Salon Poezji / Mieczysław Hryniewicz

Gościem 55. odsłony Salonu Poezji będzie aktor filmowy, teatralny i serialowy, Mieczysław Hryniewicz. W programie znajdzie się polska poezja żydowska XIX wieku autorstwa m.in. Karola Dresdnera, Jakuba Rotwanda, Adolfa Jakuba Cohna, Judy (Juliana) Klaczko i Aleksandra Kraushara. Na wiolonczeli zagra Marcin Baranowski. Salon odbędzie się w ramach corocznego Dnia Judaizmu.Mieczysław Hryniewicz jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie. Występował w warszawskich teatrach: Narodowym i St
Organizator

Teatr Muzyczny w Poznaniu

Teatr Muzyczny w Poznaniu Niezłomnych 1e 61-894 Poznań

Dane kontaktowe

ul. Niezłomnych 1e
61-894 Poznań

Sobota 25 stycznia 2020 12:00
2020-01-25T12:00:00+0100
Salon Poezji / Mieczysław Hryniewicz
Salon Poezji / Mieczysław Hryniewicz Teatr Muzyczny w Poznaniu
2020-01-25 , godz. 12:00 (Sobota) Poznań Teatr Muzyczny w Poznaniu
INFO

Opis wydarzenia:

Gościem 55. odsłony Salonu Poezji będzie aktor filmowy, teatralny i serialowy, Mieczysław Hryniewicz. W programie znajdzie się polska poezja żydowska XIX wieku autorstwa m.in. Karola Dresdnera, Jakuba Rotwanda, Adolfa Jakuba Cohna, Judy (Juliana) Klaczko i Aleksandra Kraushara. Na wiolonczeli zagra Marcin Baranowski. Salon odbędzie się w ramach corocznego Dnia Judaizmu.
Mieczysław Hryniewicz jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie. Występował w warszawskich teatrach: Narodowym i Studio, w Teatrze Polskim w Poznaniu oraz gościnnie w Teatrze Ochoty i Teatrze Adekwatnym. W telewizji zadebiutował w 1973 roku w serialu Droga. Rok później zagral w filmie Zapis zbrodni w reżyserii Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego. Najbardziej znany jest z roli taksówkarza Jacka Żytkiewicza w serialu Zmiennicy w reżyserii Stanisława Barei. Przez kolejne lata widzowie mogli go oglądać najczęściej w epizodycznych rolach w takich obrazach jak m.in.: Barwy ochronne (reż. Krzysztof Zanussi), Piłkarski poker (reż. Janusz Zaorski), Lawa. Opowieść o "Dziadach" Adama Mickiewicza (reż. Tadeusz Konwicki), Pułkownik Kwiatkowski (reż. Kazimierz Kutz), Poznań 56 (reż. Filip Bajon), Różyczka (reż. Jan Kidawa-Błoński). Od 2002 roku można go oglądać w serialu Na Wspólnej jako Włodka Ziębę.
Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”. 
Inne wydarzenia
Bilety na: A NIECH TO GĘŚ KOPNIE
Spektakl
A NIECH TO GĘŚ KOPNIE
Poznań - 19 stycznia 2020 INFO
Bilety na: Arabela
Spektakl
Arabela
Lublin - 19 stycznia 2020 kup bilet od 30 zł
Bilety na: Brzechwa z mojego dzieciństwa
Spektakl
Brzechwa z mojego dzieciństwa
Kielce - 19 stycznia 2020 INFO
Bilety na: Krakowski Salon Poezji w Łodzi
Inne
Krakowski Salon Poezji w Łodzi
Łódź - 19 stycznia 2020 INFO
Bilety na: Jezioro łabędzie - miniatura
Spektakl
Jezioro łabędzie - miniatura
Poznań - 19 stycznia 2020 INFO
Bilety na: POLICJA. NOC ZATRACENIA
Spektakl
POLICJA. NOC ZATRACENIA
Warszawa - 19 stycznia 2020 INFO
Bilety na: PIĘKNA LUCYNDA
Spektakl
PIĘKNA LUCYNDA
Tarnów - 19 stycznia 2020 kup bilet od 27 zł
Bilety na: KSIĘGA DŻUNGLI - II PREMIERA
Spektakl
KSIĘGA DŻUNGLI - II PREMIERA
Poznań - 19 stycznia 2020 INFO
Bilety na: U KRÓLA STASIA
Spektakl
U KRÓLA STASIA
Poznań - 19 stycznia 2020 kup bilet od 10 zł
Bilety na: Król
Spektakl
Król
Warszawa - 19 stycznia 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: MISS SAIGON
Spektakl
MISS SAIGON
Łódź - 19 stycznia 2020 kup bilet od 33 zł
Bilety na: CYRULIK  SEWILSKI
Opera
CYRULIK SEWILSKI
Łódź - 19 stycznia 2020 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Czarodziejski flet
Opera
Czarodziejski flet
Poznań - 19 stycznia 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.