CIĄG DALSZY (dla Leszka) //GT Wikingowie // Teatr Ósmego Dnia - wszystkie bilety

Organizator

Teatr Ósmego Dnia

Dane kontaktowe

Franciszka Ratajczaka 44
61-728 Poznań

1970-01-01T01:00:00+0100
Obecnie nie posiadamy w sprzedaży biletów na to wydarzenie.

Opis wydarzenia:

Tematem spektaklu jest uzależnienie. Tworzywem, na którym pracujemy – taśmy analogowe.
Podczas zapisu na taśmę głowica elektromagnetyczna za pomocą „silnego” pola ustawia domeny magnetyczne, a podczas odczytu wychwytuje zmiany pola spowodowane różnym namagnesowaniem taśmy. Podobnie jest w mózgu: tak tworzą się ścieżki neuronalne, jako rodzaj zapisu. Jest to przydatne w uczeniu się, zapamiętywaniu, ale w przypadku uzależnienia zgubne, bo schematy zachowań uzależnieniowych są dosłownie zapisane w mózgu. Dlatego tak trudno z nimi walczyć i dlatego potrafią uaktywnić się po wielu latach abstynencji.
Punktem wyjścia są nasze biografie, punktem dojścia uniwersalna opowieść o zmaganiu się z chorobą, ale przede wszystkim z samym sobą.

Wikingowie to projekt społeczno-teatralny założony w 2013 roku przez aktorkę Teatru Nowego w Poznaniu Dorotę Abbę i mieszkańców Ośrodka dla Bezdomnych nr 1 w Szczepankowie, w ramach którego zostały zrealizowane trzy spektakle: „Powrót Wikingów” (styczeń 2014) opowiadający o losie ludzi bezdomnych, o ich marzeniach i planach, o różnych przyczynach bezdomności, „Nibylandia” (grudzień 2014), który traktuje o wychodzeniu z bezdomności oraz „Sztama” (wrzesień 2017, w ramach projektu Teatr Powszechny), o uprzedzeniach i stereotypach.
Spektakle były prezentowane w: Poznaniu (w Osiedlowym Domu Kultury na Skarpie, w Teatrze Nowym, w Teatrze Ósmego Dnia, w Centrum Kultury Zamek i na Placu Wolności w ramach festiwalu Malta), w Warszawie, Krakowie, Suwałkach, Radomiu, Szczecinie, Gnieźnie, Koninie, Jarocinie, Lesznie i Kościanie.
Dla członków grupy teatr ma działanie terapeutyczne: część aktorów opuściła Ośrodek, większość pracuje i, przede wszystkim, praca mobilizuje ich do zachowania trzeźwości.
Spektakle odbierane są  entuzjastycznie, spora część widzów deklaruje, że diametralnie zmieniła swój stosunek do osób bezdomnych.

W projekcie udział biorą rezydenci Ośrodka dla Bezdomnych nr 1 w Poznaniu, członkowie Grupy Teatralnej Wikingowie: Leszek Noster, Leszek Furmanek, Dariusz Baumann, Marek Kwieciński oraz aktor Teatru Polskiego w Poznaniu Piotr Dąbrowski
Reżyseria: Dorota Abbe.
Dramaturgia: Kuba Kapral.
Scenografia: grupa Mixer (Dorota Gaj-Woźniak, Robert Woźniak, Monika Ułańska)

Partnerzy projektu: Teatr Ósmego Dnia, Ośrodek dla Bezdomnych nr 1 w Poznaniu, Teatr Nowy Poznań, Fundacja Na Marginesie, Urząd Miasta Poznania.
Inne wydarzenia
Bilety na: WUJASZEK WANIA
Spektakl
WUJASZEK WANIA
Warszawa - 25 maja 2019 INFO
Bilety na: Supermenka
Spektakl
Supermenka
Suchy Las - 25 maja 2019 kup bilet od 40 zł
Bilety na: Rokendrol albo mów mi teściu
Spektakl
Rokendrol albo mów mi teściu
Poznań - 25 maja 2019 INFO
Bilety na: UCZTA
Spektakl
UCZTA
Poznań - 25 maja 2019 INFO
Bilety na: KWARTET - PREMIERA
Spektakl
KWARTET - PREMIERA
Poznań - 25 maja 2019 INFO
Bilety na: Kibbutz Contemporary Dance Company - MOTHER'S MILK
Balet
Kibbutz Contemporary Dance Company - M...
Łódź - 25 maja 2019 INFO
Bilety na: Borys Godunow
Spektakl
Borys Godunow
Warszawa - 25 maja 2019 INFO
Bilety na: GĄSKA
Spektakl
GĄSKA
Leszno - 25 maja 2019 kup bilet od 30 zł
Bilety na: MAMINSZYMEK
Spektakl
MAMINSZYMEK
Warszawa - 25 maja 2019 INFO
Bilety na: MATKI I SYNOWIE
Spektakl
MATKI I SYNOWIE
Warszawa - 25 maja 2019 INFO
Bilety na: DWIE DROGI
Spektakl
DWIE DROGI
Poznań - 25 maja 2019 kup bilet od 30 zł
Bilety na: LULAJKA
Spektakl
LULAJKA
Poznań - 26 maja 2019 kup bilet od 19 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.