Organizator

Repart Arts

Dane kontaktowe

os. Tytusa Działyńskiego 37 lok. 13
62-020 Swarzędz

Sobota 7 Kwiecień 2018 19:00
2018-04-07T19:00:00+0200
Stacyjka Zdrój
Stacyjka Zdrój Repart Arts
2018-04-07 , godz. 19:00 (Sobota) Poznań Kino Apollo

Opis wydarzenia:

Spektakl w reżyserii Adama Opatowicza i Andrzeja Poniedzielskiego, który także bierze udział w spektaklu. Kabaret Starszych Panów. Wasowski i Przybora. Przybora i Wasowski. Klasa sama w sobie, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Niektóre teksty, piosenki czy skecze tego genialnego duetu na stałe zagościły w polskim słownictwie. To dzięki Kabaretowi właśnie dał się poznać niezwykły talent Ireny Kwiatkowskiej, Wiesława Gołasa, Mieczysława Czechowicza, czy Kaliny Jędrusik.
Stacyjka Zdrój - to stacyjka nie byle jaka. Utrzymana w konwencji połowy XX wieku idea znajduje szeroki odbiór u publiczności reprezentującej różne etapy życia. Metafora ta jest nie przypadkowa ponieważ Stacyjka Zdrój jest stacją końcową… wszystkiego, a chcąc skonkretyzować to na siłę można by powiedzieć, że stacją końcową życia. I to właśnie z tego miejsca bohaterowie organizują indywidualne lub grupowe wypady w przeszłość wspominając zakończone przedwcześnie lub zbyt późno życie. Zgrabna fabuła przeplatana licznymi piosenkami z repertuaru Przybory i Wasowskiego daje w efekcie „wesoły sentymentalizm”, który przyjmuje się jak zdjęcia z dawnych wspaniałych podróży.
W przedstawieniach są momenty kulminacyjne i są też takie które mają tworzyć napięcie. W dziele Opatowicza i Poniedzielskiego nie wyczuwa się takich. I chyba to jest największym jego atutem. Jest lekkie, przyjemne i co w tym zestawieniu niezwykłe- trwałe. Pozostawia bowiem po sobie trwały ślad. Może dla tego, że przez swoją „zaświatową” oprawę w zasadzie dotyczy każdego z nas, a może dlatego, że w głębi duszy wszyscy zastanawiamy się czasem nad minionym. Wieczór na Stacyjce Zdrój nie będzie zmarnowany. .
W spektaklu można będzie usłyszeć m. in. piosenki: „Addio pomidory”, „Ty nie odmawiaj mi”, „Tanie dranie”, czy „Upiorny twist”.
Inne wydarzenia
Bilety na: Czarodziejska góra
Spektakl
Czarodziejska góra
Warszawa - 20 Marzec 2018 INFO
Bilety na: MOSCOW CITY BALLET - ROMEO I JULIA
Balet
MOSCOW CITY BALLET - ROMEO I JULIA
Łódź - 20 Marzec 2018 INFO
Bilety na: LEKCJE STEPOWANIA
Spektakl
LEKCJE STEPOWANIA
Warszawa - 20 Marzec 2018 INFO
Bilety na: ODYS
Spektakl
ODYS
Poznań - 20 Marzec 2018 KUP BILET od 30 zł
Bilety na: GOŚCIE W POLSKIM: Król-Duch
Spektakl
GOŚCIE W POLSKIM: Król-Duch
Warszawa - 20 Marzec 2018 INFO
Bilety na: DOM LALKI
Spektakl
DOM LALKI
Poznań - 20 Marzec 2018 KUP BILET od 30 zł
Bilety na: ZEMSTA
Spektakl
ZEMSTA
Warszawa - 21 Marzec 2018 KUP BILET od 43 zł
Bilety na: ZEMSTA
Spektakl
ZEMSTA
Warszawa - 21 Marzec 2018 KUP BILET od 43 zł
Bilety na: Czarodziejska góra
Spektakl
Czarodziejska góra
Warszawa - 21 Marzec 2018 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.