Kino Muza

Kino Muza działa od 1908 roku - zostało otwarte pod nazwą"Theater Apollo",od lat 50-tych nazwa kina to "Muza".
 
Muza jest jednym z poznańskich kin studyjnych, które zachowało wygląd i repertuar kina z tradycjami. Kino oferuje swoim widzom bogaty program arthousowy, organizuje wiele przeglądów filmowych i festiwali, gromadzi widzów podczas cykli skierowanych do studentów (DKF Kamera, Przyzwoicie Tanie Czwartki, Filozoficzne Środy z Gutek Film, Filmoterapia z Sensem, Animuza), właścicieli psów (Pieskie popołudnia), obcokrajowców (English subtitles), a także całych rodzin (Poranki Rodzinne, Dzieciaki do kina!, Z dzieckiem w kinie). 
 
Motto kina brzmi: WIEMY, CO GRAMY. Ma to odzwierciedlenie w starannie dobieranym repertuarze, w którym można znaleźć przede wszystkim kino europejskie i autorskie. W Kino Muza przed seansem nie wyświetlamy reklam, godzina podana w repertuarze jest godziną rozpoczęcia seansu.
Artystyczna aranżacja holu kina, techniczna jakość w sali kinowej oraz działalność Cafe Muza dodają kinu Muza blasku i czynią ją coraz atrakcyjniejszą w oczach naszych widzów. A to jest dla nas najcenniejsze.
W 2018 roku Kino Muza obchodzi rocznicę 110-lecia istnienia. Z tej okazji przygotowany został specjalny jubileuszowy program, którym świętujemy lata przeżywania wspólnie z naszymi Widzami oraz Widzkami filmowych emocji.
 


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.