Natalia Sikora śpiewa Norwida - wszystkie bilety

Organizator

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

Dane kontaktowe

ul. Karasia 2
00-327 Warszawa

2017-06-11T18:00:00+0200
Natalia Sikora śpiewa Norwida Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie
2017-06-11, godz. 18:00 (Niedziela) Warszawa Teatr Polski Warszawa- Scena Kameralna nr 1

Opis wydarzenia:

Serwis Bilety24 poleca- kup bilet na przedstawienie "NATALIA SIKORA ŚPIEWA NORWIDA" już dziś!

Podstawą powstania recitalu Natalii Sikory, zostały utwory z płyty pt. "Absurdustra – Próba Norwida" w wykonaniu Sikora Proniuk Duo, której premiera miała miejsce w czerwcu 2011 r.


Norwid – romantyk kosmosu w swojej poezji, pełnej muzyki, ukrył tajemnice człowieka, zarówno jego piękno, jak i brudy duszy. Odwieczna walka pomiędzy nierzeczywistym pięknem zewnętrznym, a głęboko ukrytą brzydotą? Ta właśnie kwestia, stanie się tematem przewodnim wydarzenia, a ubarwiać ją będą inteligentne i bez ogródek sformułowane prawdy Norwida.

"Absurdustra – próba Norwida" to przede wszystkim poezja Cypriana Kamila Norwida, ponadczasowa, ponieważ znajdowała swoje odzwierciedlenie kilka klat temu, znajduje dzisiaj i prawdopodobnie również w przyszłości. Poezja Norwida to poezja lekka i wbrew powszechnym twierdzeniom, nie pogrążona w smutku. Ona wymaga od odbiorcy. Utwory zawarte w repertuarze, to częściowo kompozycje Czesława Niemena, jednak w większości są to dzieła Grzegorza Kwietnia- gitarzysty zespołu Megmen. Pozostałe utwory powstały dzięki Natalii Sikorze i Piotrowi Proniukowi. Wszyscy kompozytorzy dołożyli wielkich starań, by ich dzieła charakteryzowały się szczerością, prawdą, nawet bezlitosną, ale przede wszystkim emocjami i pięknem. To właśnie za sprawą obecnych cech, akompaniamentu Piotra Proniuka i czystego głosu Natalii Sikory, bluesowa wersja poezji Norwida, pozwoli nam samym na chwilę refleksji. Stanowi to swego rodzaju zaproszenie na bal maskowy bez masek. Gdzie skrywane głęboko sekrety, odsłonią twarz i wyjdą na jaw.

Sprawdź, czy bilety do teatru dostępne są również w naszej aplikacji mobilnej!
Inne wydarzenia
Bilety na: Cylia
Spektakl
Cylia
Poznań - 12 Czerwiec 2017 KUP BILET od 32 zł
Bilety na: Cylia
Spektakl
Cylia
Poznań - 12 Czerwiec 2017 KUP BILET od 32 zł
Bilety na: Arcydzieło na śmietniku
Spektakl
Arcydzieło na śmietniku
Łódź - 25 Maj 2017 INFO
Bilety na: Najgorszy człowiek na świecie - X Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi
Spektakl
Najgorszy człowiek na świecie - X Spot...
Poznań - 26 Maj 2017 INFO
Bilety na: Aida
Opera
Aida
Poznań - 26 Maj 2017 KUP BILET od 27 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.