Hala Torwar w Warszawie

Data budowy: 1957 r.
Pojemność 
6 304 miejsc
 
 
Halę Torwar wzniesiono w latach 1953–1957 według projektu architektów Juliana Brzuchowskiego i Danuty Bredy. Władze Warszawy postanowiły o powstaniu obiektu, w związku z zapotrzebowaniem na kryte lodowisko miejskie. Ukończona w 1957 roku konstrukcja była pierwszym krytym lodowiskiem w stolicy. Nazwa obiektu jest połączeniem słowa tor (od toru łyżwiarskiego) z pierwszą sylabą nazwy miasta Warszawa, co łączy się razem w nazwę „Torwar”. 

Obiekty, składające się na Torwar, należą do Centralnego Ośrodka Sportu. Instytucja dysponuje dwoma budynkami; halą COS Torwar I i COS Torwar II Lodowisko. Hala sportowo-widowiskowa umożliwia organizację zawodów na światowym poziomie. Na jej parkiecie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet, Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów oraz mecze Reprezentacji Polski w siatkówce, piłce ręcznej i koszykówce. To również miejsce organizacji wielkich koncertów i festiwali muzycznych, targów, wystaw i bankietów. W drugiej hali znajduje się pełnowymiarowe, profesjonalne, spełniające międzynarodowe standardy lodowisko z widownią na 640 miejsc. Aktywnie trenują tam lokalne kluby i regularnie odbywają się zawody sportów zimowych.


Hala Torwar w Warszawie - wydarzenia
ATMASFERA EXCLUSIVE - DŻEM ATMA Sp. z o.o.
2021-05-23, godz. 18:00 (Niedziela) Warszawa Hala Torwar
INFO
2021-10-26, godz. 19:00 (Wtorek) Warszawa Hala Torwar
Forever Tango Viva Music Sp. z o.o.
2021-11-16, godz. 19:00 (Wtorek) Warszawa Hala Torwar
Simon & Garfunkel Story Viva Music Sp. z o.o.
2021-12-08, godz. 19:00 (Środa) Warszawa Hala Torwar


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.