Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

Wtorek 17 Styczeń 2017 20:00
2017-01-17T20:00:00+0100
„Między jawą a snem”, reż. Małgorzata Walas i Katarzyna Klebba, Teatr Wiem Kiedy Nie Mogę
„Między jawą a snem”, reż. Małgorzata Walas i Katarzyna Klebba, Teatr Wiem Kiedy Nie Mogę Centrum Kultury ZAMEK
2017-01-17 , godz. 20:00 (Wtorek) Poznań Sala Wielka CK Zamek
INFO

Opis wydarzenia:

wtorek, 17.01.2017r., g. 20, Sala Wielka CK ZAMEK, bilety: 15 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe)
spektakl
„Między jawą a snem”, reż. Małgorzata Walas i Katarzyna Klebba,
Teatr Wiem Kiedy Nie Mogę
Premiera „Między jawą a snem” odbyła się jesienią 2016r., w pierwszym roku funkcjonowania programu „Teatr powszechny” w poznańskim Centrum Kultury ZAMEK. Ten całoroczny, autorski projekt performatywny składa się z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia, wiek, pochodzenie czy status społeczny.
Nowy rok teatralnych działań i prezentacji w ramach „Teatru powszechnego” rozpoczynamy od przypomnienia poznańskiej publiczności wszystkich pięciu spektakli powstałych w minionym roku. W styczniu zapraszamy na: „Między jawą a snem” Teatru Wiem Kiedy Nie Mogę oraz na „Niszę” Teatru Pod Fontanną w reż. Janusza Stolarskiego – niezwykle intymną, zabawną serię scenicznych zdarzeń-historii opowiedzianych przez podopiecznych Domów pod Fontanną.
W lutym zaprezentujemy pełne magii i uroku przedstawienie „Na wysypisku” przygotowane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej „Przylesie” działającego w ramach Stowarzyszenia Na Tak. Grupa nazywa się Nowi w Nowym im. Wojciecha Deneki, pracuje pod opieką terapeutki Hanny Rynowieckiej, natomiast nad artystycznym kształtem wysypiskowej opowieści czuwała aktorka Ewa Szumska.
W marcu ponownie zobaczyć będzie można wznowienia dwóch kolejnych przedstawień, których premiery odbyły się w 2016r. Pierwszy to „Cyrkostarda” Iwony Pasińskiej - spektakl inspirowany „La stardą” Felliniego - pełen cyrkowego rozmachu, feerii barw i elektryzującej muzyki. Drugi to niezwykle aktualny społecznie, angażujący widzów (bez obaw – angażujący wybiórczo i w bezpiecznym wymiarze!) eksperyment z zamkowymi przestrzeniami historycznymi - „Terrarium” Teatru Usta Usta Republika wspieranego przez aktorów grupy teatralnej Wikingowie, byłych podopiecznych Ośrodka dla Bezdomnych w Szczepankowie. 
W ramach „Teatru powszechnego” w 2017 roku zaprezentujemy także kilka spektakli gościnnych oraz cztery nowe przedstawienia, których premiery planowane są w drugiej połowie roku.
„Między jawą a snem” jest refleksją nad zagubionym czasem, historią zaprzyjaźniania się z przeszłością. To również zaduma nad straconymi dniami, tak by móc otworzyć się na doświadczanie nowego. Materiał do przedstawienia powstał z improwizacji, pracy nad wyobraźnią, poznawania pozawerbalnych form komunikacji, różnych rodzajów ekspresji i nauki wyrażania uczuć.
Opiekę nad artystycznym kształtem spektaklu sprawował duet złożony z aktorki oraz skrzypaczki i kompozytorki muzyki teatralnej. Obydwie przygodę z teatrem rozpoczynały w najlepszym okresie legendarnego Teatru Ósmego Dnia. Małgorzata Walas występowała w najbardziej sztandarowych spektaklach grupy: „Przecena dla wszystkich”, „Więcej niż jedno życie”, „Ach, jakże godnie żyliśmy”. W późniejszym okresie związała się z teatrami offowymi takimi jak: Teatr Cinema czy BQ Teatr. Obecnie występuje regularnie w spektaklach Orbis Tertius Trzecim Teatrze Lecha Raczaka. Podobną drogę artystyczną Katarzyny Klebby uzupełnia praca w międzynarodowych grupach Footsbarn Theater, Ton Und Kirchen oraz nad oprawą muzyczną kilkudziesięciu spektakli granych w teatrach w całej Polsce. Obydwie artystki mają bogate doświadczenie w pracy warsztatowej.
 
