Kup bilet na koncert : Światowa Scena Jazzu. EABS - Repetitions - Warszawa, 16 Czerwiec 19:30

Światowa Scena Jazzu. EABS - Repetitions

Organizator

Polskie Radio SA

Adres wydarzenia :

Studio Koncertowe Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego
Modzelewskiego 59
Warszawa

Piątek 16 Czerwiec 19:30
Sprzedaż online kończy się : 16-06-2017 17:30

Czytaj więcej o wydarzeniu

Światowa Scena Jazzu

EABS - Repetitions

 

 

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego radia i Findacja Jazzarium

Wykonawcy:
EABS :
Marek Pędziwiatr - instrumenty klawiszowe, wokal
Marcin Rak - perkusja
Vojto Monteur - gitara elektryczna
Paweł Stachowiak  - gitara basowa, moog
Spisek Jednego  - gramofony
Olaf Węgier  - saksofon
Jakub Kurek - trąbka


EABS jest swego rodzaju movementem. Ideą. Rekonstrukcją dekonstrukcji. Uosabia w sobie również hołd dla twórczości muzycznych legend takich jak: Ahmad Jamal, Gil Scott Heron, Sun Ra czy David Axelrod. Jednak miłość do tradycji nie przesłania członkom zespołu czerpanie inspiracji ze współczesnych ikon, nie tylko wywodzących się z jazzu, soulu czy funku, ale też hip-hopu stąd w można doszukać się dużo wypływu J Dilla, który również pozostawił po sobie dość spore spadkobierstwo muzyczne.

Zanim band wykrystalizował się w dzisiejszym kształcie, przez pięć lat zrzeszał większą ilość improwizujących muzyków. Do każdej sesji w nieistniejącym już wrocławskim klubie Puzzle dołączali spontanicznie instrumentaliści, dowiadujący się o tym wydarzeniu przypadkowo. Kilku z nich dołączyło do składu na stałe. Proces klarowania się zespołu można posłuchać na darmowym mikstejpie "Puzzle" (Astigmatic Records, 2016).

Projekt został uznany za Wrocławskie Artystyczne Odkrycie 2013 roku, zdobywając prestiżową nagrodę WARTO – przyznawaną przez Gazetę Wyborczą. Do wspólnego grania podłączali się też renomowani muzycy, którzy z instrumentami zasiadali na widowni wracając ze swoich koncertów. Tak było m.in. z Dave’m Liebmanem (grającym z Elvinem Jonesem czy Milesem Davisem). Do jammowania byli zapraszani też zasłużeni raperzy oraz wokaliści z polskiej i światowej sceny. Na EABS do tej pory pojawili się Natalia Lubrano, Abradab, Venio, Te-Tris, Waldemar Kasta, Mika Urbaniak, Jesse Boykins III (US), Tawiah (UK), Raashan Ahmad (US) oraz Paulina i Natalia Przybysz (ex Sistars), Jeru The Damaja (US), Coultrain + Ben Lamar (US) M.E.D. (US). Obecnie zespół pracuje nad debiutanckim albumem studyjnym pt. "Repetitions".

Po niezwykle udanym projekcie EABS - “Memorial To Miles”, gdzie zespół zabrał słuchaczy w podróż przez 40 lat twórczości Milesa Davisa, odświeżając utwory z okresu 1959-1991, przyszedł czas na “rewizję Komedy”. Kompozycje Krzysztofa Komedy od zawsze grały w sercach muzyków z Electro-Acoustic Beat Sessions. Pianista - Marek Pędziwiatr zdobywał nawet nagrody i wyróżnienia z kompozycji jazzowej na V Konkursie Kompozytorskim im. Komedy. Od dwóch lat zespół przygotowuje debiutancki album "Repetitions" będący dalekimi reinterpretacjami muzyki filmowej tego legendarnego polskiego jazzmana. Muzycy na warsztat wezmą kompozycje z filmów: “Bariera”, “Perły i Dukaty”, czy “Pingwin”. W wersji koncertowej nie zabraknie jazzowych klasyków z repertuaru mistrza - takich jak “Svantetic”, "Cherry" lub "Etiudy Baletowe", jak również mniej znanych nagrań do animacji (“Wiklinowy Kosz”) i filmów krótkometrażowych ("Kraksa"). Zespół zreinterpretuje również krótkie szkice Krzysztofa Komedy, które nigdy nie doczekały się skończonych, dłuższych form... Kolejny raz pełen przekrój. Wszystko po to, żeby jak zwykle podejść do tematu niestandardowo. W typowym dla EABS stylu.
 

 

 bilety na EABS - bilety online - kup bilety na Bilety24.pl

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :

Opcje dostawy:

?
?
Wiadomość (do 80 znaków) :
Szablon biletu:

Faktura Vat :


Forma płatności :

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "Zapłać" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.