zakupu

Forma płatności