Stadion Miejski w Poznaniu (Inea Stadion)

Data budowy: 1980 r., 2010 r.
Pojemność
42 837 miejsc
 
Stadion przy ulicy Bułgarskiej jest znany głównie jako siedziba Lecha Poznań. To właśnie ta arena od kilkudziesięciu lat jest miejscem zmagań ligowych w ramach najwyższej klasy rozgrywek piłki nożnej w Polsce. Ponadto na Stadionie Miejskim regularnie odbywają się koncerty, widowiska i zawody sportowe różnych dyscyplin.
 
Stadion Miejski w Poznaniu pierwotnie powstał w 1980 roku, jednak w związku z organizacją przez Polskę i Ukrainę turnieju Euro 2012, obiekt przeszedł gruntowną przebudowę, zyskując całkiem nowy wygląd, pojemność i funkcjonalność. Trybuny stadionu są w stanie pomieścić 42 837 osób, a rekord frekwencyjny Stadionu Miejskiego w nowej postaci został pobity w 2010 roku, kiedy podczas meczu Lech Poznań – Manchester City, poznaniacy sensacyjnie zwyciężyli nie dając szans wyżej notowanym przeciwnikom. Na stadionie wystąpiło również wiele sławnych zespołów muzycznych, m.in. Alicia Keys, Sting, Iron Maiden i Slayer. 
 
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.