Kategorie

Teatr

Mars: Odyseja i inne w Teatrze Powszechnym

Już wkrótce, na jednym z najważniejszych festiwali teatralnych w Europie zaprezentowany zostanie spektakl „Tu-wim”w reżyserii Jarosława Stańka i Jerzego Jana Połońskiego. O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce a tymczasem zapraszamy na ostatnie w tym sezonie pokazy tego porywającego muzycznego widowiska – 10 i 11 maja na Małej Scenie.
Na majowym afiszu znajdą się również dwie tegoroczne, festiwalowe premiery Powszechnego – „Mars :Odyseja” Pawła Miśkiewicza – spektakl grany będzie w opuszczonej Sali Hotelu Grand, przy czym 12 maja specjalnie dla studentów w ramach Premiery Studenckiej, a także „Uwolnić karpia” Piotra Bulaka w reżyserii Krystyny Meissner.
14 maja, tradycyjnie o godzinie 13:00 we środę, zaprosimy na 38. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących
Z kolei ubiegłoroczna premiera festiwalowa, koprodukcja Powszechnego i Teatru Polskiego w Bydgoszczy, laureatka licznych nagród i wyróżnień – „Podróż zimowa” Elfriede Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej aż czterokrotnie wystawiona zostanie w  Bydgoszczy, w tym 25 maja w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kontakt.
25 maja rozpoczniemy Tydzień Seniora w Powszechnym – cykl spektakli i wydarzeń teatralnych organizowanych w ramach Łódzkich Senioraliów 2014, wśród których znajdą się między innymi spektakle dla emerytów, warsztaty teatralne dla Seniorów, oprowadzanie po teatrze oraz spotkanie z artystami.
A już w najbliższy poniedziałek 5 maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich – akcji przeprowadzanej w związku z dziesiątą rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, podsumowującej rozwój naszego kraju i skalę zmian – dla zwiedzających dostępna będzie Mała Scena Teatru Powszechnego w Łodzi, której budowa współfinansowana  była  właśnie z funduszy europejskich. Kulisy Małej Sceny Teatru Powszechnego oraz jej nowoczesne zaplecze techniczne pokaże zwiedzającym aktor Arkadiusz Wójcik. Wstęp w godzinach 12:00 do 16:00  będzie bezpłatny.
Teatr Powszechny zaprasza!

Bilety24

Dodaj komentarz

Kliknij tu aby opublikować komentarz

*