menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
00:00 Czas na złożenie zamówienia. Rezerwacja biletów
następuje po kliknięciu przycisku kupuję i płącę.

Bilety na: LABORATORIA TWÓRCZE: tańczyMY na Taczaka! | Ilona Gumowska

Poznań, Stanisława Taczaka 8

07.08.2021, g. 12:00 (sobota)

cena - od 30,00 pln

Organizator: Polski Teatr Tańca

Organizator: Polski Teatr Tańca

Zakończenie sprzedaży online: 07.08.2021, g. 12:00

Warsztat „Obecność w ruchu” zakłada zgłębianie tematu obecności w intensywnym treningu fizycznym, opartym na ruchu w kontakcie z podłogą i drugą osobą. Bazę warsztatu stanowi świadome korzystanie z sił fizyki w tańcu, praca na kontinuum napięcia i rozluźnienia oraz synchronizacja ruchu z oddechem. Poprzez improwizację na zadaniach i liczne wizualizacje uczestnicy warsztatu odkrywają istotę przepływu ruchu, świadomego przenoszenia ciężaru ciała, opozycji, zawieszenia i gradacji. Założeniem warsztatu jest balansowanie pomiędzy pełną kontrolą i momentami jej całkowitej utraty, a poprzez to odnajdywanie szczerej obecności będącej wynikiem naturalnego poruszania się ciała w przestrzeni.

Ilona Maria Gumowska – tancerka, choreografka, pedagożka tańca, psycholożka. Jest absolwentką Instytutu Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie obecnie jest nauczycielem akademickim. Jako tancerka współpracowała z takimi twórcami jak Daniel Abreu, Roberto Olivan, Marcin Wrona, Tomasz Wygoda, Mariusz Treliński, Natasha Gilmore, Abhilash Ningappa, Jacek Owczarek, Kaya Kołodziejczyk, Jacek Gębura, Karolina Kroczak, Ashley Lobo, Michał Walczak, Jacek Przybyłowicz. Występowała na wielu polskich i zagranicznych scenach, m.in. w Teatrze Rozbark w Bytomiu, Royal Opera House w Bombaju, w belgijskiej operze La Monnaie, Theater an der Wien w Wiedniu, Królewskiej Operze w Sztokholmie. Obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania w Warszawie i Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie oraz zespołem Barrowland Ballet w Glasgow. Jest członkiem kolektywu United Limbs - zespołu niezależnych polskich artystów tańca, którzy wspólnie organizują wielowymiarowe warsztaty ruchowe, jamy muzyczno-taneczne oraz tworzą własne spektakle i projekty wideo we współpracy z twórcami różnych dziedzin sztuki. W ramach działalności pedagogicznej prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą z zakresu tańca współczesnego, improwizacji, kompozycji i floorworku z elementami akrobatyki. W tańcu przejawia fascynację silną fizycznością i pogłębioną obecnością. Poszukuje pośród cielesnych ekstremów oraz balansuje na granicy tego, co znane i komfortowe z tym, co ryzykowne i jeszcze nieodkryte.

Warsztaty realizowane są w ramach letniego cyklu Laboratoriów Twórczych - tańczyMY na Taczaka! Cechą wspólną wszystkich zajęć będzie pobudzanie kreatywności i inwencji ruchowej, wierzymy bowiem, że twórczy pierwiastek obecny jest zawsze, kiedy człowiek tańczy lub świadomie się porusza. Więcej informacji o programie: Laboratoria Twórcze

Bilety nienumerowane

bilet
Normalny
Sekcja 1
30,00 pln

Podsumowanie

Opcje dodatkowe

Wybierz grafikę:

Podgląd biletu:

Podgląd biletu:

aaaaaa

Dodaj tekst do swoich biletów :

Wybrane bilety

Wybrane bilety sektor szczegóły dotyczące biletu usuń
razem
0 bilety
0.00 PLN
po rabacie
0.00 PLN

Dane do realizacji zakupu

Forma płatności