Kup bilet na koncert : XX Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" - Warszawa, 13 Maj 20:00

XX Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja"

Organizator

Polskie Radio SA

Adres wydarzenia :

Studio Koncertowe Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego
Modzelewskiego 59
Warszawa

Sobota 13 Maj 20:00
Sprzedaż online kończy się : 13-05-2017 18:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Program:
Występ laureata Grand Prix NT 2016: Kożuch
Występ gościa specjalnego: Carla Pires (Portugalia)

 
Zespół  Kożuch tworzą  Joanna Gancarczyk – basy, śpiew, Maria Stępień – skrzypce, Marcin Lorenc – skrzypce, Kazimierz Nitkiewicz – trąbka, Jakub Korona – baraban. Grupa powstała w 2011 r. Gra muzykę tradycyjną z okolic Łodzi, wokół której nie brakuje bogatych w tradycję muzyczną regionów (łęczycki, łowicki, opoczyński, rawski czy sieradzki). Inspiracją i źródłem dla zespołu są nagrania archiwalne oraz bezpośrednie spotkania z wybitnymi muzykantami, min. Tadeuszem Kubiakiem i Sławomirem Czekalskim. Do starszego składu (skrzypce, basy i bębenek) kapela włącza trąbkę – instrument, który w ostatnich kilku dziesięcioleciach coraz częściej można spotkać w składach tradycyjnych. Zespół oprócz zwycięstwa na festiwalu Nowa Tradycja ma na swym koncie m.in. Basztę czyli nagrodę główną Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n. Wisłą w kategorii "folklor rekonstruowany"

 
 Carla Pires  to jedna z najbardziej znanych i popularnych artystek portugalskich, pieśniarka fado i aktorka. Jej kariera rozpoczęła się w roku 1993 od występów w telewizji. W roku 2002, wspólnie z kwintetem smyczkowym (Quintet Amália) nagrała swój pierwszy album „O Fado em Concerto”, na którym znalazły się najsłynniejsze  pieśni Amalii Rodrigues. W tym samym roku wystąpiła także w lizbońskim musicalu „Amalia”, w którym zagrała legendarną śpiewaczkę w czasach jej młodości.
Do tej pory nagrała już cztery albumy, ostatni z nich „Aqui” (2016) został świetnie przyjęty przez międzynarodową krytykę.

Carla Pires jest wciąż bardzo aktywna na scenie teatralnej. Regularnie współpracuje ze Współczesnym Baletem Narodowym w Lizbonie, w którym w roku 2014, wspólnie ze słynnym choreografem Vasco Wellenkampem przygotowała widowisko „Fado, Ritual e Sombras” i z którym do tej pory koncertuje na całym świecie.

Na koncercie w Warszawie wystąpi ze swoim zespołem: 
 
 Luis Guerreiro - gitara portugalska
 Tó Neto - gitara klasyczna
 Vasco Sousa - kontrabas

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :

Opcje dostawy:

?
?
Wiadomość (do 80 znaków) :
Szablon biletu:

Faktura Vat :


Forma płatności :

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "Zapłać" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.