Z „Wiem Kiedy Nie Mogę” pracują regularnie od 2001 roku. Grupę tworzą osoby biorące udział w arteterapii w Centrum Profilaktyki Społecznej „Sedno” w Poznaniu. Dla niektórych z nich jest to tylko chwilowa przygoda i narzędzie terapii. Inni związani są z grupą od lat i – jak twierdzą – nie wyobrażają sobie życia bez teatru. Na dorobek zespołu składa się z sześć przedstawień pokazywanych między innymi podczas Festiwalu Teatralnego „Malta”, Festiwalu „Inwazja Barbarzyńców” czy „Bemowskich Zaburzeń Teatralnych” w Warszawie. 
Inne wydarzenia
Bilety na: KLIMAKTERIUM I - GOŚCINNIE
Spektakl
KLIMAKTERIUM I - GOŚCINNIE
Poznań - 23 Styczeń 2017 INFO
Bilety na: MAYDAY 2
Spektakl
MAYDAY 2
Warszawa - 23 Styczeń 2017 KUP BILET od 48 zł
Bilety na: CHŁOPCY
Spektakl
CHŁOPCY
Warszawa - 23 Styczeń 2017 INFO
Bilety na: KLIMAKTERIUM I - GOŚCINNIE
Spektakl
KLIMAKTERIUM I - GOŚCINNIE
Poznań - 23 Styczeń 2017 INFO
Bilety na: HALKA
Opera
HALKA
Łódź - 24 Styczeń 2017 KUP BILET od 27 zł
Bilety na: Vladimir
Spektakl
Vladimir
Łódź - 24 Styczeń 2017 KUP BILET od 30 zł
Bilety na: MAYDAY 2
Spektakl
MAYDAY 2
Warszawa - 24 Styczeń 2017 KUP BILET od 48 zł
Bilety na: VERSUS
Spektakl
VERSUS
Poznań - 24 Styczeń 2017 KUP BILET od 30 zł
Bilety na: HALKA
Opera
HALKA
Łódź - 25 Styczeń 2017 KUP BILET od 22 zł
Bilety na: DR@CULA.Vagina dentana
Spektakl
DR@CULA.Vagina dentana
Poznań - 25 Styczeń 2017 INFO
Bilety na: Anda
Spektakl
Anda
Warszawa - 25 Styczeń 2017 INFO
Bilety na: Vladimir
Spektakl
Vladimir
Łódź - 25 Styczeń 2017 KUP BILET od 30 zł
Bilety na: MAYDAY 2
Spektakl
MAYDAY 2
Warszawa - 25 Styczeń 2017 KUP BILET od 48 zł
Bilety na: CHŁOPCY
Spektakl
CHŁOPCY
Warszawa - 25 Styczeń 2017 INFO
Bilety na: VERSUS
Spektakl
VERSUS
Poznań - 25 Styczeń 2017 KUP BILET od 30 zł
Bilety na: HALKA
Opera
HALKA
Łódź - 26 Styczeń 2017 KUP BILET od 22 zł
Bilety na: SHIRLEY VALENTINE
Spektakl
SHIRLEY VALENTINE
Warszawa - 26 Styczeń 2017 INFO
Bilety na: Anda
Spektakl
Anda
Warszawa - 26 Styczeń 2017 INFO
Bilety na: ZAKONNICA W PRZEBRANIU
Spektakl
ZAKONNICA W PRZEBRANIU
Poznań - 26 Styczeń 2017 INFO
Bilety na: MAYDAY 2
Spektakl
MAYDAY 2
Warszawa - 26 Styczeń 2017 KUP BILET od 48 zł
Bilety na: Nago w kisielu
Spektakl
Nago w kisielu
Poznań - 26 Styczeń 2017 KUP BILET od 30 zł
Bilety na: PRZESILENIE
Spektakl
PRZESILENIE
Poznań - 26 Styczeń 2017 KUP BILET od 30 zł
Bilety na: ŻABKA
Spektakl
ŻABKA
Poznań - 27 Styczeń 2017 KUP BILET od 15 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.