menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
00:00 Czas na złożenie zamówienia. Rezerwacja biletów
następuje po kliknięciu przycisku kupuję i płącę.

Bilety na: JazZamek #35 - Tomasz Chyła Quintet

Poznań, Święty Marcin 80/82

09.10.2021, g. 19:00 (sobota)

cena - od 35,00 pln

Organizator: Centrum Kultury ZAMEK

Organizator: Centrum Kultury ZAMEK

Zakończenie sprzedaży online: 09.10.2021, g. 19:00

JazZamek #35 – Tomasz Chyła Quintet
9.10., g. 19, Sala Wielka
bilety: 35 zł

„da Vinci" to album zespołu Tomasz Chyła Quintet, jednego z najciekawszych objawień polskiej sceny jazzowej ostatnich lat.

Tytuł trzeciego studyjnego albumu kwintetu odnosi się do renesansowego malarza, architekta, matematyka i… muzyka. Mamy tu do czynienia z połączeniem różnych technik wykonawczych i kompozytorskich.
Materiał albumu „da Vinci" stanowi zwartą, skomponowaną formę. Bodźcem do powstania płyty była postać Leonarda da Vinci – geniusza i legendy, jego fascynacja człowiekiem, światem, ale też nieokiełznana i nieposkromiona ciekawość, poparta nieustannym dążeniem do doskonałości. Jako erudyta i osoba niezliczonych talentów stanowi więc z jednej strony inspirację, z drugiej – wyzwanie. Bazując na tych przesłankach, album opiera się właśnie na jego osobie, jako głównej i tytułowej inspiracji.
Mamy tu szereg różnorodnych muzycznych koncepcji, przybliżających impresje tego, w jaki sposób działać może wszechstronny umysł, połączenie muzyki chóralnej, jazzu, rocka oraz tzw. contemporary music.
Do udziału w projekcie zaproszono zespół wokalny Art'n'Voices, którego członkiem jest Tomasz Chyła.
Po „Eternal Entropy” i „Circlesongs” zespół debiutuje w nowym składzie – poza liderem i sekcją rytmiczną (Sławek Koryzno i Konrad Żołnierek) nowymi postaciami kwintetu są: laureat Nagrody Muzycznej „Fryderyk”, trębacz Emil Miszk oraz gitarzysta Krzysztof Hadrych.
Ta mała orkiestra niekiedy przypomina otwarte na stylistyki amerykańskie awangardowe składy lawirujące na pograniczu gatunków. Metodologia jazzowa łączy się tu ze współczesną kompozycją, elementami folku i rocka.
Muzycy są otwarci na poszukiwania, co owocuje płytą inną niż poprzedniczki, ukazującą nową perspektywę zespołu.
Album ukazał się nakładem trójmiejskiego wydawnictwa Alpaka Records.
Patronaty medialne: TVP Kultura, Jazzpress, Jazz Forum, polish-jazz.blogspot.com, Jazzsoul.pl, noweidzieodmorza.pl
Dystrybucja: Agora Digital Music
Płyta zrealizowana przy pomocy finansowej Miasta Gdańsk i Województwa Pomorskiego.
Biogram Tomasz Chyła Quintet
Tomasz Chyła Quintet to jeden z najciekawszych zespołów młodego pokolenia polskiego jazzu. Od kilku lat eksploruje muzykę improwizowaną w nieograniczony sposób, czerpiąc przy tym z innych gatunków muzycznych. Z tych eksperymentów do tej pory narodziły się między innymi cztery albumy: „Eternal Entropy” (2017), „Circlesongs” (2018), „Tomasz Chyła Quintet live at Polish Radio 3.”(2019) i „da Vinci” (2020).
W 2019 r. zespół otrzymał nominację Akademii Fonograficznej do nagrody muzycznej Fryderyki 2019 w kategorii Muzyka Jazzowa i nominację jako Album Roku dla płyty „Circlesongs”. Tomasz Chyła – lider formacji, otrzymał nominację jako Artysta Roku w kategorii Jazz. To druga taka nominacja dla zespołu. Pierwszą otrzymał cztery lata temu w kategorii Jazz i Fonograficzny Debiut Roku za album „Eternal Entropy”.
Skład: Tomasz Chyła (skrzypce), Emil Miszk (trąbka), Krzysztof Hadrych (gitara), Konrad Żołnierek (kontrabas), Sławek Koryzno (perkusja).
fot. A. M. Biniecka

Bilety nienumerowane

bilet
bilet koncertowy
Widownia
35,00 pln
bilet
osoba z niepełnosprawnością+opiekun
Widownia
35,00 pln

Podsumowanie

Opcje dodatkowe

Wybierz grafikę:

Podgląd biletu:

Podgląd biletu:

aaaaaa

Dodaj tekst do swoich biletów :

Wybrane bilety

Wybrane bilety sektor szczegóły dotyczące biletu usuń
razem
0 bilety
0.00 PLN
po rabacie
0.00 PLN

Dane do realizacji zakupu

Forma płatności