"BRZYDAL" XXIV OFK TALIA 2020

Marius von Mayenburg BRZYDAL Autor: Marius von MayenburgTłumacz: Michał RatyńskiReżyseria: Łukasz FijałOpieka scenograficzna: Ewelina PietrowiakMuzyka: Piotr Południak, Jakub DworakInspicjent: Aleksandra StachMasz za duży nos? A może Twoje usta nie są wystarczająco pełne?Czyżby odstawały Ci uszy? Leciutko, ale jednak?Coś pojawiło się na Twoich udach... Cellulitis? Niemożliwe!Jesteś za gruba, za niski, zbyt blond lub za mało sexi? Chciałbyś, żeby Twoja twarz była sfotoszopowaną twar
Organizator

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie Mickiewicza 4 33-100 Tarnów

Dane kontaktowe

Mickiewicza 4
33-100 Tarnów

Czwartek 26 listopada 2020 18:00
2020-11-26T18:00:00+0100
"BRZYDAL" XXIV OFK TALIA 2020 Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
2020-11-26 , godz. 18:00 (Czwartek) Tarnów Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
ODWOłANY
UWAGA! Wydarzenie ""BRZYDAL" XXIV OFK TALIA 2020" z dnia 2020-11-26 18:00 zostało odwołane!
Informacja o procedurze zwrotu została wysłana na adres e-mail podany przy zakupie.
Bilety zakupione w punktach stacjonarnych należy zwracać w miejscu ich nabycia, za okazaniem dowodu zakupu.

Opis wydarzenia:

Marius von Mayenburg BRZYDAL
 Autor: Marius von Mayenburg
Tłumacz: Michał Ratyński
Reżyseria: Łukasz Fijał
Opieka scenograficzna: Ewelina Pietrowiak
Muzyka: Piotr Południak, Jakub Dworak
Inspicjent: Aleksandra Stach

Masz za duży nos? A może Twoje usta nie są wystarczająco pełne?
Czyżby odstawały Ci uszy? Leciutko, ale jednak?
Coś pojawiło się na Twoich udach... Cellulitis? Niemożliwe!
Jesteś za gruba, za niski, zbyt blond lub za mało sexi? Chciałbyś, żeby Twoja twarz była sfotoszopowaną twarzą z okładki i żeby wszyscy w końcu Cię pokochali?
Masz dwa wyjścia:
1) zacznij oszczędzać na operację plastyczną
2) przyjdź do teatru i zrewiduj swoje poglądy.
W sztuce Mariusa von Mayenburga, jednego z najważniejszych dramatopisarzy niemieckojęzycznych, spotykamy Lettego- tytułowego Brzydala. Czy Lette jest brzydki? A może ktoś mu to wmawia? Jego żona, szef, asystent, chirurg, bogata starsza dama, którą spotyka po drodze? Jak zmieni się bohater, któremu w szczytowym punkcie kariery kilkoro życzliwych powiedziało, że nie pasuje do ogólnie przyjętego wzorca człowieka fizycznie idealnego? Czego pragnie Lette, czego brakuje mu w życiu, że postanawia zmienić swoją twarz?
„Brzydal” jest historią pełną ironii, obnażającą cynizm relacji między ludźmi i manipulacji medialnej. W interpretacji Łukasza Fijała, Lette staje się ofiarą opinii społecznej, ale też własnej psychologicznej autosugestii. Brzydal to człowiek utkany z opinii świata zewnętrznego, stworzony na wzór reklam, zdjęć i idealnych wizerunków, którymi jest otoczony. Mayenburg prowadzi opowieść w charakterystyczny dla siebie sposób- jego język jest groteskowy, momentami brutalny i nieprzyzwoicie śmieszny.
Jak skończy się przygoda Lettego i jego nowego wizerunku?
Przygotuj się. Spójrz w lustro. Użyj fluidu, zamaskuj niedoskonałości cery, ubierz wyszczuplającą sukienkę i wysmuklający garnitur. I przyjdź do teatru, aby się przekonać.
Marius von Mayenburg - urodzony w 1972 r. w Monachium w rodzinie lekarzy, ukończył tamtejsze gimnazjum humanistyczne. Na uniwersytecie monachijskim wybrał kierunek: język i literatura staroniemieckie, następnie studiował germanistykę i dramatopisarstwo w Hochschule der Kunste w Berlinie. Od 1998 r. był dramaturgiem berlińskiej Die Baracke przy Deutsches Theater. Twórcy skupieni wokół sceny deklarowali: "Poszukujemy historii, które opowiadają o naszych czasach i o naszej generacji". Od 1999 roku Mayenburg jest stałym dramatopisarzem w berlińskiej Schaubühne. Ma w dorobku kilkanaście sztuk, w Polsce wystawiane były: Ogień w głowie, Pasożyty, Haarmann, Brzydal, Zimne dziecko, Eldorado.
 Premiera odbyła się 30 listopada 2012 roku.Inne wydarzenia
Bilety na: Obwód Głowy
Spektakl
Obwód Głowy
Jarocin - 30 listopada 2020 kup bilet od 21 zł
Bilety na: Tropem Białej Sowy – impresje zimowe
Spektakl
Tropem Białej Sowy – impresje zimowe
Poznań - 06 grudnia 2020 INFO
Bilety na: Tropem Białej Sowy – impresje zimowe
Spektakl
Tropem Białej Sowy – impresje zimowe
Poznań - 06 grudnia 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.