Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury od 15 lat swojej działalności zachwycał widzów w Filharmonii Narodowej, w Zamku Królewskim oraz w Teatrze Palladium.  W styczniu 2020 roku MTM  rozpoczął działalność w Kinie Praha, w wyjątkowym, kultowym miejscu na Warszawskiej Pradze (ul. Jagiellońska 26). W rozmaitych projektach, połączone zostały różne rodzaje teatru, gatunki muzyczne. Brało w nich udział wielu wybitnych artystów, śpiewaków i muzyków. W realizacjach repertuarowych szczególne miejsce zajmowała zawsze operetka. Teatr rozpoczął działalność w nowym miejscu, łącząc bogatą ofertę wydarzeń muzycznych i teatralnych ze studyjnymi seansami filmowymi.

Mazowiecki Teatr Muzyczny jest producentem wielu wyjątkowych wydarzeń muzycznych m.in.: Koncertów Noworocznych organizowanych 1 stycznia w Filharmonii Narodowej (w styczniu 2020 roku odbyła się XV edycja), Konkursu Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury (we wrześniu XIV edycja) oraz prestiżowego Koncertu z okazji Dnia Kobiet (każdego roku 8 marca na Zamku Królewskim w Warszawie) czy realizowanych z rozmachem widowisk operetkowych (w aktualnym repertuarze „Wesoła Wdówka”, także „Księżniczka Czardasza”, a także „Zakochani w Operetce’’).

2020 rok to 4 premiery, które inaugurują działalność sceny teatralnej w nowej siedzibie. Pierwsza z nich to „Zakochani w operetce” - jubileuszowy cykl widowisk, które są swoistą mozaiką łączącą elementy koncertu z prezentacją fragmentów najbardziej znanych operetek europejskich i polskich twórców. Podczas każdego koncertu występują soliści, Balet oraz Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego, a także goście specjalni – artyści węgierskiej operetki. Gwiazdami poszczególnych wieczorów są Wiesław Ochman, Grażyna Brodzińska, Kazimierz Kowalski i Krzysztof Tyniec. Kolejną premierą na scenie przy ul. Jagiellońskiej 26 jest przedstawienie muzyczne dla całej rodziny pt. „Awantura w mollDurze” w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej. 14 lutego – walentynkowa premiera długo oczekiwanego komediodramatu „Jak się kochamy w domu?”, który wyreżyserowała Izabella Bukowska-Chądzyńska, a od marca warszawska odsłona spektaklu słowno-muzycznego Jerzego Satanowskiego pt. „Koń by też pisał wiersze, gdyby dać mu sto złotych”, opartego na poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Nasza oferta dostępna jest dla widzów w każdym wieku, realizujemy projekty dla indywidualnego widza, ale również pokazy dla szkół i grup zorganizowanych.


Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury - wydarzenia organizatora
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.