Bilety premiera spektaklu "Środek jest tam, gdzie jestem ja" grupa teatralna Nowi w Nowym im. W. Deneki, reż. Ewa Szumska - Poznań, 06 Listopad 18:30

Bilety na premiera spektaklu "Środek jest tam, gdzie jestem ja" grupa teatralna Nowi w Nowym im. W. Deneki, reż. Ewa Szumska

Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Adres wydarzenia :

Sala Wielka CK Zamek
Święty Marcin 80/82
Poznań

Poniedziałek 06 Listopad 18:30
Sprzedaż online kończy się : 06-11-2017 18:30

Czytaj więcej o wydarzeniu

premiera spektaklu
"Środek jest tam, gdzie jestem ja", reż. Ewa Szumska
grupa teatralna Nowi w Nowym im. W. Deneki
6.11., g. 18.30, Sala Wielka, bilety: 15 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe)
Zapraszamy na ostatnią w tym roku premierę przygotowaną w ramach programu TEATR POWSZECHNY! „Punktem wyjścia do konstruowania tego spektaklu był bal. Przygotowania do niego. I miłość. Inspirowani wierszem Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej zaczęliśmy snuć opowieść, którą rządzi przypadek. Czynności - pływanie, latanie, pisanie i rzeczy - krzesło, papier, maska - dają impuls do zabawy-gry. Krzesło może być łodzią, kij - wiosłem czy lunetą.
Ekspresja ciała. Ruch.
Bal jak w surrealistycznym obrazie.
Choreografia imion. Zaznaczanie swej obecności. Budowanie relacji. Wyrażanie pragnień, myśli, emocji. Jesteśmy. Wychodzimy na scenę i pokazujemy siebie w sytuacjach powstałych z ćwiczeń ruchowych, zabaw, improwizacji” – tak o nowym spektaklu grupy teatralnej Nowi w Nowym opowiada jego reżyserka, Ewa Szumska.
Grupę Nowi w Nowym im. Wojciecha Deneki tworzą uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Przylesie” działającego w ramach Stowarzyszenia Na Tak. Zajęcia teatralne w „Przylesiu” prowadzi od 2006 roku terapeutka Hanna Rynowiecka. Są one jednym ze sposobów oddziaływania na stan świadomości uczestników – poprzez stwarzanie możliwości wchodzenia w różnorodne role (często niedostępne w ich życiu codziennym) i tym samym ćwiczenie niepoznanego dotychczas repertuaru zachowań i gestów. Grupę tworzy około 10 osób, które wspólnie pracują nad przygotowaniem spektaklu teatralnego: dokonują wyboru tematu, układają scenariusz, często też samodzielnie przygotowują kostiumy, rekwizyty i scenografię.  Od 2016r. grupa współpracuje z Centrum Kultury Zamek. W zeszłym roku, ramach TEATRU POWSZECHNEGO powstało pełne magii i uroku przedstawienie „Na wysypisku” zrealizowane przez tandem: Rynowiecka – Szumska. Teraz zapraszamy na drugą premierę – autorski spektakl Ewy Szumskiej, aktorki poznańskiego Teatru Polskiego, absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu oraz Studium Piosenkarskiego w Poznaniu. Aktorka jest też wokalistką i laureatką XVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współpracowała z wieloma teatrami: alternatywnym Obok, Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Usta Usta, Montownia w Warszawie, Teatrem Nowym w Poznaniu. Od 2000 roku związana z poznańskim Teatrem Polskim, gdzie zagrała w kilkudziesięciu spektaklach. Ewa Szumska dwukrotnie otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Poznania dla młodych twórców, jest również laureatką rankingu Profesjonaliści Forbesa 2014 w kategorii Artysta.

Reżyseria: Ewa Szumska
Opieka terapeutyczna: Hanna Rynowiecka
Występują: Lidia Piskorska, Mariusz Józefiak, Mariusz Sztuba, Daniel Laskowski, Jarosław Kubiak, Piotr Roszak, Arkadiusz Żmijewski

Spektakl prezentowany w ramach „Teatru powszechnego” – całorocznego, autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016r., złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :

Opcje dostawy:

?
?
?
Wiadomość (do 80 znaków) :
Szablon biletu:

Forma płatności :

Visa Checkout
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "Zapłać" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.