Kup bilet na inne wydarzenia : Debata z cyklu: Szumy, zlepy, ciągi - Nowy scenariusz dla otoczenia Teatru Polskiego w Poznaniu - Poznań, 04 Czerwiec 19:00

Debata z cyklu: Szumy, zlepy, ciągi - Nowy scenariusz dla otoczenia Teatru Polskiego w Poznaniu

Organizator

Teatr Polski w Poznaniu

Adres wydarzenia :

Teatr Polski
27 Grudnia 8/10
Poznań

Niedziela 04 Czerwiec 19:00
Sprzedaż online kończy się : 04-06-2017 18:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

„Nowy scenariusz dla otoczenia Teatru Polskiego w Poznaniu, czyli dyskusja o przyszłości przestrzeni między Okrąglakiem a Arkadią”


Teatr Polski w Poznaniu, na samym początku swojego istnienia, zakryty był pierzeją kamienic. Otaczały go okazałe budynki, które zniknęły po II wojnie światowej. W pobliżu, w miejscu gmachu Banku Cukrownictwa, stanął modernistyczny Okrąglak. Pozostały obszar, znajdujący się przy ul. 27 Grudnia, stał się podstawą wielu konkursów architektonicznych, projektów koncepcyjnych, dotychczas niezrealizowanych. W rzeczywistości znajdują się tam parkingi samochodowe.

Na początku 2017 roku Miasto Poznań wstrzymało decyzję o sprzedaży działek sąsiadujących z Teatrem, dlatego dyskusja o tym miejscu jest konieczna.
Powinny tu powstać biura, przestrzenie handlowe, a może ogród miejski? Muzeum Pracy u Podstaw, czy Powstania Wielkopolskiego? Jak duża powinna być zabudowa?
W których miejscach pojawić się nie powinna? Jakie są szanse i zagrożenia dla tego prestiżowego obszaru w centrum miasta?
Na te i pokrewne pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi w debacie zatytułowanej „Nowy scenariusz dla otoczenia Teatru Polskiego w Poznaniu, czyli dyskusja o przyszłości przestrzeni między Okrąglakiem a Arkadią”.


W dyskusji udział wezmą:
dr hab. Hanna Grzeszczuk Brendel – wiceprezes zarządu Prawa do Miasta, wykładowca akademicki na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej

dr hab. Piotr Korduba – historyk sztuki, dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Adama Mickiewicza

Łukasz Mikuła – radny Miasta Poznania, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej, adiunkt w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Adama Mickiewicza

dr hab. inż. arch. Eugeniusz Skrzypczak – architekt, adiunkt, kierownik Katedry Architektury Urbanistyki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Spotkanie poprowadzi Jakub Głaz – architekt, krytyk architektury, Centrum Otwarte.

Przed dyskusją krótką prezentację o historii i kontekście urbanistycznym miejsca pokaże Franciszek Sterczewski – architekt, aktywista, Centrum Otwarte.

Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Otwarte – inicjatywa, której celem jest poszerzanie świadomości z zakresu architektury, designu i urbanistyki, oraz pozytywne zmiany w przestrzeni publicznej z naciskiem na centrum miasta. Kontynuuje i rozwija działania nieformalnego cyklu dyskusji „Otwarte”, która działała w Poznaniu w latach 2012–2015.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :

Opcje dostawy:

?
?
?
Wiadomość (do 80 znaków) :
Szablon biletu:

Faktura Vat :


Forma płatności :

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "Zapłać" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.